ddd
Načítám obsah...Vyhledávání
Peníze v banku
503 Kč
Co je to bank a jak čerpat?
Menu

[ Mapa stránek ]
Foto Tip
!Š 110RS

Š 110RS

WebShop Tip
Naše projekty
www.skodateam.cz
dumsnu.skodateam.cz
vysivky.skodateam.cz
Reklama


Navigace

>> 

Domů

-

Vaše vozy

>

Škoda Speciály

>

Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!

 <<Autor:
1932+585 (4782)Vlada (Pořadatel)
    280964521   
Vytvořeno: 13.03.2005 - Změněno: 02.03.2010

Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!Rok se s rokem sešel a já 14.února nejenže oslavil rok manželství ,ale i kulaté třicáté narozeniny. Mimo jiné jsem dostal krásný dort. Posuďte sami.
!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!

Našemu malýmu závodníkovi se dortík moc líbil :-)
!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!
!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!


A pro ty co by chtěli něco víc tak tady je soubor ke stažení

Svatební oznámení ve formátu PPS (5.7Mb)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


majitel: Vladislav a Stanislav Hosnedl
místo výskytu: Chotěšov, okres Klatovy


!!NOVINKY!!


eSku jsem pořídil nová srazová kola MTX pavučiny 5,5"x13 v šedém komaxitu (musím přestříkat na bílo) za skvělou cenu 2000,- Kč/4 ks v kombinaci s pneu 185/70/13 Barum OR 6 to budou skvělá dobová kola na srazy.

!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!
!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!
!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vložil jsem pro Vás takový maličký video snad se bude líbit.

Video (5.8Mb)

A tady jsou slíbené fotky dělítek na eSku všechno už je komplet takze takova mala předpremiera.


!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!
!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!


!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!
!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!


!Vláďa - Š120S + něco navíc!!!!


Karoserie:
Původní Š 100 kompletně vyvařená s pozinkovanými blatníky. Vytažené zadní lemy, Nebo spíš navařené lemy z předních blatníků.

Interiér:
Sedačky Favorit, sportovní volant originál Škoda zmenšený na 28 cm, 4bodové pásy vlastní vyroby, kaplička na budíky, zahnutá řadící páka atd.

Podvozek:
Nápravy M, Pružiny sériové zkrácené vpředu o 1,5 závity, vzadu 1 závit.
Podložky 2,5 cm materiál železo
Tlumiče seriové ze 120 M, které mají naježděno cca 1000 km

Převodovka:
5 rychlostí, stálý převod 4,22

Kola:
Apolla obuté v GOOG YEAR 175/65

Motor:
Felicie MPI s leštěnými kanály, sníženou hlavou o 0,8 mm vačka 280/280, Sportovní výfuk + laděné svody
Karburátor originál Favo (prozatím) atd.

Trochu z historie:
Auto které nyní vlastníme je vyrobené roku 1970 takže by se dalo říct, že jsme si moc nepolepšili. Naše EVO II, která již dosloužila byla vyrobena v roce 1974. Když nám bývalý majitel nabídnul, že nám dá tuto vůbec nezrezlou kastli zadarmo abychom si ji odvezli, tak jsme nejdříve váhali a chtěli sehnat eRko a postavit si z něj eRSo. Poté co jsme zjistili, že ceny eRka se pohybují mezi 7 - 30 tisíci, tak jsme od stavby eRSa ustoupili a dojeli si pro nezrezlou a celkem zachovalou kastli a začali se zajímat jak upravit karoserii typu limuzína do sportovní podoby. Napadlo nás, že bychom si mohli postavit napodobeninu Škody 120 S Rally.
V srpnu, když jsme sundali blatníky, tak jsme se nestačili divit, nosníky blatníků byly, no vlastně skoro nebyly , další nemilé zjištění nastalo, když jsme dali auto na kolíbku, práhy a kapsy, kde mají držet zadní ramena, byly taky úplně prorezlé.
Takže začala jedna kapitola vyvařování. Ta trvala 3 měsíce víkendové a někdy i týdenní práce. Na tu jsme spotřebovali celou náplň acetylenu, kyslíku, několik desítek metrů drátu a tabuli milimetrového plechu a 4 kg TlumexPlastu. Bohužel fotografie vyvařeného spodku nejsou, protože zklamal fotoaparát.

Začátkem prosince jsme se dali do zástavby eMkových náprav, které jsem sehnal skoro zadarmo, včetně 13" disků a zánovních tlumičů. Výměna přední nápravy proběhla hladce, ale vznikl problém v brzdové soustavě, kterou bylo nutno celou vyměnit. Originál stovkové trubičky a hadičky se sehnat nedají, a proto jsme koupili 120tkové. Ale byl problém v délce těchto trubiček, několik z nich bylo nutné zkrátit a vytvořit nový pertl, což je obtížné, protože může dojít k úniku brzdové kapaliny. Kompletně byly vyměněny gumičky v brzdových válečkách a hlavním brzdovém válci, také brzdové destičky a obložení. Když už jsme měli rozdělané brzdy, pustili jsme se i do spojkové soustavy.

Jakmile jsme auto postavili na "vlastní" bylo možné začít nastrojovat plechařinu. Pozinkované blatníky, které jsme včetně prahů sehnali za pouhých 2000,- Kč, nebylo problém nastrojit. Větší problém vznikl s přední a zadní haupnou. Nebylo je možné sehnat, a proto jsme rozhodili sítě, a za několik dnů jsme sehnali celkem zachovalé. Dveře jsme sundali z půdy, kde ležely skoro 20 let. Díky tomu, že je tam sucho, chladno a temno, byly jako nové :-). Přední masku jsme si objednali pouze dvouokou, aby vpředu zbylo místo na pořádnou rampu s kvalitnímy světly a otvor pro náporový chladič. A tak jsme se o Vánocích s bratrem podarovali dvěmi dálkovými světlyi firmy WESSEM a dvěma mlhovkami od téže firmy o průměru skoro 20 cm. Tyto světla jsme chtěli přišroubovat na pořádnou rampu, co nejvíc podobnou těm, co měli Š 120 S Rally, a tak jsme ji vyrobili podle několika fotografií.

Dál přišli na řadu kulaté zadní lemy, k tomuto jsme použili dva starší přední blatníky ze stovky. Vyřízly z flexou lemy a tak cca 10 cm okolního plechu, a pomocí COčka je nabodovaly na zadní blatníky. Potom jsme odřízli zbývající plech. Nakonec jsme blatníky nasadili na kastli. Musím říct, že stovka z kulatými lemy v zadu vypadá o dost líp, než s klasickými.

Hnedka po zadních blatníkach přišli na řadu přední, v těch bylo nutné vyříznout díry pro boční blinkry z Feliciie, a taky jsme je připasovali spolu s přední maskou na předek vozidla. V přední masce jsme vyřízli díry na blinkry, protože auto bude jezdit bez nárazníku. Na otvor v přední masce se nějak pozapomnělo, protože už tady byl leden a my jsme pořád ještě okupovali tátovu dílnu a tak jsme chvátali, aby do jara bylo auto venku z dílny.

Když už eSko mělo blatníky, haupny a čela, tak přišli na řadu středové sloupky. Jelikož auto které jsme dostali, mělo kliky ven a my měli na půdě skoro nové dveře s klikama do vnitř, bylo nutno předělat sloupky. To se povedlo, myslím perfektně, protože když jsme nakonec nasadili dvěře a zámky, tak zde nebyl vůbec žádný problem s usazením dveří. Ale abych nepředbíhal.

Bylo třeba nasadit motor a protože motor s několika koníky navíc jsme nesehnali a už nám nezbývalo mnoho času, bylo nutné namontovat tam motor starý, který věrně sloužil v EVO II. Tento už má naběháno okolo 140 000 km. Dále jsme museli ovzdušnit brzdy, spojku a dodělat několik málo drobností, jako celou elektriku, k předním světlům a bočním blinkrům atd.

Auto bylo nastrojený, ale byl tady problém, jaký lak na něj a kdo nám auto nastříká. Po několika dohadech, že auto bude červený, modrý, žlutý, nás napadlo, co udělat auto zelený, s válečným pruhem v bílé barvě. Po několika dnech jsme sehnali i člověka, který byl ochoten nám auto nastříkat. Ale byl zde jeden problém! Bylo nutno auto vykitovat, tak aby na něm nebyl jediný hrbeček. A tady padla kosa na kámen, přece jenom, nikdo z naší rodiny neměl s kitováním žádné zkušenosti. A tak jsme se asi měsíc snažili kitovat. Šlo to pomalu a bylo z toho spousty prachu a všichni jsme byli po celodenním broušení pěkně zaprášený.

Bylo domluveno, že auto se odveze nastříkat dne 3.3.2002. Tento termín byl dodržen a tak jsme v pondělí ráno vyrazili s odstrojeným a umytým autem k lakýrníkovi. Když to lakýrník viděl, tak se trochu zhrozil a řekl, že to teda určitě za 5 dní hotový nebude, že bude muset kitovat, brousit, kitovat, brousit a tyto dvě slova opakoval a prohlížel si naší práci. Dál prohlásil, že takovou barvu by si nedal ani na plot a sdělil nám, že dřív jak za 14 dní to hotový nebude. Jelikož za 27 dní měl být náš první sraz, tak se nám maličko naježili vlasy a o chvílích volna připravovali a lakovali další části vozu, které bude třeba do auta ihned namontovat.
Naštěstí to, co lakýrník slíbil, tak to se povedlo, dne 16. 3. 2002 jsme si našeho miláčka přivezli z lakovny. Zbývalo nám 14 dní na nastrojení a polepení válečnými barvami. Toto jsme s přehledem stihli a dne 30.3. s ním oficiálně vyjeli na sraz, který jsme si vlastně sami uspořádali. Fotografie z tohoto srazu najdete na http://www.webpark.cz/skoda120s.

Od té doby se toho mnoho zmenilo. V roce 2002 jsme navstivili nekolik srazu a pochytali tam dalsi inspiraci, takze behem leta se do auta nastehoval bezpecnostini ram a novy vyfuk, ktery uz neni ukryt pod autem, ale pekne na zadnim cele. Pres zimu probihali dalsi prestavby, takze auto dostali malicko nabrousenej Favo motor, s vackou 280/280, vylestili privod paliva a naohybali svody. Do interieru pribyla kaplicka domaci vyroby + ctyrbodove pasy tehoz vyrobce. Naporove chlazeni jsme vyresili z medenych trubek, coz bylo celkem v pohode. Na napravy pribyli 2,5 cm podlozky, a nove obuti 175/65 znacky Good Year.| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
Celkem záznamů: 83 (Zobrazeno 76-90)
 28.05.2005 17:00:58 


Eidy : třeba sou to Anatomy z favorita =)


6+12 (9)stodvacitka (Registrovaný)
   279084730
 sedačky25.05.2005 12:49:54 


Vždyť tam máte anatomy tak proč píšete Favorití sedačky?


1750+299 (2049)Eidy (Registrovaný)
       
 26.04.2005 10:57:02 


Tak tady jsou slíbený fotky nových kol


1932+585 (4782)Vlada (Pořadatel)
    280964521   
 Re:20.04.2005 09:33:27 


tak si me presvedcil, doufam, ze nam to i ukazes, popripade prozradis i jak na to. myslel sem, ze na to je treba dost velkej kroutak, aby se to takhle utrhlo


751+198 (949)MarekS100 (Registrovaný)
    327718114  
 20.04.2005 09:27:26 


Děkuji Eidy. Nemachroval bych s tím, ale párkrát na Rallye to bylo potřeba. Bál jsem se toho, ze začátku to nešlo "utrhnout", ale po zahřátí gum to není zas až tak obtížné.


3917+130 (2023)Dakos (Registrovaný)
     
 Re:19.04.2005 16:48:04 


Tak Dakosovi bych jako málokomu věřil. Má slušný eSko.


1750+299 (2049)Eidy (Registrovaný)
       
 Re:19.04.2005 10:07:44 


nechci te schazovat, ale neverim, ze to na suchym asfalte rortocis jako Vlada na tej sotoline,bo co to bylo.
ale tesim se jak me na srazu presvedcis o opaku


751+198 (949)MarekS100 (Registrovaný)
    327718114  
 19.04.2005 09:47:30 


Nechci se chlubit, ale mě to na asfaltě jde.


3917+130 (2023)Dakos (Registrovaný)
     
 10.04.2005 22:13:24 


pekny video, skoda ze s vetsinou skodovek nejdou delat takovy kravinky i na suchym asfalte


751+198 (949)MarekS100 (Registrovaný)
    327718114  
 08.04.2005 12:22:03 


Ty kráso, to jsou moooc hezký koláče. Neni nad 4x130 kola. Jsou totiž nejlepší.


1750+299 (2049)Eidy (Registrovaný)
       
 Re:08.04.2005 09:25:04 


Uvidíme, až s tim budete lítat )


144135+2829 (1587211)Daves (Administrátor)
      
 Re:08.04.2005 09:20:31 


Takový specialitní... neviditelný... Tomu říkám maximální odlechčení neodpružených hmot....


329+79 (734)Chrobak.SACEK (VIP uživatel)
    212462756   
 Re:08.04.2005 09:06:48 


Hlavně si všimni těch tuningových kolových matek


4779+1777 (6556)Luky (Pořadatel)
    
 08.04.2005 08:58:56 


Koukám že autíčko odpočívá s kolečkama ve vzduchu.... Chválihodný....


329+79 (734)Chrobak.SACEK (VIP uživatel)
    212462756   
 07.04.2005 14:56:14 


Hmmmmmm... Teď už je to uplně o něčem jinym


4779+1777 (6556)Luky (Pořadatel)
    
Celkem záznamů: 83 (Zobrazeno 76-90)
 Online pokec[ větší okno ]  
Načítám zprávy...
Načítám uživatele...
(255)
 
Copyright 2001-2024
Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Spilková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email

Partneři ŠKODATEAMU
Výměna oleje v automatu

Výměna oleje v automatické převodovce. Ceník pro vozy Škoda.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Reklama


Kalendář akcí
<< Červenec 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Přidat akci
Statistika
Právě prohlíží:318
Právě přihlášeno:1
Dnes návštěv:76935
Celkem návštěv:190073443

Článků:1011
Fotografií:34738
Komentářů:17321
Uživatelů:4415