ddd
Načítám obsah...Vyhledávání
Peníze v banku
517 Kč
Co je to bank a jak čerpat?
Menu

[ Mapa stránek ]
Foto Tip
!5. Rally ples aneb setkání mistrů

5. Rally ples aneb setkání mistrů

WebShop Tip
Naše projekty
www.skodateam.cz
dumsnu.skodateam.cz
vysivky.skodateam.cz
Reklama


Navigace

>> 

Domů

-

Akce Škoda

>

Akce Škodateam

>

1.Motosraz ŠKODAteamu aneb první sraz bez škodovek

 <<Autor:
9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
Vytvořeno: 06.07.2015 - Změněno: 28.08.2015

1.Motosraz ŠKODAteamu aneb první sraz bez škodovek!1.Motosraz ŠKODAteamu aneb první sraz bez škodovek

Myšlenka na realizaci motosrazu poprvé zazněla na motokárách. Sešlo se tam pořadatelské jádro Škodateamu a pár hostů, debatovalo se o všem možném a z diskuse vyplynulo, že několik lidí holduje i jízdě v jedné stopě a že by bylo záhodno podniknout společnou vyjížďku. Uběhlo několik měsíců a příchod léta, které bylo letos nebývale teplé a suché této myšlence jen nahrál. Zvolil jsem tedy termín, kdy jsem věděl, že většina může a nad mapou vymýšlel trasu.
Jak se blížil termín srazu, přibývalo internetové hecování, které mělo za následek, že několik potenciálních účastníků oprášila a technickou kontrolou prohnala léta nejeté stroje, aby se mohli srazu zúčastnit. Našli se i tací, kteří se rozhodli při této příležitosti poprvé usednout na motorku.

Na místo srazu, kterým byl záměrně zvolen kemp Ruál, jednak proto, že zde se konal první škodateamový sraz, jednak proto, že je to blízko a věděl jsem, že tam zvládnu dojet, jsem dorazil ve stanovený čas. A téměř poslední. Přestože byl časový harmonogram popsán s přesností na desítky sekund, dostavili se někteří účastníci půl hodiny předem a divili se, kde je zbytek výpravy. Další pak brali čas srazu za čas odjezdu z domova a vzhledem k tomu, že někteří přijížděli zdaleka, doznal harmonogram první časovou sekyru. Mezi přehlídkou skůtrů nejnižších kubatur se jako zjevení vyjímaly 2 Harleye s německými poznávacími značkami. Jak se však ukázalo, nerozšířil se věhlas srazu do zahraničí, ale jednalo se pouze o náhodné hosty kempu Rual.

Paleta dorazivších strojů byla nakonec pestrá a až na choppery a koráby silnic vystihovala, co všechno může mít 2 kola. Od zmíněných skůtrů, přes dnes již historické Jawy, po téměř soudobé silničky, silniční endura a crossky.

Dle mapy plánovaná trasa, kterou by, mimochodem, v její první podobě zvládla asi jen ta crosska, byla účastníky znalými místních terénů operativně upravena do konečné podoby a vláček motorek se dal do pohybu směrem k Doubravě a Korábu. Původně jsem měl obavu, že budeme muset na veteránisty pořád někde čekat, ale opak byl pravdou. Kolona si to ubírala osmdesátkou k cíli. Vzhledem k tomu, že značnou část výpravy tvořili dvoutaktní historici, zahalila se krajina šedým oparem páchnoucím po spáleném oleji. Někteří účastníci se dokonce divili, jak je možné, že motorka jede a přitom nekouří. Že to přece není možné.

V cíli první etapy, na samém vrcholu Korábu, na nás čekala prémie v podobě pouťových koláčů od paní Hornové, Toušíkův odborný referát o STK a testování a skupinové focení. Poté nic nebránilo, snad kromě toho, že některým z účastníků už došel benzín a museli si sjet do Kdyně natankovat, tomu, abychom vyrazili do cíle druhé etapy, obce Libkov. Jel jsem na konci kolony, abych měl přehled. V lesním úseku vyjedu z levé vracečky a vidím, že všichni stojí u krajnice. Všichni až na mladého Straku, který nestojí leží v lese na zádech a motorka na něm. Polévá mě horko, odstavuji motorku a běžím k místu nehody. Do Ruálu přijeli otec a syn Strakové s nově zrestaurovanými Jawami – kývačkou a pérákem. Straka starší se pochvaloval, jak se na péráku sedí nízko a krásně se klopí do zatáček. A na druhou etapu ho půjčil synovi. Ten neustál výjezd ze zatáčky, chvíli srdnatě bojoval se štěrkovou krajnicí, která ho nakonec přemohla. Skočil do lesa, udělal přemet a motorka za ním. Když dobíhám k místu nehody, už z něj motorku sundavají a stroj i jezdce tahají zpátky na silnici. Staví se na vlastní nohy, má jen trochu potrhanou košili. Zaduní to, jak mi spadne obrovský kámen ze srdce. Ani motorce nic moc není. Ohnutá stupačka, rozbité světlo, odřená nádrž. Dozvídáme se vtipnou historku, jak bude mít nádrž už třetí lak, protože když ji chtěl po laku namontovat, spadla mu na zem. Dojíždíme do Libkova. Ten nebyl za cíl zvolen náhodou. Na tamní návsi se koná místní sportovně kulturní akce v couvání traktorů. Před pár lety se takhle po šichtě hecovali chlapi v hospodě, kdo umí lépe řídit traktor. Jeden z nich se vytahoval, že objede celou náves v traktoru s vlekem pozpátku. Dali si na to ještě pár štamprlí a rozešli se k domovům. Ráno se pak sešli na návsi, on sedl do traktoru a obcouval s vlekem náves kolem dokola. Tedy spíš kolem do obdélníku. Najednou se našli tací, kteří řekli „To zvládnem taky“ a tak nějak začala tradice každoročních Lipovských závodů v couvání s traktorem. Někteří mají problém přecouvat startovní čáru, ale ti nejlepší bojují o vteřiny. Akce na sebe nabalila nějakou tu nepostradatelnou dechovku, taneční parket plovoucí na místním rybníce a výstavu veteránů. Značná část naší kolony se tak v Libkově změnila z účastníků srazu ve výstavní exponáty.

Motosraz mě mezi účastníky velký ohlas a někteří se dokonce pod tíhou zážitků rozhodli, že si musí koupit vlastní motorku. Ale Eva o tom zatím neví.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!1.Motosraz ŠKODAteamu aneb první sraz bez škodovek


1. července na svém 1. výjezdním zasedání rozhodl samozvaný nezákonný výkonný výbor o realizaci dlouho plánovaného motosrazu pod hlavičkou ŠKODAteamu.

Pod hlavičkou ŠKODAteamu proto, že si tato undergroundová akce dává za cíl parazitovat na dobrém jméně Romanem pořádaných srazů. Proto byl také Roman přes svůj hlasitý telefonický odpor v nepřítomnosti zvolen čestným hlavním organizátorem.

Proč vůbec tato akce vznikla? Spousta lidí, kteří se motají kolem Škodovek a běšinských srazů, vyznává též jízdu v jedné stopě, a proč bychom své jednostopé stroje měli znát jen z vyprávění a pár fotek nevalné kvality? Zrodil se tedy nápad na společné setkání.

Vzhledem k tomu, že málokterý z motocyklů je sériově vybaven střechou, je ochrana proti povětrnosti minimální a zdar celé akce závisí především na počasí. Až v posledních dnech bezprostředně před akcí se tak bude rozhodovat, zda jedem, či nikoli.

1. Termín akce byl zvolen na sobotu 18.7.2015, přičemž 1. náhradní termín je hned následující neděle.

Akce není plánována jako nic velkého. Nejsou plánovány žádné soutěže ani závody, na které jste ze srazů zvyklí, mělo by se opravdu jednat jen o společné setkání a společnou asi 50tikilometrovou projížďku.

Za výchozí bod trasy bylo zvoleno místo, kde se začala psát historie dvoustopých ŠKODAteamových srazů. Pro nepamětníky připomenu, že ŠKODAteam, jak ho známe, ještě tehdy neexistoval a sraz byl pod hlavičkou UNICOS/skoda. Pokud začínáte plánovat cestu do Běšin, jste vedle. 1. sraz se totiž konal u hotelu Rual u Bezděkova.

http://www.mapy.cz/zakladni?x=13.2378068&y=49.3776939&z=17&source=firm&id=2505173&q=hotel%20rual
A právě tam je v sobotu 18.7. v 15:45 sraz.

Pozor!! Doby největší slávy Rualu jsou již ty tam a restaurace není aktuálně v provozu. Přijeďte tedy "just in time", ať zbytečně nečekáte desítky minut na suchu.

Bez okolků bychom měli hned vyrazit na společnou vyjížďku.

Pojmem společná vyjížďka se v tomto případě rozumí, že společně vyrazíme z bodu A do bodu B, kde pak společně počkáme na Lukáše ;-)
Trasa společné vyjížďky je prozatím plánována ve směru Bezděkov - Doubarva - Koráb.

Koráb - další místo, kam jsme se škodovkami několikrát zavítali. V tomto případě všech není cílem křižovatka na vejpřahách, jako při nesčetných závodech, ale samotný vrchol korábu s hotelem a rozhlednou. Tam by měl být prostor pro konzumaci nealka a vzájemné okukování nablýskaných strojů.

Další cesta by měla vést do Libkova, kde se ten den koná výstava historických traktorů a motorek. Shlédnutí této techniky stojí za to a i buřtostánek by měl být zajištěn.
Odjezd z Libkova směrem k domovům a garážím pak již bude probíhat samostatně, či v malých, k tomu účelu sestavených skupinkách.

Akce, byť pod hlavičkou ŠKODAteamu, není určena jen pro škodovky, ale může se jí zúčastnit bývalý, současný i budoucí účastník běšinských srazů s motocyklem jakékoli značky. Účastník s motocyklem značky Škoda (Laurin & Klement) bude po právu vyhlášen králem srazu.
Ve zcela vyjímečných případech je pak možno automobil bez střechy pro účely tohoto srazu uznat za motocykl.

Doufejme tedy společně v příznivé počasí a na viděnou v Ruálu.

FAQ
Máte i Vy doma motorku nebo zajímavého motoveterána a rádi se bavíte? Pak právě pro Vás budou "motorkářské" "Běšiny" srdcovou záležitostí a my Vás rádi uvítáme mezi sebou.

Chcete se přijet jen podívat? Určitě nejezděte. Nestojí to za to

Budou letos pro posádky PLACKY? Tajně doufáme, že nebudou placky z posádek.

Hlavní pořadatel nezklamal a připravil pro účastníky soutěž v akceleraci se spolujezdkyní s příhodným názvem "Setřes Kláru". Vítěz soutěže vyhrává zapůjčení Kláry na celý víkend.

Přináším rekapitulaci akce:
Předpokládaný časový harmonogram:
Sraz 18.7. 15:45 Rual
Start 15:50 Rual
Cíl 1. etapy 16:20 Koráb
Start 2. etapy 17:15 Koráb
Cíl 2. etapy 18:00 Libkov

1. Etapa:
Rual - Bezděkov - Koryta - Tětětice - Věckovice - Poleň - Mlýnec - Vílov - Úsilov - Mezholezy - Koráb

2. Etapa:
Koráb - Libkov (Finální trasa etapy bude upřesněna v cíli 1. etapy)

V cíli 2. etapy je možno shlédnout výstavu traktorů a veteránů a závod v couvání traktoru s valníkem. Po předchozí domluvě je pak možno z cíle 2. etapy jet na exkurzi mlýna a vodní elektrárny k Palečkovi do Slatiny.

Kdo pravděpodobně pojede:
H. GSXF
Petr ČZ 125 1938
Petrův brácha Jawa 350
Petrův kamarád něco, co mu Petr půjčí
VHML Varadero nebo MZ
eRman Kymco 125
Kubawrc Kymco 250
Stokař Jawa 250 kejvačka
Toušík nějaká 125 s přívěsným vozíkem, na němž poveze náhradní silnější motor

Finální rozhodnutí o konání akce zde najdete zítra ráno.

Dle aktuální předpovědi by se mezi 15 a 16 hodinou měly začít na Šumavě tvořit bouřky doprovázené silným deštěm. Kolem 19 - 20 hodin by pak měla přes západní Čechy od západu přecházet studená fronta taktéž doprovázená přívalovými srážkami. Přesnější časy těchto meteorologických jevů budeme znát po nočním přepočtu modelu. Dle aktuálního modelu by měly srážky naši akci v dané lokalitě a daném čase minout.

Předpověď počasí je příznivá. Akce se koná.
!1.Motosraz ŠKODAteamu aneb první sraz bez škodovek

| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
Celkem záznamů: 74 (Zobrazeno 1-15)
 15.08.2017 09:09:28 


Počítám s tím, že pitbika osadím nejenom slickama na slalom, ale i hřebama ( resp vrutama ) na zimu Jen se musíme nějak domluvit na účasti na SnowShow


10939+2773 (26052)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 14.08.2017 12:58:13 


Dělam si srandu Od dob kdy jsme z jarního a podzimního srazu udělali dva letní tak jsem přes léto nepoužitelnej, horko těžko skloubuju rodinnou dovolenou, focení kalnedáře a přípravy podzimu ... Ale v zimě čas mam, co pořídit zimní skútry?


73691+8594 (444339)eRman (Administrátor)
     286902236   
 14.08.2017 12:53:12 


Jak jsem psal, byl jsem na tuto akci přizván jako řadový účastník, není to má akce. Ale kdyby se chtěl někdo zúčastnit, tak sraz v sobotu v 10 hodin v Pekelných dolech a sobotní etapa vede přibližně po trase Litoměřice Teplice Fláje Chomutov Karlovy Vary Mariánky Chodová Planá Horšovský Týn Domažlice. Cíl je buď Klatovy, nebo Železná Ruda.


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 14.08.2017 10:43:07 


Co taky jinýho jsme od tebe mohli čekat


73691+8594 (444339)eRman (Administrátor)
     286902236   
 13.08.2017 18:43:39 


My jedeme nejen do Pekelných dolů tento pátek - sobotu a neděli. Nejsem ale organizátorem této akce, takže další nezvu.


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 13.08.2017 17:04:26 


Jak jsem psal, do srazu si já neškrtam ...


73691+8594 (444339)eRman (Administrátor)
     286902236   
 13.08.2017 13:50:11 


Nikdo nic... tak to vypadá, že nejedeme co?


23132+3590 (26722)Míťa (Registrovaný)
     
 06.08.2017 19:46:15 


tyjo tak si ale chvátněte, já za tři tejdny rodim, chci jet aspon za vámi autem. a na koláče dlabu, ty jsem loni musela taky sníst sama


1031+21 (1998)Lili (Pořadatel)
   
 01.08.2017 18:42:32 


Já už mám technickou. Takže...?


10939+2773 (26052)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 28.07.2017 11:59:26 


Pekelný doly super. Můžu sudý víkendy.


23132+3590 (26722)Míťa (Registrovaný)
     
 27.07.2017 21:09:13 


Já jsem teď do srazu nepoužitelnej a nejsem si jistej jestli by tam firemní skútr dojel


73691+8594 (444339)eRman (Administrátor)
     286902236   
 27.07.2017 20:18:50 


Ok. Pekelné doly. Kdy?


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 27.07.2017 19:08:17 


Jestli motovýlet tak sem: https://www.skodateam.cz/Pekelne_doly


73691+8594 (444339)eRman (Administrátor)
     286902236   
 27.07.2017 18:05:55 


Taky bychom se přidali, ale museli byste to udělat někde blíž Jet na těch našich vránách 180km tam a pak 180km zpátky, to už samo o sobě by byl výkon a navíc by nám to zabralo celej den


137000+2825 (1510110)Daves (Administrátor)
      
 27.07.2017 16:51:26 


Čágo. Budete dělat zase nějakou motoakci? Že bych se přidal...


23132+3590 (26722)Míťa (Registrovaný)
     
Celkem záznamů: 74 (Zobrazeno 1-15)
 Online pokec[ větší okno ]  
Načítám zprávy...
Načítám uživatele...
(255)
 
Copyright 2001-2023
Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email

Partneři ŠKODATEAMU
Výměna oleje v automatu

Výměna oleje v automatické převodovce. Ceník pro vozy Škoda.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Reklama


Kalendář akcí
<< Září 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Přidat akci
Statistika
Právě prohlíží:317
Právě přihlášeno:1
Dnes návštěv:43586
Celkem návštěv:154459108

Článků:1008
Fotografií:34532
Komentářů:17310
Uživatelů:4339