- Přidat do oblíbených - Switch to English škoda quickbar >>  skoda-tuning.cz |  skoda110r.cz |  skoda110r.com |  skoda.daves.cz |  skoda-virt.cz |  techweb 
 
ddd
Načítám obsah...Vyhledávání
Peníze v banku
614 Kč
Co je to bank a jak čerpat?
Menu

[ Mapa stránek ]
Foto Tip
!Fotogalerie Rally ples 2016

Fotogalerie Rally ples 2016

WebShop Tip
Naše projekty
www.skodateam.cz
dumsnu.skodateam.cz
vysivky.skodateam.cz
Reklama


Navigace

>> 

Domů

-

Vaše vozy

>

Škoda Garde-Rapid

>

Můj Rapid Lux

 <<Autor:
205+22 (113)Matsoft (Registrovaný)
  
Vytvořeno: 15.10.2005 - Změněno: 19.02.2022

Můj Rapid LuxMůj Rapid 130 LUX


!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux


Jak to vlastně začalo...


Asi začátkem roku 2004 mi kamarád ukázal fotku bílého Rapida Cabrio (v té době jsem ještě nevěděl, že nějaký LUX a STANDARD existovaly, ale věděl jsem, že existovala cabria).

Cena byla celkem zajímavých 35000,-Kč, ale auto bylo jen na anglických dokladech a mělo pravé řízení, navíc jsem v té době byl bez práce, takže jsem si o něm mohl opravdu nechat jen zdát. Každopádně jsem hned věděl, že tuhle kárku jednou chci mít.

!Můj Rapid Lux


Nechal jsem to ležet s tím, že takovéhle vozítko se musí vzhledem ke své raritnosti velmi rychle prodat.

V únoru 2005 mi to začalo znovu vrtat hlavou a vypravil jsem se do firmy, která auto prodávala. Po úvodním krátkém rozhovoru, ze kterého vyplynulo, že toho bílého koupil pro někoho Tiler, ale že by prodali toho červeného, který stojí venku pod plachtou, jsme se dohodli, že to ještě promyslím a dám vědět.

!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid LuxBěhem následujících dvou měsíců (ve kterých jsem si vyběhával novou občanku a půjčku na auto) jsem se u prodávajícího několikrát stavil ujistit ho, že mám o auto opravdu zájem a že ho za dohodnutých 40000,-Kč beru.

I nadešel slavný den 8.4.2005 a já si hrdě (i když na plaťáku a rovnou do servisu) odvážel své nové vozítko.

Nálezový stav byl asi takovýto:
 • Nekompletní motor - chyběl karburátor a nějaké hadice a vodní pumpa
 • Interiér - vše naházeno vevnitř na hromadě - nikdo nevěděl co všechno chybí
 • Exteriér - KO střecha, plastové prahy byly odcizeny, stejně jako maska s přídavnými světly a volant. Přední haubna prošláplá a zkorodovaná. Přední světlo KO, ale v kufru nová anglická.
 • Karoserie - Velmi pěkná až na pár ďubek koroze na předních blatnících a pravém zadním lemu.

Během pár dnů byly nezbytné opravy hotovy a s autíčkem se mohlo na STK. Technici na STK na to prý koukali dost zvláštně, ale když zjistili, že číslo kastle i typ motoru odpovídají, tak mi dali technickou na dva roky a byl klid.

Vzhledem k odpornému stavu střechy bylo nutno nechat udělat novou, ta měla být hotova ještě před jarním srazem v Doksech, ale čalouník si zlomil ruku, tak ještě nebyla a já musel na svůj první škoda sraz jet úplně bez střechy. Bohužel cesta se neobešla bez potíží a já cca 1.5 km od kempu píchnul :( Naštěstí se našel ochotný místní škodovkář a půjčil mi rezervu, abych mohl do kempu dojet, vyhledat kamarády a vzít si rezervu od nich. Jak jsem to vymyslel, tak se i stalo. V kempu jsem potkal Czerta (z virtu) s jeho (a teď už i mým) kámošem a rezervu jsem mohl vrátit. V sobotu ráno, ještě před spanilou jízdou, jsem nechal svoje kolečko opravit v místním pneuservisu.


Ještě před srazem v Doksech, přesněji řečeno 1.5.2005 mne poprvé kontrolovala hlídka POLICIE ČR, kontrola vypadala asi takhle:
  Policistka: "Dobrý den, Vaše doklady a doklady od vozidla."
  Já: "Dobrý den, tady prosím." (Podával jsem jí doklady otevřenou střechou)
  P: odchází zkontrolovat nálepky z STK a ME - vrací se a říká: "Máte nezvyklou úpravu."
  Já: "To víte, zakázková práce, bylo jich vyrobeno asi tisíc a je jich už asi jen 250 a v Čechách kolem 20."
  P: "Tak to máte celkem unikát."
  Já: "No, to mám. Nashledanou."
  P: "Nashledanou, šťastnou cestu."

  (v té době jsem ještě nevěděl, že skutečný počet vyrobených kusů je 343 a v ČR jich je cca 50)

2.7.2005 nadešel čas mého druhého srazu, tentokráte to byl sraz stránek SKODA.VIRT.CZ v Hrochově Týnci. A co čert nechtěl opět jsem cestou utrpěl defekt. Tentokráte pravého zadního kola - praskl mi kord. Tak jsem byl nucen z Luxe udělat 3-stopé vozidlo - jezdil jsem totiž na převařákách a měl jsem jen 4ks.

I nadešel krásný den 28. 7. 2005 a já si byl po cca měsíci vyzvednout ze servisu Meteory. Původně měly být ve stříbrné metalíze, ale kdo ví z jakého důvodu vždy po vytmelení a stříknutí barvy ten tmel vypraskal. Nakonec jsou v šedém komaxitu a taky to celkem jde. O den později jsem namontoval masku s přídavnými světlomety, kterou jsem koupil od známého leštiče Majkla.

30.8.2005 mi vyšel o mém miláčkovi článek v týdeníku AUTO7, bohužel na slíbené originály fotografií čekám dodnes. Clanek z AUTO7 (1Mb)

27.9.2005 se mi podařil asi nejhusarštější kousek v mém životě - podařilo se mi dostat do TP, že se jedná o kabriolet. v TP mi sice seděl jak typ motoru, tak číslo kastle, ale typ karoserie byl pouze KUPÉ.

techničák


13.11.2005 jsem byl na posledním srazu, poté mazlík putoval do garáže, kde byl až do 4. 4. 2006, kdy byl přemístěn do garáže v Praze.

10.4.2006 další zkušenost s příslušníky POLICIE ČR - Měli jste vidět ten vyděšený výraz příslušníka, když ukazoval kolegovi můj techničák, řka: "Ty vole, von to tam má" a ukazoval na zapsaný KABRIOLET 2DV. Evidentně to byl škodovkář, protože jsme si ještě pokecali, že naposled viděl kabrio v Mělníku 2000 atd... Přestupek vyřešen domluvou (otáčení se na světelné křižovatce).

Začátkem května 2006 byly vyměněny oba přední blatníky, vyrovnány řidičovy dveře, nalepeny nové bílé proužky a také nalepeny repliky původních samolepek 130 RAPID CABRIOLET.

4.6.2006 první výměna motoru - zpočátku problémy s rozdělovačem, který předtím v jiném autě na tomto motoru chodil bez jediného problému - autu se nechtělo z nízkých otáček a jelo jako raketa 4800 - 6300 ot - trochu HC vytáčet trojku do 120 a 4 do 150.... rozdělovač se dal původní ze starého motoru a je klid. Nějakou záhadou se mi uz asi po čtvrté u výměny motoru stalo, ze mi odešlo dobíjecí relátko - nechápu, tak bylo vyměněno za nejstarší typ a je to uplně OK.

13.7.2006 Opět KO těsnění pod hlavou.... seru na to.... nechci už mít nic společnýho s motorama s litinovou hlavou... při nejbližší příležitosti tam pujde 781.135

14.7.2006 Zástavba motoru 781.135, který byl zakoupen z celým autem. Ze sešitu, který si předminulý majitel vedl bylo zjištěno, že motor prodělal v roce 2001 kompletní GO a je v něm nějaká ostřejší vačka. Stejně tak je po GO i převodovka na vlečku (auto byla 130 GL), ale ta bude s největší pravděpodobností prodána jednomu členovi virtu (jj už je Havlíkova). Na motoru je eMkový sací koš a vana a oboje rapiďácké parohy.

15.7.2006 Zkušební jízda. Chtělo by to trošku poštelovat - moc se tomu nechce z nízkých otáček. Ale je to celkem pila. Na dálnici 160km/h tachometrových (podle vedle mne jedoucí Octavie 155) a šlo by i víc. Asi skočím na PAL-Test a na Emise, aby to poštelovali na spotřebu.

6.8.2006 Nainstalovány prahy od Grizlyho, kterému tímto ještě jednou děkuji.

Rok 2009 a archivni video z Madarskeho srazu v Pecs-Orfu, kde natacel Totalcar video od TotalCar.hu (46Mb)

A bonus.
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
Psal se konec léta 2010 a tehdy by se mohlo zdát, že je všemu konec, neb jsem byl nucen svého červeného mazlíka prodat....dne 4.4.2014 se však začal psát další díl cabrio příběhu. Byl to den, kdy jsem se dověděl o dalším Luxovi na prodej... a přesně po roce - tj 4.4.2015 začal mít tento příběh reálný základ......Lux byl totiž v GB naložen na český kamion a přepraven do ČR.

!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux

Jak je z přiložených fotek zřejmé, tak stav je hrozný až odpuzující, nicméně je k němu velmi raritní HARDTOP. V současné době je LUX již odstrojen na holou kastli a probíhají přípravy na vyvaření a přestavbu řízení......

Řeže se, brousi se, vyvařuje se...... zatim se teda většinou dělaj větší díry :-D
!Můj Rapid Lux
dirka u podbehu a kus chybejiciho podbehu
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux


14.7.2015 Něco málo se povařilo - vršek chladičovky a jeden vršek podbehu.. ale furt někde plechy chybějí.....
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux


16.11.2015 A Abyste nerekli, ze se nic nedeje.... tak se deje, ale pomalu... prikladam nekolik foto z praci....
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux


Rok 2019 byl konecne ve znameni opravdoveho vyvareni....
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux


Další foto z praci budou brzo následovat.....

ROK 2020

Prisla mi fotka praveho boku....
!Můj Rapid Lux


Máme roh plaha a neokousaný roh bočního okna...
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux


A vrsek blatniku..... C sloupek zatim neni....
!Můj Rapid Lux


ROK 2021

Aby se nereklo, ze se nic nedeje.... Sice zdaleka neni dokonceno, ale..... MAM PRIHLASENO NA CZ DOKLADECH a zapsana 15" kola. Samozrejme kola mam tez... a dokonce i volant. A protoze kola i volant jsou cervene, tak nakonec bude cervena i strecha.
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux
!Můj Rapid Lux

| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
Celkem záznamů: 17 (Zobrazeno 1-15)
 29.04.2020 07:17:10 


Ja ted videl fotky z podobny rezniciny ze Slovenska, ale tam to byl normalni Rapid... a ano, bude to krasavec... doufam....a moc se na nej tesim.


205+22 (113)Matsoft (Registrovaný)
  
 28.04.2020 14:39:47 


Tohle auto jsem viděl u samotného mistra klempíře....je to masakr, ale bude z toho zase krasavec


1183+479 (1662)JakubHalata (Registrovaný)
   
 22.01.2020 21:19:30 


Tak doufam, ze se mi Besiny s nicim nekrejou a prijedu.... Ale premiera asi na Doksech.


205+22 (113)Matsoft (Registrovaný)
  
 22.01.2020 10:13:28 


Hustá modelařina, držim palce


70259+8414 (424834)eRman (Administrátor)
     286902236   
 06.01.2020 14:32:42 


No... mnoho ne... ale je to kus... a to se pocita... a bude to casem pekny auto... a i takovejhle vrak by byl dneska dosti drahej.


205+22 (113)Matsoft (Registrovaný)
  
 30.12.2019 23:06:58 


Masakr Koukám, co z toho nezbylo


126358+2822 (1395144)Daves (Administrátor)
      
 29.06.2015 10:41:17 


JJ s časem to znam. Ani na jednom autě co mam nedělam já. Je to asi ostuda, ale jinak to bohužel aspoň u mě nejde ... Zlatý časy, kdy jsem trávil noci a víkendy nad a pod eRkem a ladil chlazení


70259+8414 (424834)eRman (Administrátor)
     286902236   
 28.06.2015 13:58:06 


Nedělám ho jen já, a ani bych nemohl - vse co je na nem potreba udelat neumim a hlavne neni cas


205+22 (113)Matsoft (Registrovaný)
  
 28.06.2015 10:30:01 


Jak jsem ti přál na facu, přeji ti Matěji zdárné dokončení a spousty kilometrů s nímUnregistered
 23.06.2015 15:45:39 


Tak jestli se ti ho podaří dát dohromady tak seš borec, to bude mraky práce


Unregistered
 Re:Peknej clanek16.05.2007 12:48:17 


No chtel by doplnit, ale nezvladam..... zvladam doplnovat maximalne virt.


Unregistered
 Peknej clanek16.05.2007 11:23:43 


Peknej clanek Mateji, doufam ze brzo napisu podobnej o svym rapidu convertible zatim mam jen to co je virtu (skoda136.cz)

lestic majkl


32+12 (22)Majkl (Registrovaný)
     
 Re:Re22.03.2007 20:53:15 


Neee, to nebude ono.... moznosti je vic... bud rapid, nebo garde cabrio nebo 136GL.... Vzdyt je bral Kubina


205+22 (113)Matsoft (Registrovaný)
  
 Re22.03.2007 18:38:43 


Tak že by na tomhle autě skončily naše 15" ronaly? Až to budeš mít naladěný, pošli mi prosím pár obrázků jak to vypadá na vyska100@seznam.cz.
Díky a ať to slouží. Výska, Šluknov


30+6 (36)Výska (Registrovaný)
    281994811
 Re:21.03.2007 22:43:18 


Heh, no mě překvapilo že SPECIÁLNĚ PRO VIRT je za 90,000 CZK a SPECIÁLNĚ PRO SKODATEAM je za 90,000 CZK, takže jsem neviděl rozdíl...
Takže teď když vím že je jinde i dráž, tak už mi to dává i smysl :o)


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
Celkem záznamů: 17 (Zobrazeno 1-15)
 Online pokec[ větší okno ]  
Načítám zprávy...
Načítám uživatele...
(255)
 
Copyright 2001-2021
Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email

Partneři ŠKODATEAMU
Výměna oleje v automatu

Výměna oleje v automatické převodovce. Ceny pro vozy Škoda na webu.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Reklama


Kalendář akcí
<< Říjen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Přidat akci
Statistika
Právě prohlíží:58
Právě přihlášeno:0
Dnes návštěv:1857
Celkem návštěv:131868759

Článků:1000
Fotografií:34184
Komentářů:17212
Uživatelů:4264