- Přidat do oblíbených - Switch to English škoda quickbar >>  skoda-tuning.cz |  skoda110r.cz |  skoda110r.com |  skoda.daves.cz |  skoda-virt.cz |  techweb 
 
ddd
Načítám obsah...Vyhledávání
Peníze v banku
589 Kč
Co je to bank a jak čerpat?
Menu

[ Mapa stránek ]
Foto Tip
!Motokáry ŠKODAteam Cup 2014

Motokáry ŠKODAteam Cup 2014

WebShop Tip
Nástavce prahů ŠKODA Felicia FUN
Nástavce prahů ŠKODA Felicia FUN
eRman

3490 Kč


Skladem
kusů:
Naše projekty
www.skodateam.cz
dumsnu.skodateam.cz
vysivky.skodateam.cz
Reklama


Navigace

>> 

Domů

-

Akce Škoda

>

Srazy Škodateam

>

Podzim 2006

>

Stanovy hlavního závodu

 <<Autor:
69606+8367 (421054)eRman (Administrátor)
     286902236   
Vytvořeno: 06.09.2005 - Změněno: 20.09.2006

Stanovy hlavního závoduZávod je pořádán výhradně pro účastníky srazu vozů Škoda „Podzim 2006“, kteří se předem zaregistrovali na http://www.skodateam.cz do hlavního závodu. Nezaregistrované, nebo posádky zaregistrované pouze k vjezdu do kempu se toho závodu účastnit nemohou.

Nutné podmínky pro start vozidla do závodu
- Platná STK a Emise
- Vzorek na pneumatikách minimálně 1.6 mm
- Řidič musí být vlastník řidičského oprávnění skupiny „B“
- Spolujezdec musí být starší 18 let ( V případě že řidič je jeho zákonný zástupce, nebo předloží souhlas od zákonného zástupce, bude povolen start i spolujezdcům mladším ).
- Při technické přejímce posádka podepisuje souhlas, že jede na vlastní nebezpečí a nese plnou odpovědnost za případné vzniklé škody, které svojí účastí způsobí. ( na úhradu škod nelze využít zákonné pojištění )
- Posádka vozu musí mít během závodu nasazeny homologované ochranné přilby (značka "E"), kterou svojí pevnou částí zakrývají ušní boltce.
- Bezpečnostní pasy

Souhlas s rizikem (22.5kb) - nutné podpisy rodičů pro spolujezdce mladší 18 let !!

Registrace do závodu
Účast v závodu je nutno zaregistrovat předem na http://www.skodateam.cz. Je nutno vyplnit formulář a odeslat. Zda registrace správně proběhla je možno ověřít ve startovní listině ihned po odeslání formuláře, pokud tam Vámi zadaná posádka není uvedena, registrace neproběhla v pořádku. Uzávěrka přihlášek do závodu je 15.září 2006. Doregistrace v kempu, nebo případné změny ( počet závodníků ) v kempu již nebude možný !

Startovné
Startovné spolu s vjezdem na sraz vozů Škoda činí 400,- Kč pro platbu do 22.srpna, 600 Kč při platbě po 22.srpnu, v případě platby v kempu je startovné 800,- Kč. Chce-li se posádka účastnit LadyCupu, je druhý řidič zdarma. Kromě LadyCupu nejsou dva závodníci na voze povoleni.

Startovné je nutno zaplatit předem na účet 9811790297/0100 nebo složenkou na : Schavel Roman, Pražská 155, 33901 Klatovy. Jako variabilní symbol uveďte přidělené startovní číslo z registrace ! Přijetí platby startovného pořadatelem je nutno zkontrolovat ve startovní listině na http://www.skodateam.cz. Pokud zde není platba uvedena, nebyla pořadatelem zatím přijata, pro případnou reklamaci a dohledání plateb si schovejte ústřižky složenek nebo doklad od banky. Uzávěrka plateb je 15.září 2006.

V případě že přihlášená posádka se zaplaceným startovným zruší svoji účast ( písemně nebo e-mail ), bude ji startovné vráceno v plné výši ( zrušení měsíc před začátkem srazu a dříve ), bude ji vráceno ¾ startovného ( zrušení 14 dní před začátkem srazu a dříve ) a nebo ½ startovného v případě, že ke zrušení dojde později. Pro vrácení startovného je nutno uvést číslo účtu, na který se mají peníze převést.

Administrativní přejímka
Administrativní přejímka závodních vozů bude probíhat 22.září 2006 od 12:00 do 20:00 a 23.září 2006 od 7:00 do 8:00. Posákdy, které se nedostaví na administrativní přejímku, budou ze závodu vyřazeny !

Závod
Délka závodu: cca 100 kilometrů včetně přejezdů
Rychlostní zkoušky: 6 rychlostních zkoušek RZ1/4, RZ2/5, RZ3/6 - celkem cca 9 kilometrů na uzavřené trati.

Propustnost tratě: 110 závodníků (pozor ne 110 vozů - 110 závodníků včetně LadyCupů a druhých řidičů). Po naplnění závodního pole bude registrace do závodu ukončena.

Závod je rozdělen na dvě etapy:
Etapa č. I - průjezd RZ1, RZ2, RZ3
Etapa č.II - průjezd RZ4, RZ5, RZ6

Mapy rychlostních zkoušek:
- připravujeme

Soutěžní skupiny - nutno uvést při registraci
N1 - obsah do 1200 ccm, bez rámu, standartní karburátory, standartní podvozek
N2 - obsah 1201 ccm až 1400 ccm, bez rámu, standartní karburátory, standartní podvozek
S1 - vozidla s rámem do 1200ccm
S2 - obsah nad 1400ccm, vozidla s rámem do 1400 ccm, závodní speciály do 1200ccm ( weber, solex, kotouče vzadu, Turbo, nitro, osmikanál )
S3 - obsah nad 1600ccm, vozidla s rámem nad 1400 ccm a závodní speciály nad 1200ccm


Rozprava s jezdci
Rozprava s jezdci proběhne v hospodě kempu Běšiny 23.září 2006 od 11.00 do 11.30. Posádkám bude vysvětlen průběh celého závodu, systém časových kontrol, penalizace, ... Účast všech posádek je povinná.

Technická přejímka - účast všech povinná !
Technická přejímka proběhne 23.září 2006 od 7:30 do 9:00 v kempu Běšiny.
Posádky předloží ke kontrole:
- bezpečnostní ochranné přilby (homologované "E", které svojí pevnou částí zakrývají ušní boltce )
- občanské průkazy, řidičské průkazy, případně podepsaný souhlas zákonných zástupců.
- doklad o způsobilosti vozu ( STK, emise )
- na vozidlech bude kontrolováno:
- funkčnost bezpečnostních pasů
- funkčnost brzd
- správné zařazení vozu do skupiny
- vzorek pneumatik
Start do závodu bude povolen pouze vozidlům, která vyhovují technickým předpisům a prošla technickou přejímkou. Po projetí technickou přejímkou obdržíte jízdní výkazy a startovní čísla.

Seznamovací jízdy
Před startem závodu všechna vozidla hromadně projedou rychlostními zkouškami pro seznámení s tratí. Vozidla odstartují z kempu dle itineráře 22.září 2006 v 18:30. Projedou všechny rychlostní zkoušky a dle itineráře pokračují nočním orientačním závodem.
Pravidla pro seznamovací jízdy
- Po trati rychlostní zkoušky maximální rychlost 30km/h ! Bude kontrolováno !
- Na trati rychlostní zkoušky je zakázáno zastavovat !
- Po trati rychlostní zkoušky je zakázáno jet v protisměru !
Seznamovací jízdy probíhají za normálního silničního provozu a jsou pod dohledem pořadatelů. Posádky, které nedodrží pravidla, budou diskvalifikovány !

Start závodu
Start závodu je v kempu Běšiny. Čas ve kterém má být posádka v časové kontrole startu bude vyvěšen při rozpravě s jezdci. Tento čas si posádka opíše do jízdního výkazu. Přijetí na start v jiném než předepsaném čase je penalizováno !

Přejezdy vozidel
Veškeré přejezdy mezi rychlostními zkouškami se jedou za normálního silničního provozu a za dodržování veškerých pravidel silničního provozu. Trať přejezdů je určena "Itinerářem", který posádka obdržela před startem do závodu. Na přejezd mezi rychlostními zkouškami má posádka vyhrazen určitý čas, ten má zapsán v itineráři. V případě že posádka tento čas nedodrží a přijede do následující časové kontroly v jiném než předepsaném čase, je penalizována.

Jízda po uzavřené rychlostní zkoušce
Rychlostní zkoušky se jedou na uzavřené trati a je měřen čas. Povrch rychlostních zkoušek tvoří asfalt a trať je upravena zpomalovacími retardery. Posádky dojíždí k rychlostním zkouškám dle itineráře.
Během jízdy po uzavřené rychlostní zkoušce mohou být ve voze maximálně dvě osoby. Posádka musí být připoutána a mít nasazené a zapnuté homologované ochranné přilby, které svojí pevnou částí zakrývají ušní boltce. Je zakázáno mít otevřená okna, vyjma zadních trojuhelníkových výklopných oken. Po celou dobu jízdy na uzavřené trati musí mít posádka zapnutá tlumená světla. Ve voze nesmí být žádné volné předměty a zvířata.

Časové kontroly
Na trati závodu jsou časové kontroly, posádky k nim přijíždějí dle itineráře.
Časové kontroly jsou umístěny na startu závodu, před startem rychlostních zkoušek a v cíli obou etap závodu. Čas přijetí do časových kontrol startu etap si posádka zapíše z vývěsky. Časy příjezdu do ostatních kontrol si musí spočítat podle času přiděleného na přejezd mezi časovými kontrolami, případně mezi startem rychlostní zkoušky a časovou kontrolou následující RZety. Přidělený čas na jednotlivé přejezdy je zapsán v itineráři závodu.

Start RZ
Vozidla jsou odstartována pořadatelem v minutových intervalech. Čas startu je posádce zapsán do cestovního výkazu. Když posádce do startu zbývá 15 sekund, pořadatel ukáže kartičku s číslem 15. Při 10 sekundach do startu kartičku s číslem 10. Jakmile bude zbývat 5 sekund do startu, pořadatel pozvedne před vozidlo startovací prapor a odpočte každou sekundu. V čase startu zvedne prapor a posádka vyjíždí na trať.

Havárie, závada nebo překážka na trati
V případě, že vozidlo z důvodu havárie nebo závady nemůže dokončit rychlostní zkoušku, musí být neprodleně odstaveno mimo trať rychlostní zkoušky.

Během překážky na rychlostní zkoušce upozorňují pořadatelé na nebezpečí žlutými prapory. Posádky, které jsou již na trati musí zpomalit a za zvýšené opatrnosti pomalu dojet do cíle rychlostní zkoušky, posádkám na trati není měřen čas a bude jim umožněn náhradní start. Posádka která takto projede rychlostní zkouškou musí o situaci na RZetě informovat pořadatele v cíli RZet.

Zpomalovací retardery
Na trati rychlostních zkoušek jsou zpomalovací retardery. Nedodržení trati vymezené zpomalovacími retardery má za následek neměření průjezdu rychlostní zkouškou. Pokud posádka po špatném projetí retarderem zastaví, vycouvá zpět a projede retarderem znovu tak jak bylo vymezeno, průjezd bude počítán za správný.

CÍL RZ
Čas projetí cílem rychlostní zkoušky je snímán letmo v místě označeném CÍL. Po cca 150 metrech musí posádka zastavit u místa STOP. Zde jí je zapsán čas rychlostní zkoušky. Dále posádka pokračuje dle itineráře.

Zrušení závodu
Závod může být zrušen v případě nepřízni počasí, neukázněnosti posádek nebo diváků, nebo při dalších nepředvídatelných okolností. V případě zrušení závodu ze strany pořadatelů, bude posádkám navráceno celé vstupné po odečtu ceny vjezdu do kempu. V případě zrušení závodu z důvodu neukázněnosti posádek nebo diváků, startovné nebude vráceno.

Odstoupení ze závodu
V případě že posádka během závodu bude nucena odstoupit ( havárie, porucha, ... ), musí tuto skutečnost nahlásit pořadateli ! Telefoní číslo pro nahlášení odstupu ze závodu je uvedeno v itineráři závodu.

Penalizace a diskvalifikace posádky
- Neúčast posádky na administrativní přejímce, nebo rozpravě s jezdci, nebo technické přejímce: diskvalifikace
- Nedodržení pravidel při nájezdu RZet: diskvalifikace
- Příjezd do časové kontroly v jiném než předepsaném čase: + 5 sekund za každou minutu rozdílu. Penalizace se přičítají k času celého závodu. V případě že ve vozidle závodí více jak jeden řidič, je penalizace do závodu připočtena oběma řidičům.
- Předčasný start: neměření průjezdu bez možnosti náhrady
- Nerozsvícená světla na RZetě: + 60 sekund
- Otevřená okna na RZetě: diskvalifikace
- Nedodržení tratě ( včetně tratě vymezené retarderem): neměření průjezdu bez možnosti náhrady
- Nedodržení pokynů pořadatelů ( např. vyvěšení žlutých praporů ): diskvalifikace posádky
- Nesportovní chování: diskvalifikace
- Alkohol: diskvalifikace

Cedule použité při trati RZet
Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-ck1
Před touto cedulí čekáte na Váš čas průjezdu ČK, jakmile nastane, jedete ke stolku ČK s červenou cedulí ČK. Již pouze přejetí místa vyznačeného touto cedulí je považováno za příjezd do ČK !

Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-ck
Zde odevzdáváte cestovní výkaz, ke kontrole správného projetí ČK

Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-start1
Před touto cedulí čekáte na start, jakmile vozidlo před Vámi odstartuje, jedete na start RZet - červená cedule start

Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-start
Start rychlostní zkoušky

Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-pozor
Cedule umístěná 50 metrů před nebezpečným místem RZety

Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-retarder
Cedule umístěná 50 metrů před zpomalovacím retarderem

Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-cil
Cíl RZety, místo kdo je snímán čas.

Stanovy závodu "O pohár Škodateamu"-stop
Zde je nutno zastavit a předat cestovní výkaz k zápisu času RZety

Vyhodnocení závodu
Do výsledku závodu se započítávají časy všech rychlostních zkoušek. Tedy výsledný čas závodu je RZ1+RZ2+RZ3+RZ4+RZ5+RZ6+ trestné sekundy.

Uveřejněny budou výsledky všech rychlostní zkoušek ve všech soutěžních skupinách. Samostatně bez ohledu na soutěžní skupiny bude vyhodnocen LadyCup.

Oceněny budou první tři místa celého závodu ve všech soutěžních skupinách včetně LadyCupu. Vítězové obdrží poháry, medajle a věcné ceny.

Dále budou vyhodnoceny první tři místa v absolutním pořadí. Vítězové obdrží medajle a věcné ceny.

Výsledky v jednotlivých rychlostních zkouškách nebudou oceněny.

Mapa závodu:
Podzim 2006-mapa závodu

Je zakázáno RZety najíždět mimo stanovený čas ! Budou-li stížnosti z řad obyvatel, máme tyto RZety naposledy !


Mapa RZ1/4 Strážov - Patraska
Podzim 2006-RZ1

Mapa RZ2/5 Patraska - Záhorčice
Podzim 2006-rz2

Mapa RZ3/6 Beňovy
Podzim 2006-RZ3

| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
Celkem záznamů: 16 (Zobrazeno 1-15)
 Re:rychlostky16.09.2006 00:52:36 


jeeee, ono to nakonec vyslo??? no parada


10845+2772 (25872)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:rychlostky15.09.2006 22:34:06 


Tratě budou tajemstvím do středy, kdy RZety zveřejníme ... Každopádně již dnes mohu říci. Netrénujte zbytečně Luby, netrénujte ani Velhartice, netrénujte dokonce ani Mlázovy-Jindřichovice. Čekají na Vás dvě naprosto nové RZety A věřte, máte se na co těšit


69606+8367 (421054)eRman (Administrátor)
     286902236   
 rychlostky15.09.2006 20:49:28 


Čau. Chtěl jsem se zeptat, kdy nám zveřejníte jaké rychlostky se pojedou. Když už se nepojedou Luby a velhartice, tak asi musí být jedna nová...nebo to bude tajemství?


220+12 (116)dědek (Registrovaný)
     228245458  
 A co kontroly?24.07.2006 21:40:02 


Chtěl bych se zeptat, jak to bude s policií na přejezdech mezi RZtama. Bude to s nima nějak domluvený, že budou tolerovat auta s rámy a podobně.Jasně že né za rychlost, a nebo to budou brát na tvrdo?


1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 Rám29.03.2006 18:41:15 


To je pravda ani vevařenej nevyřezávám. Prostě STK je jako u civilu. Vždyť to musí svítit, brzdit a nesmí z toho nic téct. Nic jiného mi stejně nikdy nekontrolovaly


1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 Re:Rámy??21.03.2006 16:02:40 


šroubovanej je a nevyndavá :o)


1534+296 (1830)Eidy (Registrovaný)
       
 Re:Rámy??21.03.2006 12:44:37 


Na STK se rám vyndavá pokud je šroubovanej.


1801+386 (1093)Petr.Z (Registrovaný)
   192642790   
 Re:Rámy??21.03.2006 12:27:24 


2 eRman: přesně tak


1534+296 (1830)Eidy (Registrovaný)
       
 Re:Rámy??21.03.2006 07:07:28 


Auto s rámem skutečně STK nedostane, ale všichni ji maj


69606+8367 (421054)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:Rámy??20.03.2006 17:47:40 


asi tak


10845+2772 (25872)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:Rámy??20.03.2006 16:56:00 


no, nemělo by


1534+88 (811)Rapid05 (Registrovaný)
   
 Re:Rámy??20.03.2006 16:09:59 


no, nedostane


10845+2772 (25872)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Rámy??20.03.2006 15:11:08 


Já tomu teda moc nerozumím, ale auto s rámem přeci nedostane STK, pokud nemá sportovní průkaz, nebo jo?


Unregistered
 Re:Co je doklad o STK???16.03.2006 17:21:09 


Díky.....))))Nevěděl jsem,co to je....dekuju


Unregistered
 Re:Co je doklad o STK???14.03.2006 19:09:54 


Je teď nevim. Auto musí mít platnou STK a emise - samolepky na SPZ. No a pak projde technickou přejímkou - kontrolou, kde auto prohlídneme mi, zkontrolujeme povinnou výbavu - přilby, zkontrolujem pasy, auto projde testem brzd ...


69606+8367 (421054)eRman (Administrátor)
     286902236   
Celkem záznamů: 16 (Zobrazeno 1-15)
 Online pokec[ větší okno ]  
Načítám zprávy...
Načítám uživatele...
(255)
 
Copyright 2001-2021
Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email

Partneři ŠKODATEAMU
Výměna oleje v automatu

Výměna oleje v automatické převodovce. Ceny pro vozy Škoda na webu.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Reklama


Kalendář akcí
<< Červenec 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Přidat akci
Statistika
Právě prohlíží:206
Právě přihlášeno:2
Dnes návštěv:16527
Celkem návštěv:125550521

Článků:1000
Fotografií:34079
Komentářů:17148
Uživatelů:4249