- Přidat do oblíbených - Switch to English škoda quickbar >>  skoda-tuning.cz |  skoda110r.cz |  skoda110r.com |  skoda.daves.cz |  skoda-virt.cz |  techweb 
 
ddd
Načítám obsah...Vyhledávání
Peníze v banku
575 Kč
Co je to bank a jak čerpat?
Menu

[ Mapa stránek ]
Foto Tip
!Pačejovský slalom

Pačejovský slalom

WebShop Tip
Naše projekty
www.skodateam.cz
dumsnu.skodateam.cz
vysivky.skodateam.cz
Reklama


Navigace

>> 

Domů

-

Akce Škoda

>

Srazy Škodateam

>

Stanovy Podzimní pohár 2022

 <<Autor:
72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
Vytvořeno: 31.08.2008 - Změněno: 01.08.2022

Stanovy Podzimní pohár 2022STANOVY ZÁVODU „Podzimní pohár Škodateamu 2022“

Závod je pořádán výhradně pro účastníky srazu, kteří se předem zaregistrovali na www.skodateam.cz do hlavního závodu. Nezaregistrované, nebo posádky zaregistrované pouze k vjezdu do kempu se toho závodu účastnit nemohou.

Nutné podmínky pro start vozidla do závodu
- Platná STK, emise, OTP, povinné ručení
- Vozidlo musí být technicky způsobilé (plně funkční, bez poškození karoserie korozí, bez ostrých hran)
- Vzorek na pneumatikách minimálně 3 mm !
- Řidič musí být vlastník řidičského oprávnění skupiny „B“ po dobu minimálně 1roku.
- Spolujezdec musí být starší 18 let ( V případě že řidič je jeho zákonný zástupce, nebo předloží souhlas od zákonného zástupce, bude povolen start i spolujezdcům mladším, nejméně však 15 let ).
- Při technické přejímce posádka podepisuje souhlas, že jede na vlastní nebezpečí a nese plnou odpovědnost za případné vzniklé škody, které svojí účastí způsobí ! (na úhradu škod nelze využít zákonné pojištění)
- Posádka vozu musí mít během závodu nasazeny homologované ochranné přilby (značka "E"), které svojí pevnou částí zakrývají ušní boltce.
- Nutné opěrky hlavy na předních sedadlech
- Funkční bezpečnostní pasy, u vozů s ochranným rámem minimálně čtyřbodové pásy
- Hasicí přístroj práškový nebo pěnový pevně ale odnímatelně připevněný uvnitř kabiny, minimální náplň 2kg. Hasicí přístroj nesmí být starší 2 let, jinak musí být opatřen platným revizním štítkem.
- Pořadatel si vyhrazuje právo provést před startem závodu i v jeho průběhu namátkovou dechovou zkoušku posádek na alkohol.
- Vozidla s obsahem motoru nad 2.0 litru včetně (přepočet u turbo motorů x1.7) můžou tvořit maximálně 10% startovního pole. Po naplnění nebudou další vozy s tímto obsahem registrovány.


Doprovodná vozidla
V ceně startovného je vjezd do prostoru kempu povolen pouze závodnímu vozu. Vjezd nejvýše jednoho doprovodného vozidla je zpoplatněn 200,- Kč. Za doprovodné vozidlo je považováno: vozidlo, které závodící vůz přivezlo na vleku, nebo jiné vozidlo dodávkového typu. Ostatní vozidla nejsou považována za doprovod, ale za účastníky srazu a vjezd bude povolen pouze po zaplacení "tunerského" poplatku 300 - 400 Kč.

"Vrácení startovného"
V případě že posádka s předplaceným startovným z jakéhokoli důvodu zruší svoji účast nejpozději 14 dní před začátkem srazu, bude jí startovné přesunuto do dalšího srazu. Po tomto termínu startovné v případě nepřítomnosti propadá.

To znamená, že nevracíme startovné pokud posádka neprojde technickou přejímkou, nevracíme startovné při poruše vozu, atd ...

Administrativní přejímka
Administrativní přejímka závodních vozů probíhá v pátek 9. září 2022 od 12:00 do 16:30 v kempu Běšiny.

Startovní čísla
Při administrativní přejímce posádka obdrží startovní čísla. Posádka si je nalepí na zadní boční okna vozu a jedno do levého horního rohu zadního okna (za řidiče). Startovní čísla se lepí z vnější strany skla a nesmí překrývat žádnou jinou samolepku. Rozměry čísel na boční okna výška 20cm x šířka cca 20-30cm. Startovní čísla je nutno mít nalepená před technickou přejímkou! Máte-li zadní okna samou samolepku a čísla by nebyla vidět, je povoleno mít čísla na dveřích. V tomto případě si ale musíte na vlastní náklady vyrobit samolepku bílý čtverec a na něj černě startovní čísla stejného rozměru.

Posádky které se zároveň zúčastňují LadyCupu mají přidělena dvě startovní čísla ! Na zadním okně a na dveřích. Rozlišení pod kterým startovním číslem posádka jede je provedeno přeškrtnutím neplatného startovního čísla černou lepenkou (nutné mít vlastní) !

Kromě LadyCupů NENÍ povoleno mít na voze jiné startovní číslo než přidělené. Posádky, které budou mít kromě startovních čísel závodu vylepena i jiná startovní čísla budou diskvalifikovány!

Povinná reklama:
Při administrativní přejímce posádky obdrží povinnou reklamu. Povinná reklama musí být nalepená ještě před technickou kontrolou! Start vozidla bez povinné reklamy + 1000 Kč.

Technická přejímka:
Technická přejímka závodních vozů probíhá v pátek 9. září 2022 od 16:30 do 19:00 v kempu Běšiny.

Posádky přijíždějí na technickou kontrolu dle startovních čísel, vždy 10 aut na 15 minut. Prvních 10 startovních čísel 15:30-15:45, dalších 10 startovních čísel 15:45-16:00 atd.

Vozidlo se v prostoru dílen pouze tlačí s vypnutým motorem !

Posádky předloží ke kontrole:
- bezpečnostní ochranné přilby (homologované "E", které svojí pevnou částí zakrývají ušní boltce )
- občanské průkazy, řidičské průkazy, případně podepsaný souhlas zákonných zástupců.
- doklad o způsobilosti vozu ( STK, emise, OTP, povinné ručení )
- Hasicí přístroj práškový / pěnový pevně připevněný ale odnímatelný uvnitř kabiny ( nejlépe před sedadlem spolujezdce, minimální náplň 2kg s platnou revizí. Hasicí přístroje do dvou let od výroby bez revizního štítku, hasící přístroje starší s revizním štítkem !)

Na vozidlech bude mimo jiné kontrolováno:
- způsobilost vozu ( vůz bude vyloučen mimo jiné: za korozi obzvláště skeletu, ostré hrany na voze, ...)
- funkčnost bezpečnostních pasů, opěrky hlavy, uchycení sedaček
- funkčnost osvětlení vozu
- účinnost brzd, včetně nouzové ruční. Vozidlo bude vyloučeno v případě nesouměrného brzdného účinku.
- vzorek pneumatik
- správné zařazení vozu do skupiny
- platná STK a Emise, platné doklady
Start do závodu bude povolen pouze vozidlům, která prošla technickou přejímkou. Po projetí technickou přejímkou obdrží posádky jízdní výkazy.

Měření účinnosti brzd provádí se závodním vozem technický komisař! Posádky, které odmítnout předat vůz, neprojdou technickou přejímkou a nemůžou se zúčastnit závodu.

Seznamovací jízdy
Pátek 9. září 12:00 – 19:00
Seznamovací jízdy slouží k seznámení s povrchem trati a k napsání rozpisu. Neslouží k tréninku!
Pravidla pro seznamovací jízdy:

- Jsou zakázány seznamovací jízdy mimo čas k tomu určený ! Penalizace - diskvalifikace !
- Průjezd povolen pouze vozům s tlumičem na výfuku ! - Penalizace diskvalifikace !
- Po trati rychlostní zkoušky je povolena maximální rychlost 50 km/h mimo obec, v obci 40 km/h ! Penalizace - diskvalifikace !
- Na trati rychlostní zkoušky je zakázáno zastavovat a předjíždět ! Penalizace - diskvalifikace !
- Na trati rychlostní zkoušky je zakázáno jet v protisměru ! Penalizace - diskvalifikace !
- Při seznamovacích jízdách nejsou rozmístěny retardery !
- Seznamovací jízdy probíhají za normálního silničního provozu a jsou pod dohledem pořadatelů. Posádky, které nedodrží pravidla, budou diskvalifikovány !

Závod
Délka závodu: cca 100 kilometrů včetně 30-40 kilometrů na uzavřené trati
Rychlostní zkoušky: Celkem cca 30-40 kilometrů na uzavřené trati.
RZ1/2/3 okruh sobota od 12:00
Propustnost tratě: 90 závodníků (pozor ne 90 vozů - 90 závodníků včetně LadyCupů ). Po naplnění závodního pole bude registrace do závodu ukončena.


Soutěžní skupiny - nutno uvést při registraci
Zadní náhon
N1 - obsah do 1200 ccm, seriový vůz
N2 - obsah nad 1200 ccm, seriový vůz

S1 - obsah do 1200 ccm, závodní speciál
S2 - obsah nad 1200 ccm, závodní speciál

Přední náhon
P1 - obsah do 1300 ccm, seriový vůz
P2 - obsah na 1300 ccm, seriový vůz

T1 - obsah do 1300 ccm, závodní speciál
T2 - obsah na 1300 ccm, závodní speciál

Za závodní speciál je vozidlo považováno:
Má-li rám, neseriové zadní kotoučové brzdy, neseriový motor (povoleny výměny 1000-Favorit, Favorit-Felicia, Felicia-Fabia, Fabia-Octavia ), neseriový karburátor a/nebo sání k motoru (povoleny tolerance jako u motoru). Turbo ať seriově nebo neseriově dodávané. Přepočet u Turbo motorů obsah x 1,7.

Rozprava s jezdci
hospoda kemp Běšiny:
sobota 11. září 11:00
Posádkám bude vysvětlen průběh celého závodu, systém časových kontrol, penalizace, ... Účast všech posádek je povinná !

Start závodu
Časy startu do závodu budou vyvěšeny v kempu Běšiny na vývěsce - startuje se podle soutěžních skupin.

Přejezdy vozidel
Veškeré přejezdy mezi rychlostními zkouškami se jedou za normálního silničního provozu a za dodržování veškerých pravidel silničního provozu. Trať přejezdů je určena "Itinerářem", který posádka obdržela při technické přejímce. Na přejezd mezi rychlostními zkouškami má posádka vyhrazen určitý čas, ten má zapsán v itineráři. V případě že posádka tento čas nedodrží a přijede do následující časové kontroly v jiném než předepsaném čase, je penalizována.

Tajné průjezdové kontroly
Na trati přejezdu se můžou nacházet tajné průjezdové kontroly. Průjezdová kontrola je označena cedulí s razítkem. V místě průjezdové kontroly je nutno zastavit a nechat si potvrdit průjezd. Neprojetí nebo nezastavení v tajné průjezdové kontrole je penalizováno !

Časové kontroly
Na trati závodu jsou časové kontroly, posádky k nim přijíždějí dle itineráře.
Časové kontroly jsou umístěny před startem závodu, před startem rychlostních zkoušek a v cíli obou etap závodu. Čas přijetí do časových kontrol startu etap si posádka zapíše z vývěsní tabule v kempu. Časy příjezdu do ostatních kontrol si musí spočítat podle času přiděleného na přejezd mezi časovými kontrolami, případně mezi startem rychlostní zkoušky a časovou kontrolou následující RZety. Přidělený čas na jednotlivé přejezdy je zapsán v itineráři závodu.

Je povolen předčasný příjezd do cíle závodu (kemp Běšiny)
Vozidla, která se zúčastňují LadyCupu mají povolen předčasný příjezd do všech časových kontrol! Je-li to možné, může posádka LadyCupu předjíždět i mezi stanovišti ČK a START. Novinkou u LadyCupů je, že jsou přiděleny časy pro přejezd "návrat" na RZet a její projetí druhým řidičem! I v tomto případě musí posádka zastavit ve stanovišti ČK a nechat si zapsat čas! I zde je povolen vozidlům LadyCupu předčasný příjezd!Řazení před STARTem
Vozidla na START dojíždí ve stejném pořadí v jakém projížděla stanovištěm Časová kontrola! Mezi stanovištěm Časová kontrola a Start rychlostní zkoušky je zakázáno: předjíždět (mimo LadyCupů), svévolně zastavovat, opravovat vozidlo ! Každá posádka, která nedodrží tato pravidla bude penalizována ! V případě, že jste nunceni v tomto prostoru předjet posádku před Vámi ( odstavili vůz, opravují vůz, ... ) je nutno tuto skutečnost nahlásit na STARTU rychlostní zkoušky, jinak jste nedodrželi pravidla a jste penalizováni !

Jízda po uzavřené rychlostní zkoušce
Rychlostní zkouška se jede na uzavřené trati a je měřen čas. Povrch tvoří asfalt a trať je upravena zpomalovacími retardery. Posádky dojíždí k rychlostním zkouškám dle itineráře.
Během jízdy po uzavřené rychlostní zkoušce mohou být ve voze pouze a jedině dvě osoby - řidič a spolujezdec ! Pouze řidič bez spolujezdce se nemůže účastnit závodu ! Posádka musí být připoutána a mít nasazené a zapnuté homologované ochranné přilby, které svojí pevnou částí zakrývají ušní boltce. Je zakázáno mít otevřená okna, vyjma zadních trojuhelníkových výklopných oken. Po celou dobu jízdy na uzavřené trati musí mít posádka zapnutá tlumená světla ! Ve voze nesmí být žádné volné předměty ani zvířata.

Tři rychlostní zkoušky jsou okruh, který se jede třikrát. Je pravděpodobné, že silnější vozy budou dojíždět slabší. Nicméně trať je dostatečně široká na předjíždění. Je velice důležité, aby veškeré posádky kromě situace před sebou sledovali i situaci ve zpětných zrcátkách. V případě že pomalejší posádku dojíždí rychlejší a chystá se k předjíždění (blinkry jako v běžném provozu, ideálně i klakson) je pomalejší posádka povina předjíždění umožnit zařazením se co nejvíce vpravo a informovat rychlejší posádku že o ní ví pravým blinkrem

Start RZ
Vozidla jsou odstartována pořadatelem. Na okruhu je čas startu snímán letmo, na RZ se startuje v celou minutu nebo půlminutu. Do výkazu je zapsán pouze předpokládaný čas startu, z kterého si posádka počítá čas příjezdu do další RZ. Jakmile bude zbývat 5 sekund do startu, pořadatel pozvedne před vozidlo startovací prapor a odpočte každou sekundu. V čase startu zvedne prapor a posádka vyjíždí na trať.

Havárie, závada nebo překážka na trati
V případě, že vozidlo z důvodu havárie nebo závady nemůže dokončit rychlostní zkoušku, musí být neprodleně odstaveno mimo trať rychlostní zkoušky. Vůz se pouze odsune mimo trať, v žádném případě nelze zastavit RZet a čekat na odtažení vozu !
Během překážky na rychlostní zkoušce upozorňují pořadatelé na nebezpečí žlutými prapory. Posádky, které jsou již na trati musí zpomalit a za zvýšené opatrnosti pomalu dojet do cíle rychlostní zkoušky, posádkám na trati není měřen čas a bude jim umožněn náhradní start. Posádka která takto projede rychlostní zkouškou musí o situaci na RZetě informovat pořadatele v cíli RZet.
V případě že posádka při vyvěšených žlutých praporech nezpomalí a nepřestane závodit, ohrožuje tím bezpečnost a je diskvalifikována z celého závodu !

Zpomalovací retardery
Na trati rychlostních zkoušek jsou zpomalovací retardery, které jsou postaveny ze slalomových branek.
Stanovy Podzimní pohár 2022-retarder

CÍL RZ Okruh
Čas projetí cílem rychlostní zkoušky je snímán letmo v místě označeném CÍL. Mezi CÍLem a stanovištěm STOP je křižovatka. Po cca 150 metrech za křižovatkou musí posádka zastavit v místě časové kontroly označené „STOP“. Dále posádka pokračuje dle itineráře. Nezastavení v časové kontrole ( STOP ) má za následek diskvalifikace posádky ze závodu !

CÍL RZ
Čas projetí cílem rychlostní zkoušky je snímán letmo v místě označeném CÍL. Po cca 150 metrech za křižovatkou musí posádka zastavit v místě časové kontroly označené „STOP“. Dále posádka pokračuje dle itineráře. Nezastavení v časové kontrole ( STOP ) má za následek diskvalifikace posádky ze závodu !

Zrušení závodu
Závod může být zrušen v případě nepřízně počasí, neukázněnosti posádek nebo diváků, nebo při dalších nepředvídatelných okolností. Za neukázněnost posádek se samozřejmě považuje i nedovolené najíždění RZ před zahájením samotného srazu.

Odstoupení ze závodu
V případě že posádka během závodu bude nucena odstoupit ( havárie, porucha, ... ), musí tuto skutečnost nahlásit pořadateli ! Telefoní číslo pro nahlášení odstupu ze závodu je uvedeno v itineráři závodu.

Diskvalifikace posádky
- Porušování bezpečnosti silničního provozu nebo nerespektování pokynů pořadatelů kdykoli v průběhu srazu.
- Neúčast posádky na administrativní nebo technické přejímce
- Nedodržení pravidel při nájezdu RZet
- Najíždění RZ mimo k tomu určený čas
- Otevřená okna na RZetě
- Nedodržení tratě
- Nedodržení pokynů pořadatelů - např. při vyvěšení žlutých praporů !
- Nesportovní chování
- Alkohol

Penalizace posádky
- Poražení nebo posunutí slalomových branek: + 10 sekund
- Nedodržení předepsaného průjezdu retarderem: + 60 sekund
Stanovy Podzimní pohár 2022-penalizace
- Příjezd do časové kontroly v jiném než předepsaném čase: + 5 sekund za každou minutu rozdílu. V případě že ve vozidle závodí více jak jeden řidič, je penalizace do závodu připočtena oběma řidičům.
- Příjezd do časové kontroly z jiného než itinerářem daného směru: + 20 sekund
- Nedodržení trati přejezdu: + 20 sekund
- Nerozsvícená tlumená světla na RZetě: + 60 sekund
- Otevřená okna (mimo výklopných) na RZetě: + 60 sekund

Cedule při trati závodu


Stanovy Jarní pohár škodateamu-ck1Stanovy Jarní pohár škodateamu-ckČasová kontrola - barva podkladu červená a žlutá.

Místo kterým musíte projet v určitém čase. Čas projetí kontrolou je buď dán pořadatelem (čas startu do I. a II. Etapy) nebo si jej spočítáte z času startu do předešlé rychlostní zkoušky. Před místem časová kontrola se žlutým podkladem čekáte na Váš ideální čas projetí, v místě časová kontrola s červeným podkladem předáváte jízdní výkaz ke kontrole ideálního času projetí.


Stanovy Jarní pohár škodateamu-start1Stanovy Jarní pohár škodateamu-startStart rychlostní zkoušky - barva podkladu červená a žlutá.

Na start rychlostní zkoušky dojíždíte dle itineráře. Před cedulí "Start RZ" se žlutým podkladem zastavujete a čekáte na pokyn pořadatele. Poté najíždíte na start rychlostní zkoušky - cedule s červeným podkladem. Předáte výkaz k zapsání času startu a čekáte na odstartování pořadatelem

Stanovy Jarní pohár škodateamu-pozorCedule "Nebezpečí" - barva podkladu bílá.

Je umístěna 50 metrů před obzvláště nebezpečným místem na trati rychlostní zkoušky.

Stanovy Jarní pohár škodateamu-retarderCedule "Retarder" - barva podkladu bílá.

Je umístěna 50 metrů před každým zpomalovacím retarderem umístěným na rychlostní zkoušce.

Stanovy Jarní pohár škodateamu-cilLetmý Cíl - barva podkladu červená.

Místo, kde je snímáno letmé projetí cílem. Za touto cedulí je nutno zpomalit a zastavit v místě označeném STOP

Stanovy Jarní pohár škodateamu-stopSTOP - barva podkladu červená.

Místo, kde je nutno zastavit a předat cestovní výkaz k zapsání času projetí cílem.

Vyhodnocení závodu
Výsledek závodu je spočten součtem časů rychlostních zkoušek a případné trestné z časových a průjezdových kontrol a za retardery. Uveřejněny budou časy všech rychlostní zkoušek v absolutním pořadí.
Oceněny budou první tři místa celého závodu ve všech soutěžních skupinách včetně LadyCupu. Vítězové obdrží poháry.

Dále budou vyhodnoceny první tři místa v absolutním pořadí. Vítězové obdrží poháry.
Výsledky v jednotlivých rychlostních zkouškách nebudou oceněny

Vyvěšení a vyhlášení výsledků
Výsledky lze sledovat během celého závodu online na adrese http://vysledky.skodateam.cz a posádka si může detailně kontrolovat časy včetně trestných bodů na http://vysledky.skodateam.cz/posadka. Tyto výsledky jsou označeny "ONLINE VÝSLEDKY" a mají pouze informační charakter, mohou obsahovat chyby z online zpracování a mohou se tedy lišit od oficiálních výsledků. Tyto výsledky je možné sledovat též online v kempu na informačním panelu. Po ukončení závodu jsou výsledky zpracovávány a postupně aktualizovány. Oficiální výsledky jsou pak označeny nápisem "OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY". K takto označeným výsledkům je možné podávat protesty. Do 30 minut pak budou prohlášeny za finální odsouhlasené výsledky a dojde k vyhlášení.
| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
Celkem záznamů: 338 [ Zobrazit 15 ]
 07.09.2022 10:05:42 


Abych předešel zdržování na přejímce. Je v kategorii P2 (sériový vůz) možné použití sportovního filtru (hrušky)? díky


Unregistered
 24.12.2021 12:22:21 


Dobrý den, je možno s předstihem vyvěsit plánované termíny akcí...srazů....setkání apod? Děkuji moc a hezký sváteční den.


Unregistered
 08.09.2021 21:15:12 


Pěkně sepsano hlavně aby si to prošli všichni!


10119+588 (20343)Toušík (Pořadatel)
    
 08.09.2021 13:28:11 


Montáží do prostoru zadních sedáků jsem neměl na mysli do matic zadních sedáků. Jen to, že v dvouprostorové karoserii bez rámu v podstatě není kam pásy správně namontovat.


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 08.09.2021 13:00:28 


Vymlouvat se na studené brzdy je opravdu dost divné, naopak závodní brzdy musí studené fungovat jako sériové a s teplotou účinnost stoupá.


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 08.09.2021 12:41:08 


Krásně sepsáno Já bych jen dodal, že není technicky správné ani uchycení pásů 4bodových pásů do původních matic v sedačce - opět typicky Favorit/Felicie. Pokud sedačku nahradíte a někam pak umisťujete matice nové, opět to musí nějak vypadat. Jak bylo řečeno níže, pokud chcete použít jiné pásy, namontujte je buď správně, nebo vůbec. Co znamená správně jest detailně popsáno zde: https://www.autoklub.cz/wp-content/uploads/2021/04/radyfia-prilohaj-253.pdf


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 08.09.2021 12:11:06 


Stejně, jako několik posledních srazů, i letos jsem byl Romanem požádán, abych se účastnil technické přejímky. Vzhledem k tomu, že přejímka začíná až v půl čtvrté a již večer se startuje do první etapy, máme prý na odbavení jednoho auta cca 1 minutu. Apeluji proto na všechny posádky: Přijeďte na přejímku řádně přichystáni, na místě nebude čas cokoli řešit a cokoli opravovat. Přináším zde návod, co mít připraveno a co budeme kontrolovat:
- Hasičák: Jak je psáno v propozicích, každé vozidlo musí být vybaveno minimálně dvoukilovým hasičákem, s platnou revizí, řádně upevněným v dosahu posádky. Je zejména kontrolováno, že hasičák je skutečně řádně upevněný. Vím, že se běžně neprodávají hasičáky včetně odpovídajícího upevňovacího držáku. Většina držáků je schopna udržet hasičák tak na zdi, nikoli v pohybujícím se autě. Je tedy třeba mít držák hasičáku vyloženě určený pro závodní auta. Hasičák k němu musí být připnutý pevnou snadno otevíratelnou sponou. Hasičák vezete v autě především proto, abyste byli schopni zachránit z plamenů posádku havarovaného vozidla, ke které dojedete na rychlostní zkoušce. Zároveň v případě, že sami havarujete, může se ze špatně upevněného utrženého hasičáku stát smrtící projektyl.
-Helmy: Každý člen posádky musí být vybaven bezpečnostní motoristickou helmou. Musí se jednat o soudobou helmu s platnou homologací určenou minimálně pro použití na motocyklu. Nikoli o helmu na kolo nebo skateboard. Helma musí být opatřena platnou homologační značkou min. (E) pro motocyklovou nebo BSI, či SNELL pro automobilovou. Na helmě je mimo homologace zejména kontrolováno, že helma jde zapnout, drží na hlavě a v případě nárazu tak hlavu neopustí. Helma musí mít tedy v pořádku systém upínání.
- Bezpečnostní pásy: Pokud je vozidlo vybaveno funkčními bezpečnostními pasy, které namontoval výrobce, pak je vše v pořádku. U samonavíjecích je kontrolováno, že při škubnutí se pás zasekne. Pokud je vozidlo dodatečně vybaveno sportovními bezpečnostními pasy, které nenamontoval výrobce, ale tuner si je namontoval sám, musí být tyto namontovány, dle platné přílohy "J". S pásy, které obepínají boky, asi nebude problém. Tam se předpokládá upnutí do původních upínacích míst sériového tříbodového pásu. Problém bývá s pásy, které jdou přes ramena. Ty musí být upnuty v ose sedačky a nesmí svírat s vodorovnou rovinou úhel větší, než 45 stupňů. V ose sedačky znamená uprostřed. Pokud ramenní pásy uchytíte na C sloupek v místě, kde je originálně uchycen zadní pás, je to špatně. Při nárazu vás pás táhne k boku auta, tudíž blíže k potenciálnímu nebezpečí. 45 výčkových stupňů znamená, že uchycení někde na hraně zadního sedáku je tak na hraně. Ramenní pasy, kopírující opěradlo sedadla a uchycené někde hned za ním k podlaze, jsou pak naprosto nepřípustné. Toto je největší problém u vozidel s motorem vpředu, předním náhonem a dvouprostorovou karosérií (typicky favorit / felicia), ale bez bezpečnostního rámu. Ramenní pásy v tomto autě v podstatě není možno správně namontovat. Všechny úchyty pasů též musí být připevněny pevnostními šrouby k pevné části karoserie. To je zas nešvar u vozidel s motorem vzadu (š100 / 120), kde se ramenní pasy šroubují do zadního plata. Tam nestačí pás jen prošroubovat platem, musí být do plata vevařen dostatečně velký a dostatečně tuhý úchyt. O pasech už bylo napsáno dost, shrnu to tedy do závěrečné věty. Pásy jsou důležitým bezpečnostním prvkem a pokud je nenamontujete tak, jak mají být správně namontovány, nechte v autě raději ty sériové.
- Brzdy: Funkčnost brzd zkouší technik servisu na deskové zkušební stolici. Přijeďte na závody s brzdami, které máte v řádném stavu a odvzdušněné. Ideálně vyměňte před závodem brzdovou kapalinu. Jak bylo psáno výše, nemáme čas čekat, až si nefunkční brzdy opravíte na místě. Každý rok se setkáváme s tvrzením:" Já mám závodní detičky, ty bez zahřátí nefungují." Přijeďte na přejímku se zahřátými destičkami, ať nemusíme zkoušku opakovat a vyjde na první pokus. Proč píšu o vyměněné kapalině? To sice nezjistíme na přejímce, ale Čínovský okruh, který se pojede, je na brzdy extrémně náročný a vy určitě chcete ve sjezdu zabrzdit nejen v prvním kole, ale i v druhém.
- Startovní číslo: Startovní číslo musí být nalepeno na autě už před přejímkou na určených místech a musí být dobře čitelné a dobře rozpoznatelné. Zároveň nesmí být na autě nalepeno žádné jiné číslo, které by mohlo být se startovním číslem zaměnitelné. Číslo musí s podkladem dostatečně kontrastní. Setkali jsme se v minulosti s případem startu oranžového pick up funa. Nemá zadní boční okna, takže oranžová čísla byla nalepená na oranžovou nástavbu, takže těžko čitelná. V takovém případě musíte nalepit pod číslo kontrastní podklad. Dělát to pro sebe. Kolem stanoviště cíle, které vám zaznamenává čas, projíždíte často vysokou rychlostí a časoměřič musí k zaznamenanému času přiřadit správně startovní číslo. Musí ho tedy v rychlosti, v pátek ve tmě, na autě jednoznačně najít a správně přečíst.
-STK+ME: Vozidlo musí platné STK, případně platnou testaci pro letošní rok v případě auta na "V" nebo "R" značkách. Platnost STK se kontroluje na známce na registrační značce. Pokud je známka na registrační značce poškozená nebo identifikace platnosti STK nejednoznačná, je nutné mít s sebou velký TP pro kontrolu. V případě "V" / "R" značek se platnost testace kontroluje dotazem a je na zodpovědnosti řidiče, že má testaci v pořádku. V případě, že nemáte všechny náležitosti v pořádku, konzultujte to předem s Romanem. On je ten, který nese za celou akci zodpovědnost a který ve sporných případech rozhoduje o tom, zda vozidlo na start pustí, nebo. Instrukce o tom, zda konkrétní auto pustil, se ke mně musí dostat od něj zpúsobem "Toto auto jsem pustil." nikoli od vás: "Já to mám domluvený." Jedná se zejména o případy: Nemám technickou, ale mám protokol, že mám v pořádku brzdy a ve Volném poháru to stačí. V Běšinech to tak automaticky nestačí.
- Světla: Kontrolujeme, že fungují světla, brzdová světla, blinkry a klakson. Zkontrolujte si funkčnost už před příjezdem na přejímku. Většinou stojíte ve frontě před přejímkou a nudíte se a pak při přejímce samotné měníte ve stresu nefunkční žárovku.
- Rezerva: Rezerva musí být upevněna v autě tak, aby se v případě havárie neuvolnila a nezranila posádku. Opět řešíme hlavně v případě dvouprostorové karoserie (favorit / felicia). Pokud jsou ve vozidle zachována opěradla zadních sedadel, pak je sériové upevnění rezervy dostatečné. Pokud zadní opěradla odstraníte, je nutné rezervu dodatečně fixovat poruhem. U rezervy v předním kufru tříprostorové karoserie (š100 / 120) kvalitu upevnění neřešíme, stačí, bude li upevněná jakkoli.
- Autobaterie: Autobaterie musí mít krytý + pól, aby semohlo dojít k jeho kontaktu s jakoukoliv kovovou součástí. Opět rozlišujeme, zda je baterie montována v prostoru pro posádku nebo v prostoru odděleném. U favorit / felicia a montáži na originálním místě nebo při přesunutí baterie u škody 100 / 120 do kufru kvalitu uchycení neřešíme. Při montáži baterie v prostoru pro posádku striktně kontrolujeme originalitu a kvalitu upevnění. U š100 musí být uzavřený originální plechový kryt přes baterku. U š120 musí být před přejímkou sejmut plastový kryt přes baterku, aby bylo možno zkontrolovat její správné namontování a utažení. Po přejímce vraťte plastový kryt zpět na místo.
- Volné předměty: Ve vozidle nesmí být převáženy žádné předměty, které nesouvisí se závodní jízdou. Všechny předměty, které se závodní jízdou souvisí, musí být řádně upevněny vzhledem ke své velikosti a hmotnosti. A teď, co je tím myšleno. Často přijíždíte na přejímku s vybavením, které vezete do Běšin jako takových. Vezete s sebou stany, židličky, grily, ale i hevery a náhradní díly. Nechte toto vše v kempu již před přejímkou, na přejímku přijeďte s autem v takovém stavu, v jakém s ním hodláte jet závod. Veškeré hevery, klíče na kola, náhradní rozdělovače a podobně musíte mít upevněné tak, aby se při havárii nemohly utrhnout a zranit posádku. U š100/120 předměty v kufru v podstatě neřešíme. Opět se jedná hlavně o výbavu u favoritu / felicie. Hever a klíč na kola přivázaný bindrem nebo gumicukem k rezervě je nedostatečné upevnění.
-Pneumatiky: Pneumatiky musí mít při přejímce zákonem předepsanou hloubku dezénu. Tečka. U pneumatik je dále kontrolováno, zda se jedná o sérivé nebo slicky pro rozřazení do skupin sériové / speciál.
- Ostré hrany: Na vozidle nesmí být vně karoserie ostré hrany, které by v případě kontaktu s divákem mohly zpúsobit jeho zranění. Podobná pozornost je věnována ostrým hranám v prostoru pro posádku. V dosahu obou členů posádky nesmí být žádné držáky, vyčnívající šrouby a hrany plechů, Tyto vznikají zejména odstraněním originálních plastových krytů. Není tedy přípustné odstraňovat výplně předních dveří. Pokud je odstraníte, je nutno je nahradit výplní, která bude plnit stejnou funkci. Výplně zadních dveří neřešíme. častým prohřeškem je rovněž odstranění spodního plastového krytu sloupku volantové tyče u favoritu / felicie, čímž se obnaží ostrý kovový držák. Toto též není přípustné.
- Bezpečnostní rám / klec: Pokud je vozidlo vybaveno bezpečnostním rámem, musí tento něčemu odpovídat. Příloze "J", příloze "K", nebo dobové příloze "J" z doby, kdy dané vozidlo jezdilo. Jakákoli vlastní tvorba a zběsilé tahání trubek tam, kam se mi zrovna líbí, je nepřípustné a vozidlo s nějakým paskvilem nebude do závodu připuštěno. Rám musí být též v karoserii předpisově upevněn buď přivařením nebo přišroubováním pevnostními šrouby k vevařeným výztuhám.
-Koroze karoserie: Na vozidle nesmí být korozí zasaženy nosné prvky. Toto je zjišťováno pohledem, či dotazem. Odpovídejte pravdivě, jde o vaše zdraví.


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 12.09.2019 20:38:38 


Již jsem psal 2x z telefonu a nikdy mi to bohužel nepřidalo příspěvek. Hasičák viz. stanovy :
Hasicí přístroj práškový / pěnový pevně připevněný ale odnímatelný uvnitř kabiny ( nejlépe před sedadlem spolujezdce, minimální náplň 2kg s platnou revizí. Hasicí přístroje do dvou let od výroby bez revizního štítku, hasící přístroje starší s revizním štítkem !)
Doporučuji umístit před sedačky! Ale jelikož jsou Běšiny již zítra tak to je asi pasé.


10119+588 (20343)Toušík (Pořadatel)
    
 08.09.2019 22:26:31 


Zdravím, hasičák musí být připevněn vpředu před sedadlem spolujezdce nebo může být kupříkladu vzadu za řidičem místo zadní sedačky?


Unregistered
 13.09.2017 18:12:26 


http://info.skodasraz.cz


129794+2824 (1432274)Daves (Administrátor)
      
 12.09.2017 20:50:38 


Tak ono tam jsou mezi číslama i mezery, nejsou vybrána všechna čísla ... ale ano, přijet a počkat


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 12.09.2017 20:36:36 


ahoj, dotaz k technické přejímce, čas přistavení když rozpočtu dle návodu podle čísel tak nepokreje čísla nad 100, takže do fronty a čekat ?
Díky Petr.


Unregistered
 25.07.2017 13:24:48 


Tak to potom jo, díky


Unregistered
 25.07.2017 08:32:24 


My předem tratě nezveřejňujeme, až v týdnu srazu. Každopádně nechci ti brát iluze, ale Čínov nee


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 24.07.2017 23:56:51 


Takže letos Čínov a Koráb? Omlouvám se za dotaz, ale nikde jsem to nenašel


Unregistered
 03.03.2017 09:01:09 


Dobře, dík.


1247+45 (646)Lůďa (Registrovaný)
   
 02.03.2017 11:21:16 


Ve Stanovách není druh pneu řešen. Musí se jen dodržet minimální hloubka vzorku.


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 27.02.2017 13:57:08 


Nankang Sportnex NS-2R


1247+45 (646)Lůďa (Registrovaný)
   
 27.02.2017 12:00:35 


No dobrá otázka ... Napiš co je to za gumy a zkusíme dát odpověď


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 27.02.2017 10:32:56 


Jsou prosím do skupiny N povoleny sportovní pneu, pokud mají homologaci E? díky...


1247+45 (646)Lůďa (Registrovaný)
   
 Re:Citigo x 110R13.09.2013 16:44:01 

72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Citigo x 110R13.09.2013 15:31:17 


Tak jste mě se Citigo CUPem docela nahlodali... váhám, jestli jet skoro tradičně eRkem, nebo jít potrápit prcka? Docela dilema a obojí má své jisté kouzlo... Zatím asi mírně převažuje otestování mrňouse.


455+24 (239)RST (Registrovaný)
   
 09.09.2013 16:54:56 


Ok diky


Unregistered
 Re:09.09.2013 15:26:52 


My rodiče ty a ty, rodná čísla ta a ta, souhlasíme, s účastí našeho syna / dcery rodné číslo to a to jako posádky závodního vozu.


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 07.09.2013 20:08:54 


Zdravim, chtel bych se zeptat, jak by mel vypadat ten souhlous od zakonneho zastupce? Mam spolujezdce, kteremu neni jeste 18..


Unregistered
 12.10.2011 14:33:00 


chtěl jsem se zeptat když mám na favoritu upravené sání na karburátoru není to seriové patřím do P1 nebo T1


Unregistered
 10.10.2011 21:57:04 


Fakt pořád dokola. Až budeme v Běšinech, chtěl bych vidět VŠECHNY, ale opravdu VŠECHNY, KTEŘÍ NEODSTARTOVALI do závodu z důvodu vyřazení po přejímce. Nebojte se ukázat. Můžete se přihlásit po rozpravě, ať všichni vidí, jak hrozná je přejímka a jak jsou pořadatelé zlý. Oni to dělají hlavně kuli VÁM(NÁM) Až se někdo rozseká a bude to špatný, tak kdo z VÁS se příště sveze, kdo z VÁS se přihlásí a řekne, byla chyba v NÁS, kdo z VÁS bude nosit Ermanovi sváču na Bory až si za to půjde odsedět trest. Za to že byl jen ten HLAVNÍ, nejel a nějakej FRAJER si poladil auto a rozsekal se, zabil diváka a udělal škody na majetku dalším. Kdo z VÁS si pak vůbec vzpomene, že byli srazy - SUPERSRAZY a že právě třeba kuli TOBĚ už nejsou? LIDI ZAMYSLETE SE NAD SEBOU. Vše co se děje v BĚŠINECH je na dobré vůli tamních policistů, úřadů a lidí v okolí. Takže pořadatel si dal podmínku PŘEJÍMKA a ta bude jak chtějí. Protože to je minimální opatření pro trochu klidu v duši, při tak RIZIKOVÉM podniku. Nelíbí se ti, tak se zbal a jeď domů.... Klidně se podepíšu a buzerujte mě, budu rád. Alespoň vim, že jsem pro NÁS něco uděla a alespoň jste si to někdo přečetl. S pozdravem Petr Lemmons Šulc PS:Podívejte se, kde jsou dnes amatérské rallye, když jsme v nevoli úřadů a FAS. 1okruhová RZ 3x tam 3x zpět


Odměnu navrhli: Thomas,bigmanas
1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 09.10.2011 19:46:29 


Jo ete sme zapoměl poradte mi kam si mam v octavii dát hasičák ? Nechce se mi ho vrtat do podlahy


1953+31 (1984)Thomas (Registrovaný)
   578763624 
 09.10.2011 19:40:48 


Mě už se stalo asi 2x že sem měl špatné brzdy a to pokaždé asi tak 3 dny pred závodem dávam nové obložení asi za tu cestu od nás do Klatov si to nesedne


1953+31 (1984)Thomas (Registrovaný)
   578763624 
 Re:09.10.2011 15:07:47 


Jen mně mrzí, že se dotyčný nepodepíše. Buzarace by se určitě nedočkal.


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Re:09.10.2011 13:04:18 


Lidem co neveri doporucuju navstevu prejimky a chvili tam pobejt. Bez ohledu na platnou STK i to co ukazujou desky je videt na mnohym vozidlech jak se pri zabrzdeni pokrouti nekam bokem, ze se jedno kolo zablokuje drive nez druhe, atd...

Desky už tak jen potvrzuji subjektivni a viditelny problem...


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:09.10.2011 09:48:46 


Mám stejný názor, ale nepodepíšu se nechci buzeraci. Jednou mam Stk tak nechápu co je za problém. A ruku na srdce na stk něco přehlídnou, ale brzdy, čepy a další důležité věci ne!!!


Unregistered
 Re:Dotaz na zadní sedačky08.10.2011 22:06:06 


Bez problémů


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Dotaz na zadní sedačky07.10.2011 19:48:58 


Ahoj, mohu z auta vyndat zadní sedačky, aniž by to byl důvod k jeho přeřazení ze třídy sériových do třídy upravených speciálů? Jen se chci ujistit, že to lze. Díky moc za info!


151+8 (79)AlesGute (Registrovaný)
  
 Re:03.10.2011 09:33:23 


Dotaz ke žluté vlajce na okruhu: Po vyvěšení je i na okruhu potřeba dojet do cíle, nahlásit, objet okruh a vystát si znovu frontu před startem? Nebo je možno zastavit u startu a po vyřešení problému rovnou startovat z předních řad?


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:30.09.2011 21:00:16 


Já se týhle diskuze nezúčastňuju. A díky Lemmonsi za tvůj komentář.

Já k tomu mohu říct pouze: Je to profesionální zařízení, který najdete téměř ve všech servisech ... Proč by ho asi měly kdyby ukazovalo nesmysly? Proč by to tisklo grafy když jsou k ničemu? Válce na STK jsou samozřejmě lepší ta nikdo nepopírá, ale prostě my vycházíme z toho k čemu máme přístup ... A asi jediné co řešíme je souměrnost brzd, že vám levá i pravá strana brzdí plus mínus stejně a pro tento účel si myslím je tohle zařízení víc než dostatečné.


Odměnu navrhli: Thomas
72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 30.09.2011 08:55:50 


Jasně že auto bylo na STK tak brzdí. Ruku na srdce. Kdo dělá STK tesně před srazem a auto už má otestovaný, že na to následně nemusí šahat? Asi nikdo z nás. A Stačí když tam před srazem dám nový desky, zakecáš se a nezbrousíš si hranu jak je nabarvená, pak se stane že se deska nechce vrace a ejhle už to hází rozdíl, protože než dojedeš na přejímku, tak se ti deska co se nevrátila zahřála, a je jedno jestli to je nějakej starline nebo 3000 ferodo. Další otázka je, kolik borců si zahžeje do prvního retatderu brzdy tak aby fungovali jak mají. Pak snadno rozstřelíš sudya to v lepším případě. Já s deskama nikdy neměl problém, je jasné že nikdy nejsou čísla stejný ale to ani na digitálním válci, 10% tolerance a musíš se vejít. Ono bys možná koukal kdyby měli všude na válci digitál kolik to je, ono něco mezi 10 a 20 je celá řada čísel a hlavně digitál ukazuje všechny a to o 100x víc


1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 Re:technická přejímka25.09.2011 10:46:23 


díky za odpověd.


1121+28 (1149)bigmanas (Registrovaný)
   
 25.09.2011 09:42:31 


a navýc mam na autě destičky a obložení ferodo ds 3000 a to pokud je studené tak nebrzdí na 100% asi tak


4851+674 (5525)LRman (Registrovaný)
   408228271  
 25.09.2011 09:40:50 


ty desky jsou pouze orientační měření pokud by byli tak přesné měli by jena stk mě taky loni trošku buzerovali že my jedno kolo nebrzdí a 14 dní předtím na stk podle technika brzdy na 100% pak přijedeš na sraz a jsi buzerován???? na náke destičce to nebrzdí???? nebude problém trochu v tom co to skouší loni to skoušel do té doby než auto nabrzdilo velký rozdíl a pak buzeroval??hele já to chápu ale auto má známku z stk tak to asi brzdí ne???asi sem si tet zadělal že na stk neprojdu


Odměnu navrhli: Thomas
4851+674 (5525)LRman (Registrovaný)
   408228271  
 Re:technická přejímka25.09.2011 08:44:58 


na technický přejímce budeš přeřazen do správné skupiny


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 technická přejímka23.09.2011 16:59:02 


když bude na technický přejímce auto v jiné skupině než má být bude vyřazeno za závodu nebo se jen upraví skupina??


1121+28 (1149)bigmanas (Registrovaný)
   
 22.09.2011 11:56:22 


Z těh brzd máme všichni strach. Ty desky pokaždý ukazujou něco jiného. Snad napodzim projdu.


2336+24 (2360)ZdrubT (Registrovaný)
   
 Re:21.09.2011 17:09:03 


Já taky na STK mám ruční brzdu v pořádku a na těch deskách mi to ukazuje rozdílně.


Unregistered
 14.09.2011 23:38:21 


Já naposled den před srazem jsem byl na technický si je nechat preventivně odzkoušet a bylo to bez problému, ale musim říct že v investelu to ukazovalo uplně jiný hodnoty než na technický ale což...hlavně že jsem prošel na poprvý


2677+201 (2878)Skodovacek (Registrovaný)
    
 Re:Technická přejímka14.09.2011 20:57:11 


Jo a já s ním..


4888+401 (5024)Jarda25 (Pořadatel)
    
 Re:Technická přejímka14.09.2011 19:52:59 


Nooo já když sem viděl můj poslední výsledek, nezdálo se mi to moc optimistický A to jsem brzdy dělal do noci


4800+447 (5247)1Venca (Registrovaný)
     201-347-041   
 Re:Technická přejímka14.09.2011 19:45:31 


Válce jsou přesnější ... o tom není pochyb ... u vás nikdy nebyl problém. Mluvím o těch, kteří na tom byli fakt mizerně


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Re:Technická přejímka14.09.2011 19:40:10 


Jen k tomu systému měření na deskách, onehdá když jsem ještě měl felicii jsem s ní pár dnů před srazem byl na STK kde kontrolovali brzdy na válcích, byl jsem technikem pochválen za dobrou souměrnost, na přejímce to potom ukázalo na obou nápravách celkem slušné rozdíly... Takže co je přesnější???


4800+447 (5247)1Venca (Registrovaný)
     201-347-041   
 retardery14.09.2011 19:23:18 


Ahoj Branky retarderu od sebe budou 9 metrů jak je uvedeno ve stanovach a nebo bude všechno jinak a uvidí se až na příjezdu do retarderu


Unregistered
 Technická přejímka14.09.2011 19:00:35 


Upozorňuji, že výmluva: "Já ty brzdy dělal do noci, opravdu jsou úplně nový ..." je opravdu jen výmluva. Pokud budete dělat brzdy, tak si to pořádně vyzkoušet a odbrzděte první kilometry jinde než na seznamovačkách


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Re:Helma04.05.2011 09:09:10 


Homologace Snell SA2010 samozřejmě výrazně přesahuje rozsah obyčejné homologace E a nedá se kvalitou vůbec poměřovat...

Je mi divný, že slováci to nepovolujou, ale v českejch Národních sportovních řádech 2011 je normálně uvedená.


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Helma03.05.2011 22:14:51 


Mam dotaz abych se priste vyhnul dohadovani na tech. kontrole. Mam helmu Bell Mag-5 ( http://ltbautosports.com/bellmag5helmet.html ) takze ma homologaci Snell (USA) a prodadlou homologaci SAMŠ (http://www.sams-asn.sk/) takze si myslim ze je rozhodne lepsi nez nejaky 25let stary helmy s E. A kdyz kouknu na rally bazar tak kazda helma nad 3litry ma jen snell homologaci a predpokladam ze lidi na rally soutezis s tim nemaji problem. Budu ja zase priste mit problem v Besinech?


4650+77 (2363)rOMAN (Registrovaný)
   65926370 
 Re:Dotaz28.04.2011 19:06:29 


Po celou dobu jízdy na uzavřené trati musí mít posádka zapnutá tlumená světla - tak je to ve stanovách,holt to chce taky umět číst


Unregistered
 Dotaz28.04.2011 15:26:21 


Co svícení na RZ?


6036+1814 (10990)Wena (Tester)
     406-204-372    
 hasičák25.04.2011 14:26:30 


tak to se hodí, zrovna zítra sem chtěl tři odvézt, tak to necham na sraz


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Změny ve stanovách25.04.2011 08:44:05 


Doporučuji prostudovat STANOVY, změny jsou označeny červeně
- bude se provádět revize "prošlých" hasičáků přímo na technické
- popsána jízda po okruhu
- povolené předčasné příjezdy do některých ČK
- změny v LadyCupu - povolené předčasné příjezdy do ČK, povoleno předjíždět mezi ČK a START, plnohodnotný systém ČK pro LadyCup, závod bez servisu!

A také doporučuji si všimnou co vše je zakázáno mezi stanovišti ČK a START!


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:19.04.2011 22:40:17 


Tak si je taky vytiskni.


4413+132 (4545)zetka (Registrovaný)
    423311584   
 14.04.2011 16:26:43 


četl jsem si je , ale na technickej si je už určo pamatovat nebudu


2677+201 (2878)Skodovacek (Registrovaný)
    
 Re:14.04.2011 10:15:05 


citace ze stanov
"Vrácení startovného"
V případě že posádka s předplaceným startovným z jakéhokoli důvodu zruší svoji účast nejpozději týden před začátkem srazu, bude jí startovné přesunuto do dalšího srazu. Po tomto termínu startovné v případě nepřítomnosti propadá.
To znamená, že nevracíme startovné pokud neprojdete technickou přejímkou, nevracíme startovné pokud svuj vůz "zrušíte" v jiném programu srazu, atd ... Prostě, prošli jste administrativní přejímkou, jedete závod ... problémy které nastanou mezi administrativní přejímkou a startem závodu jsou Vaše technické problémy a i ty v závodu rozhodují.

Jinak se připravte na to, že si budu na technickej ověřovat jak znáte stanovy.


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Re:14.04.2011 09:43:05 


Zkus si přečíst Stanovy. Aspoň to zkus


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 14.04.2011 08:48:37 


zdravím, chtěl jsem se zeptat jak je to ze startovným když neprojdu technickou přejímkou?? díky karllos


576+27 (301)karllos (Registrovaný)
  
 hasicí přístroj12.04.2011 11:50:29 


Zdravim, musím mít revizi hasicího přístroje, který je vyroben 4/2009? Díky


51+3 (27)pavel-R (Registrovaný)
  
 Re:Seznamovací jízdy12.04.2011 05:20:50 


Kolikrát chceš, musíš jen stíhat čas na to přidělený72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Seznamovací jízdy11.04.2011 23:50:27 


"Seznamovací jízdy probíhají za normálního silničního provozu a jsou pod dohledem pořadatelů." Ahoj, mohu se zeptat kolik je seznamovacích jízd? Kolikrát si můžeme trať projet na napsání?


393+5 (398)sasulinka.s (Registrovaný)
   
 Re:11.04.2011 16:03:59 


Buďto něco rozumného vymyslíš, nebo nebude pickup připuštěn ke startu....


Unregistered
 11.04.2011 15:40:02 


Při administrativní přejímce posádka obdrží startovní čísla. Posádka si je nalepí na zadní boční okna vozu a jedno do levého horního rohu zadního okna (za řidiče). KAMPA JE DAM NA PICKUPA??


554+5 (279)Redbull20 (Registrovaný)
   388094215
 11.04.2011 14:53:19 


Mužu připevnění hasičáku opětovně vyřešit kurtou?


2677+201 (2878)Skodovacek (Registrovaný)
    
 14.10.2010 07:42:41 


Máte tu nové penalizace za retardery a rozměry retardérů


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:RZ24.09.2010 09:05:51 


no nejedu ale sem zvědavej o co přicházim


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:RZ23.09.2010 21:26:09 


A dyť ty prej stejně nejedeš ne ?


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:RZ23.09.2010 20:46:01 


Rovina-zatáčka-rovina-zatáčka-zatáčka-zatáčka-rovina...


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:RZ23.09.2010 20:09:15 


nešlo by alespoň přibližně nastínit jak ty erzety budou vypadat?


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 RZ23.09.2010 09:34:41 


Ahoj už se přibližně ví jak dlouhé budou erzety?


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 15.09.2010 23:40:17 


mexican: Pro někoho to je inpirace pro někoho hotový řešení ... ale každopádně to je odpověď na tvojí otázku


357+10 (183)JirkaF (Registrovaný)
    100003314
 Re:Spony15.09.2010 22:30:44 


pri trochu sikovnosti si je udelas sam treba z oceloveho pasku co je na paskovacku a spony male koupis v kazdem obi. take to tak mam


1612+203 (3448)Pist (Pořadatel)
   454496864  
 Re:Spony15.09.2010 19:08:08 


to se mi zdá taky docela zbytečný


1121+28 (1149)bigmanas (Registrovaný)
   
 Re:Spony15.09.2010 18:45:28 


O těch vím ale přijde mi docela luxus použít na hasičák za 350kč spony za 500kč


725+69 (794)mexican (Registrovaný)
    
 Spony15.09.2010 15:46:40 
 13.09.2010 19:10:11 


H.: Proto bych to dal za 20s a bylo by


512+16 (528)Michelin (Registrovaný)
   
 Hasičák11.09.2010 13:02:04 


Kde se dá sehnat "ocelový pásek s rychle snímatelnými uzávěry"?Myslel jsem,že k přichycení hasičáku k držáku bude stačit policejní plastová přeska s žiletkama,ale vypadá jako elektrikářská páska,takže na h*vno.PS:Mam přesně ten hasičák s držákem,jako je v souboru "předpisy.doc"


725+69 (794)mexican (Registrovaný)
    
 Re:10.09.2010 12:20:01 


To, co my v Běšinách jezdíme, má k slalomu hodně daleko. Slalomové kužely by měly nahradit retadréry ze sudů, které byly používány na několika posledních srazech. Retardér je zde brán jako bezpečnostní prvek, který má za úkol zpomalit auto v místě, kde ho pořadetel zpomalit potřebuje. Před technickou zatáčkou, před vjezdem do obce nebo uprostřed rychlé pasáže, aby se snížily maximální dosahované rychlosti. Reatardér může být vytyčen tak, aby to byl soupeř (i když, jak se ukázalo na jaře, tak čtyřicetikilové sudy plné suti nejsou soupeřem dostatečným). Čím větší je retardér soupeř, tím méně je těch, kteří ho nebudou respektovat a tím lépe plní svou funkci. Pokud ho ale ale někdo nerespektuje, nebo respektuje, ale přežene snahu nebo mu to prostě nevyjde, hrozí u takového soupeře rozbití auta přímo o retardér nebo jeho nakopnutí a pád nebo kutálení do pangejtu, pole, stromů domů, diváků s možností zranění posádky a přihlížejících. Proto byly pro vytyčení retardéru zvoleny slalomové kužele. Slalomový kužel, narozdíl od třeba betonové bariéry, samozřejmě není žádný soupeř. Proto je potřeba vhodným nastavením penalizací z něj toho soupeře udělat tak, aby nutil jezdce k tomu, k čemu je na trati postaven, tedy ke zpomalení. Vem si modelový případ - 200 metrů rovina na úzké cestě, retardér a dalších 200 metrů rovina. Do retardéru brzdím z nějakých 130ti na 50, prokroužím ho a následně akceleruji tak, že na konci té druhé roviny mám zase 130. Ale mohu jet i jinak. Vzhledem k tomu, že silnice je úzká, nejsou kužely v zákrytu. Na objetí každého mám více, než polovinu silnice. K retardéru přijíždím 130, bez vrknutí do něj vjíždím, první kužel objíždím správným směrem, druhý mizí pod autem, třetí objíždím správným směrem. Na konci druhé rovinky mám 160 a jsem tam o 8 sekund dřív. Dostanu sice 2 sekundy penalizaci, ale i tak jsem na retardéru vydělal. Ale v tom případě retardér nesplnil svou funkci zpomalení auta. Je tedy potřeba přizpůsobit pravidla tomu, aby z retardéru postaveného z kuželů byl soupeř a aby neumožňoval takovéto kalkulace.


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 10.09.2010 07:13:19 


Ja teda jezdim i slalomy a tohle tam opravdu nemame. ABy kdyz najedu blbe a rozletim jednu stanu kuzelek abych dostal 2s ackoliv jsem brnakou vubec neprojel. To bych zrusil uplne.
Proste 2s pokud kuzel padne nebo se posunej, Pokud se netrefim mezi tak 20s a nazdar.


512+16 (528)Michelin (Registrovaný)
   
 Re:09.09.2010 10:08:43 


Proto píšu "mělo by být" . Pravidla slalomu je potřeba pro naše podmínky trochu poupravit, aby plnila účel.


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 Re:09.09.2010 09:26:10 


H:... 20 sekundami by též mělo být ohodnoceno rozražení retardéru, což je poražení kužele / kuželů předkem vozidla...

To rozražení předkem už nějakou dobu na slalomech neplatí...


Odměnu navrhli: H.
10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:09.09.2010 09:23:50 


Tohle jsou pravidla, která se používají při slalomu. Popravdě ještě budeme řešit zda nám plně vyhovují. Nelíbí se mi tam to "měkké" pravidlo za 2sekundy jak píše Daves v posledním odstavci. To pravděpodobně vyřadíme, protože z našeho hlediska si projel retarderem blbě a jak píše H. rozrazil si retarder a tedy ti chceme dát 20 sekund. Nicméně podle pravidel by to měly být 2 sekundy.
Tohle pravidlo se totiž dá vysvětlit podle mně tak, že pokud do retardéru neuberu a rozletí se kužele do všech stran dostanu jen 6 sekund (rozrazim 3 vnitřní kužele) a to není moc motivující k ubrání plynu.

Upřesnění penalizací bude příští týden. Stejně tak na Vás chystáme upřesnění jak mají být uchyceny bezpečnostní pasy, jak hasičáky, atd ... Abyste na technickou byli řádně připraveni a nedocházelo k problémům jako na jaře. ( např. nepřichycený hasičák )


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:09.09.2010 09:05:36 


Taky jsem to nechápal a nechal si to vysvětlit.

Ten obrázek je blbej. Ty tlustý čáry oddělují množství sekund, ne způsob projetí/neprojetí. Horní polovina obrázku říká, kolik sekund dostaneš, když se ti retarder podaří projet. Dolní polovina pak hovoří o tom, co se stane, když retarder mineš. Takže pokud ho mineš, tedy nepodaří se ti ho projet, tak dostáváš 20sekund. Pokud alespoň jeden kužel odhodíš, dostáváš 2s. Pokud ho jen posuneš, tak to nestačí, podle Romana "nemáš takovou snahu retarder projet" a proto dostáváš 20s. Chumel prý na erzetách nebude.

H.: byl si rychlejší. Nicméně si všimni, že 2s dostaneš za rozražení kužele kteroukoli stranou auta. Na obrázku je to tak, že si ten kužel minul úplně blbě a porazil ho.


129794+2824 (1432274)Daves (Administrátor)
      
 Re:09.09.2010 09:01:52 


1. obrázek - pokud retardér projedeš správným směrem a kuželky zůstanou stát na svých místech, je to správné projetí retardéru a není za něj penalizace. Přitom tím, že kužel stojí na svém místě, se rozumí, že alespoň částí své základny stojí ve čtverci.
2. Pokud kužel škrtneš tak, že buď padne, nebo zůstane stát mimo čtverec, pak je to hodnocena 2 sekundami za každý poražený / vysunutý kužel.
3. Pokud kužel objedeš jiným směrem, než jsi ho objet měl, tak přestože ses kuželu ani nedotkl a kužel zůstal stát na svém místě, je to hodnoceno jako nedodržení tratě a bodováno 20 s. Při správném projetí má být vlevo modrý a vpravo bílý kužel. Předpokládám, že směr retardéru bude dále vyznačen mlíkem.
20 sekundami by též mělo být ohodnoceno rozražení retardéru, což je poražení kužele / kuželů předkem vozidla.
Zjednodušeně by se dalo říci:
Kužel musíš objet všemi koly správným směrem. Pokud ho objedeš všemi koly správným směrem a padne, je to za 2. Pokud ho objedeš koly na jedné straně auta nebo všemi koly nesprávným směrem, je to 20 a je to hodnoceno jako rozražení retardéru.


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 09.09.2010 03:23:46 


Nechapu totalne ty kuzely.
na 1. obrazku kdyz kuzel zustane ve ctverci tak 0s. Na 3. obrazku kdyz zustane ve ctverci tak 20s. Takze plati co??
K tomu jeste na 2. obrazku kdyz bude mimo ctverec tak 2s.
Podle tohodle systemu by pro me bylo lepsi kuzel rozrazit aby skoncil mimo a dostanu 2s. Pokud bych ho jen lehce liznula zustane ve ctverci dostanu 20s. Co je to za kravinu?
Nebo sem neco prehlidl?


512+16 (528)Michelin (Registrovaný)
   
 Hasičák05.09.2010 23:43:09 


Mohou být místo jednoho dvoukilového hasičáku dva jednokilové hasičáky?


Unregistered
 přenechání startu29.04.2010 16:25:29 


Zdárec, vypadá to, že bohužel nebudeme moci jet, resp. asi ne závod, určitě budu vědět dnes večer, nemá případně někdo zájem o přenechání start. čísla 18? piště na danca.tip@seznam.cz. Limsik


Unregistered
 29.04.2010 16:03:00 


RST Díky,Venca Bošků má taky nějaký a časem si je vemu od něj,letos to zatím vykoumám ,ale ještě nevím jak

Mejra : taky jsem slyšel že se to má pokazit,začínam mít dilema jaký gumy ráno nasadit


4184+1292 (5476)Venni (Registrovaný)
      
 počasí29.04.2010 12:22:16 


Tak jsem zvědavej, co si na nás počasí vymyslí. Celý týden nádherně a na víkend se to má zkazit a pršet. Doufam, že v případě deště si fotografové a kameramani natahnou pláštěnky a nenechají si ujít průjezdy bokem. Už se těšim


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:Čisla29.04.2010 10:55:59 


Dobrej nápad. Mám 2 páry, to je pár po kile, hmm, to bych to párkrát musel otočit, ale i tak, každá kačka dobrá.


455+24 (239)RST (Registrovaný)
   
 Re:Čisla29.04.2010 10:14:34 


Vem co máš, můžeš je půjčovat po padesátikoruně, zaplatí se ti třeba aspoň benzin


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:Čisla29.04.2010 10:00:28 


Venni: kolik těch zadních okének mám přivézt? Zcela vážně, mám nějaké navíc.


455+24 (239)RST (Registrovaný)
   
 Re:28.04.2010 20:38:47 


kdyz je lady, tak cislo muze byt na dverich ... podle mne je jedno, jestli ti cislo bude prekryvat jinou samolepku, pokud bude citelny a k precteni


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 28.04.2010 19:43:04 


Opravdu je nutné, že se nesmí číslo krýt s jinou samolepkou? Mám zadní skla polepené jmény a klubovkou (nebylo to zadarmo), jsou to makrolony v kuse, takže okna nejdou vyměnit za čisté a na dveřích mám bílý čtverec víc než 40cm, který bude prázdný. A to ještě nemluvím o tom že jedeme Lady cap a tudíž na jednom okně budeme mít 5 čísel. Jak mám řešit tenhle problém?? Zalepit okna bílou fólií? Vim že to pro pořadatelé neni lehký, ale čísla na dveřích jsou zažitá, jedou se dál byť o dost menší, i když je přechází na reflexní čísla na sklo.1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 27.04.2010 09:42:32 


Proč je někdo tak blbe a kazí to ostatním ....


1953+31 (1984)Thomas (Registrovaný)
   578763624 
 Re:26.04.2010 23:17:12 


Já myslím, a vy ostatní to asi tušíte, že ošetřený je to hlavně tak, že jestli budou chodit stížnosti ještě zítra a ve středu, tak máme víkend volný a ušetříme za benzín.


129794+2824 (1432274)Daves (Administrátor)
      
 26.04.2010 21:38:31 


eRman: šmarjá to nabylo rejpání, jen mě zajímalo jestli se proti tomu něco dělá a co, jestli máte známí a kamrády (místní) v okolí kde se to pojede a oni to ohlídají tak je to super. Každopádně by se mělo udlělat úplný maximum pro to aby jak tohle najíždění tak případné špatné zařazení do skupin bylo přísně hlídáno. Na spoustě akcí kde jsem byl se na to dost prdí a je to spíš na jezdcích aby si ohlídali a napráskali soupeře kde mají pochyby nad jejich fér jednáním.


357+10 (183)JirkaF (Registrovaný)
    100003314
 Re:Nepovolený tréning26.04.2010 21:20:44 


No a teď mi JirkoF řekni jak bys to řešil? Máme si kromě toho co všechno kvůli srazu děláme ještě na 24 hodin denně stoupnout na RZety a hlídat ? Když nám místní dají SPZ nebo jméno diskvalifikujeme ho, když problém přeroste, zrušíme to celý. Nic víc, nic míň.


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Startovní čísla26.04.2010 20:08:51 


Takže velikost čísel (vždy šířkaxvýška) od 1- 9 je 11x20 cm, 11 - 99 je 24x 20 cm, 100 - 111 26x16 cm ... stačí? Berte to tak, že co je psáno to je dáno a stanovy sou svatý btw: stanovy včetněě toho, jak budou vypadat čísla tu visí už cca 2 měsíce ...


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Re:Čísla26.04.2010 20:02:18 


Nejsou papírové, ale klasické foliové polepy


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Nepovolený tréning26.04.2010 19:27:52 


Ahoj, doneslo se mi, že někteří již trénují na místě konání a jezdí jak prasata. Jak je tohle ošetřený? jaký dostanou postih? Kdo to hlídá?


357+10 (183)JirkaF (Registrovaný)
    100003314
 Re:Čisla26.04.2010 18:51:19 


Aha super,v tom případě koupím dvě boční okénka na eRko,nemáte někdo?


4184+1292 (5476)Venni (Registrovaný)
      
 Čísla26.04.2010 18:01:05 


Jenom takovej dotaz. jestli jsem to správně pochopil, tak bych měl ze zadního okna sundat samolepící červený pruh, protože zde bude umístěné papírové číslo pořadatele, které nesmí překrývat žádnou samolepku, tedy ani tento pruh s nápisem? A to samé na zadních bočních oknech kde mám nalepeny jmenovky posádky?. Moc mi není jasné, proč by se to číslo od pořadatele nedalo jednoduše přelepit na ty samolepky? Děkuji za fundovanou odpověď.

Pajaskoda


Unregistered
 Re:Čisla26.04.2010 06:30:33 


Ahoj, ano. Sjednotili jsme čísla na okna pro všechny. Bude to snažší pro cílaře a STOPku ... když jsme nechali čísla na vás, tak to pokaždý bylo jinak, několik čísel na autě, a pes se v tom vyznej. Měřili jsme zadní okna na Rapidu ... kdyžtak mi písni jaký máš startovní číslo, ja ti to číslo změřim.


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Čisla25.04.2010 21:12:38 


Jestli to dobře chápu,musí být čísla jen na okně?jak to mam udělat u erka kde mam zadní okýnko malé a ke všemu ho mám polepené (mladická nerozvážnost z mládí,srazové samolepky)
Napřed se dostávali čísla a lepili se lepenkou,ta strhávala barvu tak jsem si udělal bílej čtverec na dvěře kam patří černé číslo.Mam to chápat tak že st. číslo na dveřích na přejímce neprojde??


4184+1292 (5476)Venni (Registrovaný)
      
 přejímky25.04.2010 20:47:08 


Chci se zeptat:
spolujezdec mi přijede až v sobotu ráno, je možné absolvovat technickou a hlavně administrativní přejímku bez jeho účasti?


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:24.04.2010 14:10:10 


Sud bude dostatečně naplněn štěrkem, tudíž penalizace budeme sčítat až v cíli pohledem na karoserii


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 23.04.2010 18:58:53 


no když se teď po Šumavě řeší retardery a na rz budou teda ty podle propozic rally, budou ňáký pentle za trefení sudu? Nebo se trefení sudu počítá jako nedodržení trati vymezené retarderem? Nebo sud bude dostatečně naplněn šterkem aby si každej rozmyslel jestli ho má pokoušet


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:Administrativní a technická přejímka22.04.2010 20:55:43 


Jj dík za upozornění, už by to mělo být OK


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Administrativní a technická přejímka22.04.2010 19:49:40 


Ahoj Romane, ne že bych chtěl být šťoura, ale časy přejímek napsané ve stanovách se neshodují s časy uvedenýmy na programu srazu. Jak to tedy má být správně? Dík


1048+34 (1082)kutnič (Registrovaný)
   
 Re:Změna Stanov22.04.2010 14:11:08 Tedy né že by mě bylo líto blinkrů jako spíš toho odbočení. Nečekal jsem že to bude až tak blízko...


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:Změna Stanov22.04.2010 13:44:30 


Za retarderem dát blinkry už nestihneš


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:Změna Stanov22.04.2010 11:19:47 


Já to říkal, dát tam retardér a je vyřešeno Ale ty blinkry bych možná nerušil, dají se přece cvaknout za retardérem...


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:Změna Stanov22.04.2010 10:55:35 

10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Změna Stanov22.04.2010 09:53:51 


Ve stanovách nastaly dvě změny !
1. Na celé trati používáme standartní retardery dle propozic rally! Rozměry retarderu včetně zobrazení najdete ve stanovách
2. Na polookruh jsme zařadili před dělení CÍL/jízda po okruhu zpomalovací retarder. Všechny vozy jsou tak před křižovatkou výrazně zpomaleny a neměl by tak nastat žádný problém - zrušena povinnost blinkrů ( nejde ani technicky provést kvůli retarderu )


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:hasicí přístroj20.04.2010 08:27:50 


Měl bys na něm udělat revizi, která potvrdí, že je hasičák jinak v pořádku a dostaneš na něj plombu novou.


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 hasicí přístroj19.04.2010 23:21:02 


zdravím, měl bych dotaz: v autě mám hasicí přístroj, který jsem kvůli loňským jarním Běšinám kupoval a ještě nebyl použit. má to ale jeden problém a to, že během roku se mi urvala ta plomba na pojistce, zřejmě jak tam furt někdo seděl a nevěděl co má dělat s nohama. můžu tento hasičák použít nebo si musím opatřit nový?


271+36 (307)Rajčátko (Registrovaný)
    370421485  
 Re:13.04.2010 09:41:22 


To jo, ale kdyby se ten přejezd táhnul někudy při hranicích v neobydlených hornatých oblastech a byl na něm průměr 75, tak by to byly hodně slušné závody.


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 Re:13.04.2010 09:38:42 


Hele Romane, co dát někdy polokruh v Sosnové? Jen ten přejezd by byl asi kapku delší...


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:12.04.2010 22:03:39 


Na čínov se netěšte, čínov to není, ten bychom s tímhle rozpočtem nezmákli. Říkejme tomu generálka na čínov


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 12.04.2010 20:12:42 


Tak to vypadá na čínov?


6036+1814 (10990)Wena (Tester)
     406-204-372    
 Re:11.04.2010 22:33:25 


Máte tu upravené stanovy závodu. Změněné věci jsou napsány červeně. Prosím nastudujte!


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:25.03.2010 20:54:05 


Ani jedno


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 25.03.2010 20:22:54 


Koukam, že ve stanovách jsou jen 4RZ, že by se nejel slalom? Nebo naopak, že by se jel Čínov, no to se stejně dozvíme až tak den před srazem, sem zvědavej, co to bude


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Rozsvícená světla na RZ22.02.2010 15:13:38 


Ahoj, já mám dotaz na povinnost rozsvícení tlumených světel na RZ. Není možné do stanov ještě vložit možnost rozsvícených světel pro denní svícení namísto potkávacích? Určitě takových aut bude časem přibývat. Na podzim jsem to neřešil a říkal si, že je to jedno, protože auto svítí - i na fotkách LED pro denní svícení krásně svítily, ale stálo mě to bednu. To je celkem jedno, jezdím tam za pěkným víkendem, ale rád bych věděl, jak se k tomu mám postavit letos, jestli můžu nebo nemůžu pošetřit xenony???


1048+34 (1082)kutnič (Registrovaný)
   
 Pásy06.02.2010 14:28:16 


Pásy vždy byly počítány kolik bodů(popruhů) upevňuje tělo v sedáku. Nejedná se zde na kolika místech je pás uchycen do karoserie. Pokud je pás dodatečně montován a je nesériové výroby, nebo je upevněn na místech, kde pro to výrobně úchyt není, musí být pro tento úchyt vyvařen prostor o min rozměru 150x150mm a tloušce 4mm středem tohoto prostoru je veden otvor velikosti odpovídající rozměru upevňovacího oka. Spojení oka pásu s úchytem musí být provedeno ocelovými šrouby odpovýdajícího průměru, avšak min 10mm. Matice úchytu je buď to pevně spojena s plochou úchytu (vevařena) nebo je nutné použít samojistící matice (popř matice a pérovka) Pokud je pás upevněn do tzv. plata, musí být i tato část dostatečně zpevněna. Boční úchyty pásů, musí být upevněny též v karoserii na místech určených popř. na místech dostatečně zesílených. Nelze pásy upevnit na posuvné lišty popřípadě přímo na sedák. Úchytná oka pásů musí být upevněna vždy v ose pásu, aby nedocházelo k ohýbání nebo zalamování těchto úchytů v případě zachycení nárazu.


1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 Re:¨Startovní čísla a opěrky hlavy02.02.2010 22:46:46 


Hele možná budu ochotnej půjčit opěrky na kilo, protože konečně budem pořizovat jiné sedačky, ale ještě nic na 100% neslibuju. Kdyžtak na mail. Ahoj


10119+588 (20343)Toušík (Pořadatel)
    
 Re:02.02.2010 20:01:50 


Neřešíme kde bude uchycen. Musí být v kabině a pevně připevněn aby nelítal. Samozřejmě v případě potřeby musí jít vyndat .


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 02.02.2010 19:35:48 


Já jsem zatím kaskadér bez rámu, takže 4body moc neřeším. Mám jinou otázku - k hasičáku:
Já nemám šanci hasičák dostat před spolujezdce. Vždycky ho vozím připevněnou v místě zadního sedáku za sedadlem řidiče, zatím to vždycky prošlo. Tak jen doufám, že to letos nebude nikomu vadit. Samozřejmě je 2kg s revizí.


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:¨Startovní čísla a opěrky hlavy02.02.2010 18:39:12 


Přesně tak. Pro ty co na voze opěrky nemají mají necelé 3 měsíce to nějak pořešit. Buď vyměnit sedačky, nebo sehnat dobové nasazovací ... Věřím že to zvláště pro nejstarší vozy je problém, ale je to prvek bezpečnosti a musí být. Bez opěrek vozidlo nebude puštěno do závodu


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:¨Startovní čísla a opěrky hlavy02.02.2010 16:25:12 


Jo já si to s těma číslama špatně přečetl


1743+138 (1881)Ruda (Registrovaný)
     
 Re:¨Startovní čísla a opěrky hlavy02.02.2010 16:13:10 


Pořídit přídavné opěrky jako dobový doplněk, popř sedačky vyměnit za opěrkové s patřičně kvalitním uchycením sedačky

Čísla budou lepená z vnější strany , takže maximálně si s nimi kousek jmenoky překryješ


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 ¨Startovní čísla a opěrky hlavy02.02.2010 16:02:13 


mam dotaz kdž mam na auě na zadních bočních oknech nalepený jména tak tam ty čísla moc vidět nebudou když maj bejt zevnitř A jak to bude když ve stovce budou seriové sedačky?? Ty opěrky nemaj.


1743+138 (1881)Ruda (Registrovaný)
     
 Re:02.02.2010 15:54:14 


To by neměl být problém, dřív se to takhle v závodních autech dělalo ještě než se začaly pásy dávat na příčné vzpěry rámu


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 02.02.2010 15:34:02 


pěkny pěkny kluci-u mojí 120cky je mam vzadu připevněne na platu ,mam to tam provařeny mužu to tak nechat???????


2677+201 (2878)Skodovacek (Registrovaný)
    
 Re:02.02.2010 14:27:50 


Startovní čísla ... Vrátil jsem se opět k variantě že Vám čísla dáme. Přes prvotní nevoli už sice na podzim nikdo neprotestoval, ale čísla nebyla jednotná, stejná ... Takže sice se mi nechce, ale chcem do toho vrátit kulturu, tedy jednotná čísla o d nás. Novinkou také bude povinná reklama


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:02.02.2010 14:24:12 


Radku, tys byl vždycky jinej

Luky: na rám sice jo, ale spousta lidí tam má tyhle pásy i bez rámu a na stovce bejvá často ten tunel uhnilej


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:02.02.2010 14:09:14 


Ty hele já teda nemám fotku, ale já mám 3bod uchycenej jakoby pod sedačkou rovnoběžně s lajnou řidiče i spolujezdce zlášť, ve stovce... A nemám to na tunelu...


10119+588 (20343)Toušík (Pořadatel)
    
 Re:02.02.2010 14:06:36 


Václave, pokud bude v autě rám pro který musí být pás použit, pak zřejmě bude chycen na rámu Ale jinak máš recht, takhle jsem měl pás v rapidu a bylo to docela dobrý


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:02.02.2010 13:50:16 


V ,,J"čku je na to ta správná větička:
6.1 Pásy
Jedná se o pripevnení nejméne dvema ramenními a jedním bederním pásem. Body pro
upevnení na karosérii: dva pro bederní pás, dva nebo jeden symetrický se sedadlem pro
ramenní pásy.

U Š120 a vejš za použití původních úchytů by měl bejt ten ,,3bod" chycenej pod zadníma sedačkama. Na stovce je pak ten úchyt vhodnější dole na C sloupku, protože druhý matky jsou na tunelu, který často sám o sobě drží silou vůle, ještě aby na něm byly oba pásy najednou


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 02.02.2010 13:39:48 


to uz nebudeme mit vlatni cisla?Ty dostaneme od vas?Unregistered
 Re:02.02.2010 12:55:14 


Jo řešili jsme to ale nevěděli jak to napsat Tedy pro všechny i s tím pásem co napsal Luky Vás do závodu pustíme. Stačí takhle ?


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:02.02.2010 10:21:15 


Luky myšlenku máš stejnou, ale já byl poránu línej to naklepat


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:02.02.2010 10:09:45 


Ještě by se slušelo upřesnit pojem 4bodový pás, který je, jak tak koukám, pro letošek novinkou. Pro soutěže RallyCupu (pokud nedošlo v nedávné době ke změně) je též požadován minimálně 4bodový pás, přičemž bodem je myšleno místo styku pásu s tělem jezdce. Nikoliv počet kotevních bodů v karoserii. Takže jako 4bodový je brán např. i tento: http://speedpro.cz/tuningove-bodove-pasy-road3-pi-3927.html
Předpokládám že i pro potřeby srazu to tak bude, asi by bylo vhodné to v textu upřesnit, ať už je moje domněnka správná či nikoliv. A pak smáznout můj koment


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 30.09.2009 07:34:36 


chtel bych se zeptat kdy tady budou napsany RZ kde se jede diky


Unregistered
 St. č. 1829.09.2009 19:59:03 


Je mi to líto, ale nemůžu se svým vozem z tech. důvodů jed závod. Děkuji za pochopení. Ale do Běšin se určitě přijedu podívat.


836+58 (447)Rapa (Registrovaný)
   312-191-935  
 Re:start. číslo23.09.2009 14:47:42 


Vem si lihovku a obtahni je


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 start. číslo23.09.2009 13:18:40 


Včera jsem si byl v tiskárně vytisknout čísla. Ale při návrhu jsem se trochu sekl. A velikost písma mám 19cm. Můžu to tak nechat prosím?


832+17 (424)Kury1400LS (Registrovaný)
   354198580
 Re:Prohlášení na technické přejímce19.09.2009 08:55:34 


OK, jdu ho hledat. Dík


97+5 (51)Tweety (Registrovaný)
   
 Re:Prohlášení na technické přejímce18.09.2009 21:15:25 


Mělo by stačit, kdybys prohlášení od něj dovezl podepsané. Mělo by se dát najít jako formulář ve starších ročnících Běšin, akorát změníš data. Také jsem to tak kdysi řešil.


4413+132 (4545)zetka (Registrovaný)
    423311584   
 Re:Prohlášení na technické přejímce18.09.2009 21:02:26 


nějak mi vypadl text
Měl bych dotaz jestli stačí, když na tech. přejímce podepíšu prohlášení a zodpovědnost jen já jako řidič. Nevím jestli stihne navigátor dojet. Nebo je nějaká možnost, že bych už to prohlášení od něj dovezl podepsané?
Dík Petr


97+5 (51)Tweety (Registrovaný)
   
 Re:hasící přístoj10.09.2009 10:06:36 


zetka: díky


343+12 (177)Drahoš (Registrovaný)
   
 Změna startujícího10.09.2009 09:32:25 


Prosím pod startovním číslem 18. místo Davona bude startovat Rapa Karel Forejtek s Favoritem prosím andministrátora o přepsání Nicu na RAPA aby si to Karel mohl doeditovat já odjíždím caa 20.9.09 na delší cestu a nevím kdy se vrátím omlouvám se za přepisování ,ale v době registrace jse o této cestě nevěděl,takže přeji Všem ať jim to jede a žádnej průser snad na jaře.


359+194 (276)DAVON (Registrovaný)
  
 Re:hasící přístoj10.09.2009 06:34:56 


Zdravím, včera jsem s Ermanem o těch hasičákách mluvil a říkal, že může být 2x 1Kg.


4413+132 (4545)zetka (Registrovaný)
    423311584   
 hasící přístoj09.09.2009 21:41:36 


Chtěl bych se zeptat, jestli mohou být 2 hasičáky po 1 kg, nebo musí být přímo jeden 2kg. Díky za odpověď


343+12 (177)Drahoš (Registrovaný)
   
 04.05.2009 22:29:49 


Jen dotaz: Ve stanovách ve vyhodnocení je, že se jedou 4RZ, na titulní stránce jara zase že 6RZ (4+2xslalom). Jak to tedy je?
A ještě dotaz (kterej strašně nemáte rádi ) a který tu myslim zatím ještě nikdo nenapsal, tak tenhle sraz budu první já: máte představu, kdy budou zveřejněné mapy? Já jen, pokud budou aspoň ve čtvrtek, tak budu zcela spokojen. Jde jenom o to, abychom naplánovali rozestavení našeho press teamu Opravdu nehodlám jet 160km do Klatov, jen abych si najížděl tratě, který vesměs znám a nasíral místní obyvatelstvo
Děkuji za jakoukoliv odpověď


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:02.05.2009 14:12:17 


Chybička se vloudila ... slalom byl na podzim - slalomová jízda zručnosti. Erbenovo náměstí není slalom ale RZeta. Omlouvám se za chybu


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 02.05.2009 00:01:28 


Aha... tak tomu nerozumim... Když jsem se pozdě regnul na sraz, tak jsem si říkal, že si alespoň zajedu ten slalom, který je slibován při registraci... Nebo mi Romane vysvětli, jak si mám vyložit tuhle větu????

Jako nezávodící posádka se můžete účastnit veškerého programu srazu, mimo hlavního závodu "O pohár Škodateamu".
Můžete se tedy účastnit i pátečního sprintu, nočního orientačního závodu a nově spanilé jízdy a měřeného slalomu.

Díky za info.


173+15 (188)sv.Martin (Registrovaný)
    244129534
 Re:30.04.2009 11:06:50 


slalom je součástí závodu - pouze pro závodící72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 30.04.2009 10:09:02 


Jako nezávodící posádka mohu jet alespoň slalom.. Jaká pravidla jsou tam a jak to bude probíhat???


173+15 (188)sv.Martin (Registrovaný)
    244129534
 Re:Technická přejímka28.04.2009 11:36:14 


taková krásná projížďka,policie zakopala válečnou sekeru,já mám pro letošek výfuk s tlumičem místo trubky...tak proč se neprojet


77+6 (41)Bery (Registrovaný)
   
 Technická přejímka27.04.2009 19:27:07 


Možná hloupý dotaz, ale stejně se zeptám
Musíme jet v pátek do kempu se administrativně registrovat a pak vyrazit na přejímku nebo můžem jet rovnou na technickou, aby sme se nemuseli zbytečně zase vracet? Snad je to mu rozumět.


8979+2907 (16640)Honza5 (Tester)
      
 Re:25.04.2009 00:17:04 


Hmm takže to chápu dobře že okruh je pro Jaro mrtev? Škoda no sem myslel že se svezu jako velcí kluci na něčem pořádnym. Jinak sem koukal Beňovy sou asi taky tabu podle tý haldy zemědělskýho odpadu že No sem zvědav co se nakonec pojede...


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:24.04.2009 21:41:59 


V kempu je mi to jedno, klidně tam nemějte ani svody ... Na závod jenom trubka být nesmí.
Co se týče policajtů, válečná sekyra je zakopaná ... Tím že jsme se vzdali okruhu neměli by nás řešit ... To je výsledek jednání na DI ... Podali jsme si rukou, věřím tomu ...

Nicméně chci s nima vyřešit okruh na podzim, domluvili jsem se na tom ... Jen trubky na rallye autě nemaj co dělat a dělá to zase větší bordel ... čim větší klid, tim lepší výchozí jednání na podzim ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 24.04.2009 18:22:40 


Hele a na soutěž o nej výfuk jí můžu v kempu chvilku mít?


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 Re:24.04.2009 18:18:00 


Tak jo teda, nechám tu trubku tentokrát doma Ale snad se zase minule tolik nestalo. No řvalo to dost, radši jsem to po přeskupení sundal


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 24.04.2009 17:58:58 


Jasný už to chápu, ale docela sem se lek, letos to bude asi dost napjatý, myslim si, že nás stejně ty policajti podusí


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:24.04.2009 17:54:33 


Konkrétně řečeno pouze s trubkou...


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 24.04.2009 17:41:32 


Dobrý už sem se srovnal, už sem to pochopil. Ok


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 24.04.2009 17:30:18 


COŽE? To je vtip, tak to asi startovka dost prořídne, takže seriovej výfuk?


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 24.04.2009 17:14:15 


! ZMĚNA !
Je zakázáno jet závod vozem bez tlumiče výfuku !


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:19.04.2009 21:21:31 


Za to můžou ty plasty v nových autech Škodovka to je poctivý železo, tam nemá pořádně co chytit.
Instalace mi už párkrát chytla, ale ono tam pomalu není co zapálit
Ale nijak nezlehčuju Davonova slova, když se to prostě blbě sejde, tak je průšvih hned.


129794+2824 (1432274)Daves (Administrátor)
      
 19.04.2009 16:08:38 


S hořením auta máš pravdu, je to neuvěřitelnej mazec.. viděl jsem shořet Peugeot 309 při vyvařování a Fiestu s amatersky zapojeným stahováním okýnek Klucí stačili sotva zastavit a vystoupit.. škoda, že jsem neměl buřty, protože to už by nepomohly ani tři hasičáky


173+15 (188)sv.Martin (Registrovaný)
    244129534
 Re:19.04.2009 12:52:32 


Účastnil jsem se srazu Jaro 2008 a mile mě překvapila Technická přejímka na Stanici STK myslím ,že bylo pro bezpečnost v rámci možností uděláno max. , ale i když bude auto v super stavu zbývá tu velká neznámá a to řidič tím jsem se nikoho nechtěl dotknout a koho jsem se dotkl tak ať se zamyslí jestli svoje auto plně ovládá i ten nejlepší může udělat chybu a na průšvich je zaděláno.Ohledně další výbavy např. hasicího přístroje je to minimim co můžete pro svou vlastní bezpečnost a i jinejch udělat ten kdo někdy viděl na vlastní oči jak rychle někdy začne po ráně auto hořet a jak rychle shoří nebo blbej el.zkrat v palubce po instalování různejch nesmyslů mi dá za pravdu a po celé trati nejsou na každým metru rozmístěný haičáky s obsluhou to se dá zajistit akorát tak na autodromech atd.a i to někdy nestačí na podzim jsem byl osobně svědkem takovéto nehody jen tak tak,že z toho posádka vyvázla a to se jednalo o zkušeného řidiče co nelítá jen amater. akce tady zasílám odkaz na foto.
http://davon.rajce.idnes.cz/Sosnova_2008_1.11.2008_VI.Rally_Sliperry/#album
nebo včerejší rána Štajfa opravdu stačil hasičák než aby třeba nastal větší průser.
http://emk.cz/?p=2702
Takže hasičáky,homologovaný helmy atd. HANS přeci po nás nechtěj tak to jde
Neberte tento příspěvek tak ,že bych chtěl někoho poučovat,ale jen jako připomenutí jednoho ze základních instinktů přežít


359+194 (276)DAVON (Registrovaný)
  
 17.04.2009 13:59:37 


Hjéé.. tolik reakcí jsem nečekal.. hlavně jsem jsem se nechtěl nikoho dotknout a do ničeho rýpat
4eRman: nenapsal jsem propadlé TP, ale neplatné TP.. a to stavá v případě proslé STK, nebo pokud je to od úplně jiného auta
Jeden příklad za všechny použít autokrosový speciál, jako uzavírací vůz.. mi přijde už jako moc velká provokace chlapců s placatejma čepicema, který tak jako většina nás nemám vůbec rád.. Hlavně proto, že moje auta nikdy nebyla tak uplně v pohodě a buzerací ( pokut ) jsem si vytrpěl od nich dost.


173+15 (188)sv.Martin (Registrovaný)
    244129534
 17.04.2009 13:59:01 


Plně stojím za Škodateamem v ohledu vpuštění vozidel do závodu. Nikde na technický přejímce nekonrtolujou brzdy na válcích nebo desce. Technická probíhá vždy stejně, a to kontrola hasičáku, dokladů, helmy, upevnění pásů a upevnění rámu a to jen vizuální kontrolou technika. to je vše. Na druho stranu je pravda, že vozy které se dostanou na trať rally, by měli mít na začátku sezony zkoužky na STK v Praze a nebo ve Zlíně, které provádí STK pro vozy s jakoukoliv úpravou pro závod a jsou urceny FASem. Dnes zákon nezná nic jiného než Klasická SPZ kde je auto homologováno pro běžný provoz a neni zde místo pro žádnou úpravu který neodpovídá homologaci pro silniční provoz. A pak SPZ tzv. Véčka a nebo eRka. kde jsou také daná jasná pravidla. Pro jakoukoliv soutěž by mělo mít vozidlo pokud má úpravi SPZ s R a projít testací na již zmiňované STK. V dnešní době jednají lidé z RallyCapu s FASem o podmínkách a vyjímkách pro amatérské závody, ale moc prostoru na to není. Stejně každé auto bude muset mit nakonec testaci. Takže varianta klasická značka a rám je již jistě pohřbena a policije si je toho vědoma. V případě několika úmrtí při rally jejich benevolence která dosud umožňovala závody tylu Běšin rychle zkončí. Spíš by jsme se měli Všichni zamyslet co s tím dál???? Nechat naše miláčky sešrotovat? Udělat nějaký oficiální registrovaný klub a nebo se věnovat rallyecrosu a jezdit po polích? A to do doby než to taky začne někomu vadit? Co DÁL???


1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 17.04.2009 12:54:22 


to: sv. Martin je vidět že si asi nebyl na technickej od skodateamu...


1822+6 (1828)pavel3 (Registrovaný)
   
 Re:17.04.2009 12:22:43 


čísla i hasičáky zůstávají


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:17.04.2009 12:22:07 


Technická přejímka ... Tak to teda koukám ...
Nebrzdí ? Ukaž mi závod kde se obtěžujou brzdy vůbec kontrolovat ? Co třeba Rallye Šumava ? Kontrolujou brzdy na technické přejímce ? Ne ! Auto dojelo, odpovídá předpisům, jede se dál ...
Takže my bereme auta na brzdy a upozorňujeme když to není úplně košér ... Ukaž mi škodovku kde ti brzdí všechny kola tak jak mají, jedno nebrzdí víc než druhý ... Našel bys pramálo. U nás se majitel alespoň dozví že něco není úplně v pořádku... A to si na závod jenom hrajeme !
Nikdy nebyl problém takový, že by to hraničilo s nebezpečnsotí.

Propadlé TP ? To je možný, pač vůbec nevim co to znamená ... Spíš STK ? Emise ? I pojištění kontrolujeme ...

Nemyslím si že je třeba si dávat ruku na srdce ...

Jediné co je špatné je to že Vy i my víme že spousta těch aut předpisům neodpovídá ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Startovní čísla17.04.2009 12:10:39 


Jak to bude v případě 1.varianty (bez okruhu) s těma číslama a hasičákama?


725+69 (794)mexican (Registrovaný)
    
 Re:17.04.2009 12:03:09 


Ale ty neprojdou...


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 17.04.2009 11:26:01 


To je docela smutný, že jim vadí zrovna čínovský okruh. I když je to silnice jako každá jiná a pro tenhle podnik by to byl jistě krásnej okamžik
Když se podíváte celkově stav rally u nás, tak by spoutu lidí nejraději zrušilo všechny zavody, i takové jako jsou Rally Šumava a podobné. Takže se není čemu divit, že se snaží utlačovat zavody škodateamu, kde to mají daleko snažší. Škoda že v našem okolí není nějaký opravdu uzavřený okruh, kde by se mohli jezdit podobně atraktivní závody, do kterých by nemohl nikdo zasahovat ( hlavně co se týče úprav na vozech ) Protože ruku na srdce, jedna věc je nedovolená úprava typu ochraný rám, neseriová kola, výfuky, úpravy motorů.. atd A druhá věc je že přez vaší technickou přejímku do závodu projdou auta, které nemají základní věci, jakože nebrzdí, nemají platné TP, natož zaplacenou pojistku


173+15 (188)sv.Martin (Registrovaný)
    244129534
 Re:17.04.2009 01:08:28 


to:Rapa je to v lidech je třeba se vždy dohodnout co vadí moc a co málo a ten okruh asi vadí moc.
Fora jak tady tak i jinde na jiných akcí a servrech maj ti co chtějí nějak škodit dávno naštudované a tady maj k dispozici i nádhernou fotogalerii ,takže to maj pěkně zmapovaný akorát je to pro tyto složky naštěstí pro nás okrajovou záležitostí dokud se toho nechytí nějaký nedoceněný st. zaměstnanec,kterého si platíme z našich lováků aby se na tom tkzv. udělal a postoupil a stupínek výš je to prostě v lidech.
Najdou se takový co chtěj ty naše stroje vidět v akci(přejezdy třeba povolena max. 30km/h stojí na přejezdu a poctivě měří )a pokud překročíš tak nastanou sankce,ale i takový co by nás nejraději hned zavřeli.
Tak uvidíme jak to bude dál s těmito akcemi a samozdřejmě s různýma průserama to houstne.


359+194 (276)DAVON (Registrovaný)
  
 Re:16.04.2009 22:52:49 


Aha zprvu jsem nechápal, ale po trknutí jedním pořadatelem již chápu. No jo dejte blbovy funkci a von vám to vrátí. Proč si nepřihřát polívčičku na něčem co je momentálně veřejností odsuzováno. Bych nejradši takový lidi nakopal jaksi někam. Bohužel již jsem měl s takovýma několikrát čest a pokud to maj povolený shora je to v pytli uplně.


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:16.04.2009 21:52:38 


Nevole k okruhu je vyjádřena nedobrovolným navyšováním startovného při trati závodu ...


129794+2824 (1432274)Daves (Administrátor)
      
 Re:16.04.2009 21:43:13 


A z jakého důvodu platí pouze pro okruh?


836+58 (447)Rapa (Registrovaný)
   312-191-935  
 Re:16.04.2009 21:19:51 


Byl jsem na koberečku. Výhružka platí pouze pro okruh


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 16.04.2009 20:56:07 


No na ostatních RZ by kasírovat nemuseli. Přeci jenom RZ Úloh - Rajský je o hodně bezpečnější než Čínovskej okruh. Když vyletí auto na RZ Rajský, tak se v podstatě moc stát nemůže. Ale když vyletí na okruhu - radši nedomejšlet. Ale věřím že vše bude OK. Vždycky to dopadlo, tak jestli to dopadne tak, nebo tak si to užijem jako vždy.


2935+480 (3415)jbouril (Registrovaný)
   204-251-139  
 Re:16.04.2009 20:46:13 


Asi tak!! Pokud chtěj kasírovat kolem RZ Čínov, tak budou kasírovat i kolem dalších RZ.


836+58 (447)Rapa (Registrovaný)
   312-191-935  
 Re:16.04.2009 20:44:04 


No tak to je paráda, pánové z "Pomáhat a chránit" to holt zase rozsekli... Je to škoda, fakt jsem se těšil, že to bude příjemná změna. Ale co naděláte, nenechte se otrávit... I když tahle snová varianta nevyjde, snaha organizátorů srazu je stejně obdivuhodná a jestli projdou alespoň klasické eRZety tak zaplať pánbůh za to. Všechny srazy v Běšinách kterých jsem se zatím zůčastnil byly bezvadně zorganizované a prostě super. Nevím proč bych si měl kvůli pár uniformovanejch trotlů, který si myslí, že když všechno zakážou předem, tak budou mít míň práce kazit těšení se na sraz... Přeju aby další organizace klapala a všechno vycházelo...


3010+52 (3062)Siki (Registrovaný)
      
 16.04.2009 20:36:18 


Btw: Romane a jaké máte teď vztahy s PČR, když se přesunou erzety třebas na Úloh, jaká je šance, že nás budou kasírovat i tam? Popřípadě za slalomem, do teď přece byli v celku tolerantní. Ale jestli, jsou až tak ovlivněny Valaškou, tak je to jasné.


1087+35 (561)fido (Registrovaný)
   436-806-838  
 Re:16.04.2009 18:55:04 


Jo, jsem dnes mimo. Jsou to ...... . Nechápu je, na jiných závodech je to tak, že o tom benga ví a chytaj pak jen za rychlost. Tak proč nemůžou být také tolerantní v okolí Běšin? Třeba u ČB to mají tak domluvený a nebyl s nima žádný problém. Něbo o něm nevím, pokud se přejezd jel dle předpisů. Davon se mnou bude myslím souhlasit.


836+58 (447)Rapa (Registrovaný)
   312-191-935  
 16.04.2009 18:49:11 


je to škoda, konečně jsme mohli jet trať, kde se opravdu jelo a jezdí rally, snad to vyjde, držím palce


4888+401 (5024)Jarda25 (Pořadatel)
    
 16.04.2009 18:34:25 


No prostě benga tě to lehce podraží, chápeš?


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:16.04.2009 18:17:37 


Ahoj, trošičku mi to nejak dnes napálí Jak bodovány dle stupně úprav a jak polovina nemá povolení tam vůbec dojed, Díky za vysvětlení.


836+58 (447)Rapa (Registrovaný)
   312-191-935  
 16.04.2009 17:29:11 


Zrovna sem se chtěl poptat, že tomu moc nerozumim a Daves mi to objasnil. Popravdě mam z toho zkažený celej den, protože když sem se dozvěděl, že se jede okruh, tak sem měl opravdu radost, protože by to bylo konečně pořádný opravdový svezení, neřikam, že se mi klasické erzety nelíbily, to určitě ne, ale bylo by to zase něco jinýho. Je to škoda, vim, že to sice neni ještě konečné rozhodnutí, ale jak to tak znam, tak mi je jasný, že je po okruhu a zase riskovat, že na každém přejezdu budu platil 2000 za úpravy, které má každý kdo závod jede se mi taky 2x nechce, za to bych si pomalu zaplatil start třeba na kramolínu. No uvidíme jak to dopadne, každopádně věřim, že to musí Romana dost znechutit. Mě to neznechutilo, mě to nasralo, sorry3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:16.04.2009 17:02:47 


Braba: taky sem si to musel přečíst víckrát, než mi to doteklo. Ředitel chtěl vyjádřit, že projíždějící vozy budou bodovány dle stupně úprav.


129794+2824 (1432274)Daves (Administrátor)
      
 Re:16.04.2009 16:29:56 


Reymond: známku na zdaní SPZ mám
Luky: malej techničák mám napsanej na sebe,ale tu kartičku od emisí právě nemám,tak nevím,co mám dělat.
Ve velkým techničáku mám jen razítko z MÚ,že mám technickou do září,protože mám už jinej techničák a emise tam vůbec nejsou napsaný.Můžu to zkusit na stanici,ale co když to neudělají,projdu pak přes technickou přejímku?


271+36 (307)Rajčátko (Registrovaný)
    370421485  
 Re:16.04.2009 16:06:29 


Nejde tady o lidi ve vesnici. Jak řikal eRman: "Takže máme povoleno si to uzavřít, ale od včerejška většina startovního pole nemá povoleno tam dojet ... "


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Re:16.04.2009 15:46:22 


Rajčátko: No malý techničák ti přeci dali na inspektorátu když jsi auto přihlašoval na sebe, ne? Čím se probůh prokazuješ při policejní kontrole? Navíc v malém TP nic o STK a emisích napsáno není. Jen od emisí je taková separátní kartička.
Tohle můžeš prokázat velkým techničákem, tam je zapsaná jak STK tak emise. A tipnul bych si že na základě velkého techničáku by ti na stanici měření emisí mohli vystavit i duplikát té kartičky. Ovšem nemám to ověřeno


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Chatky16.04.2009 15:28:12 


Měl bych dotaz ohledně ubytování v chatce. Když si vezmu chatku jen na pátek, tak tam můžu být z pátka na sobotu přes noc a potom do kolika hodin jí musím zas uvolnit pro další použití?


8979+2907 (16640)Honza5 (Tester)
      
 16.04.2009 15:11:51 


Doklad o způsobilosti je hlavně platná známka na zadní SPZ... Nikdy se nic víc nekontrolovalo...126+5 (131)Reymond (Registrovaný)
   
 16.04.2009 15:02:10 


Zdravím,mám takovej menší problém. Ve stanovách se píše,že se musí na technické přejímce předložit doklady o způsobilosti vozu ( STK,emise ) a problém je v tom, že když jsem na podzim kupoval rapida, předchozí majitel mi dal jen velkej techničák, jiný doklady mi nedal. Technickou a emise mám ještě na půl roku, ale nemám právě k tomu žádný papíry. Bude to vadit na technické přejímce nebo jak to mám vyřešit?předem děkuji za odpověď


271+36 (307)Rajčátko (Registrovaný)
    370421485  
 Re:16.04.2009 14:01:41 


Otázkou zůstává, o kolik by se to zvedlo, ale o 20,- to asi nebude. Takže jestlui jsem to dobře pochopil, okolním obcím se nelíbí, že tam bude "banda blbečků ve řvoucích starých plechovkách" projíždět okolo jejich zahrádek (příjezdové trasy). To je zvláštní, vždycky, když byly RZ jinde, a potkával jsem lidi ve vesnicích, tak naopak mávali a tak. Ale chápu, že se najde pár jedinců, kteří to budou bojkotovat, ať už důvodně nebo jen z principu a kvůli nim jsou pak takové problémy.
No, při dalších vyjednáváních držím palce, ať se zadaří, co půjde. Na RZ stylu Úloh, Strážov či Beňovy apod. jsem stále rozhodně nezanevřel a pokud se to bude muset jet znova, tak pojedu rád i to


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:16.04.2009 08:30:53 


Nechci se v tom pitvat. Povolení jsou, v tom se nic nezměnilo. Takže máme povoleno si to uzavřít, ale od včerejška většina startovního pole nemá povoleno tam dojet ... Nevole k okruhu je vyjádřena nedobrovolným navyšováním startovného při trati závodu ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:16.04.2009 06:31:26 


No tak já sem právě myslel že i přes všechny překážky je ta věc dojednaná. A ted dva dny co to vešlo ve známost se to ruší. To by mě zajmalo co se stalo nebo kdo se proti tomu postavil


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:16.04.2009 00:10:14 


Njn, diváci nemaj půd sebezáchovy a pak to dopadá takhle. Když Čínov nebude, svět se nezboří, jaro si užiju tak jako tak Sic jsem už doplatek poslal, ale to je to nejmenší. Hlavně, když Jaro2009 bude, nic víc si nepřeju


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:15.04.2009 23:42:30 


Tenhle rok je to jako na houpačce Všude je spousta změn nemyslím tím jen tuto Vaší akci,ale RC,ADC,VP jsem zvědav na ten Humpolec jestli týden před třeba něco nezmění,ale bude škoda jestli se Vám nepovede vyjednat ta !!!!dražší varianta!!!!
Už jsem poslal doplatek neni cesty zpět


359+194 (276)DAVON (Registrovaný)
  
 15.04.2009 23:37:29 


Téma rallye je teď hodně ožehavé a já tě Romane a celý škodateam chápu. Sám za sebe budu štastný jen když RZky budou, jaké ukáže čas.


3863+130 (1996)Dakos (Registrovaný)
     
 Re:15.04.2009 22:14:16 


No ...
po "průseru" na Vsetíně jedna ze zásadních institucí změnila stanovisko a čínovský okruh je u ledu ... Situaci řešíme, nicméně začínáme opět oživovat variantu č.1, tedy variantu levnější...
Nedokážu vůbec říct zda se nám podaří k okruhu vrátit ... Všichni se teď bojí ... Vliv možná bude mít také situace při rallye Šumava. Stane-li se průser je vše ztraceno. Bude-li vše v klidu možná je ještě prostor pro jednání ...
Z tohoto důvodu pozastavuji doplatky 300 Kč a zůstáváme u původní varianty a cen. Pokud se ve finále usměje štěstí doplatek dořešíme přímo v kempu, těm co již zaplatili doplatek vrátíme ...

Omlouvám se72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 15.04.2009 20:58:43 


Romane, chci se jen zeptat zda-li počítáš s tim, že někteří přijedou dýl z důvodu slalomu. Koukal sem že administrativní přejímka je do dvou a technická co tří, to určitě nestihneme, jak se to bude řešit, nerad bych tam přijel a dozvěděl se, že sem třeba diskvalifikovanej, protože sem přijel pozdě, tak dej vědět, kdyžtak bych slalom vypustil, ačkoliv nerad


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:14.04.2009 20:34:18 


Doplatek - přesně tak. Původně bylo 700, teď je 1000 takže doplatek pro ty co už platili je 300 Kč.
Pro ty co neplatili tak 1100 Kč

Hasičák - přesně tak jak píše Braba


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 14.04.2009 20:27:27 


Děkuju


10119+588 (20343)Toušík (Pořadatel)
    
 Re:14.04.2009 18:43:50 


doplatek: já poslal 300,-
hasičák: musí mít platnou revizi. Myslím, že je to psáno přesně i ve stanovách: Hasičák má nějakou expiraci, pak se každý myslim že dva roky musí dělat revize. Plomba neplomba, 30let bez revize je ti k prdu


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 14.04.2009 17:23:43 


tak a ještě jeden dotaz... Když mám v autě hašišák ale je stejně starej jak kilo a je na něm plomba tak ten už asi nebude dobrej co??? Ale nikdy nebyl použitej


10119+588 (20343)Toušík (Pořadatel)
    
 14.04.2009 17:17:17 


Prosím kolik mám tedy teď ještě doplatit??


10119+588 (20343)Toušík (Pořadatel)
    
 Re: samolepka pořadatele14.04.2009 16:19:54 


Tak to mi rozhodně nevadí, to bude první samolepka "sponzora", kterej ji chce mít na mým autě


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:14.04.2009 16:12:33 


Takže výška vyhovoje jen to více roztahnout do šířky


8979+2907 (16640)Honza5 (Tester)
      
 14.04.2009 16:03:44 


Pojede letos zase Vejvoďák s panem Kabátem, ted jedou s lancrem IX Šumavu, tak jestli to náhodou neno tréning, to se přece nesmí3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:14.04.2009 14:45:36 


Oranžová mi nevadí, přidam jí do stanov ... Jen mi připadá že to číslo máte hodně vysoký ale málo široký, že není proporcionálně roztažený, což mi vadí víc ... není vidět.
Ještě k číslům. Zřejmě bude povinná reklama pořadatele. Tzn vy přijedete s číslama a mi Vám dáme saolepku, kterou si musíte nalepit na auto


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:14.04.2009 14:29:23 


Tak to abych nasadil aspoň 15 kola, protože stou krátkou převodovkou pojedu furt vytočená 5
Ale ono se to nějak podá
PS: Můžem tam mít ty oranžový čísla (zadní okno) jako normální závodní nebo musíme udělat bezpodmínečně bílí?
http://web.skodateam.cz/gfx_photos/galery/photos_web/14/14029171.jpg


8979+2907 (16640)Honza5 (Tester)
      
 Re:14.04.2009 11:06:35 


Nene, žádný kudrlinky. Jak je to na fotce, číslo mám stále stejný - čistý jasný bezpatkový písmo v černém rámečku.


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:14.04.2009 10:15:52 


za barák se nejede.
Čísla, no nikdo nebude koukat co to je za font - nepoznáme. Impact je běžně používaný font při ostatních závodech. Takže pokud nebude vypadat úplně jinak, nebudou tam nějaký kudrlinky tak v poho ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 14.04.2009 10:08:22 


A ještě třetí dotaz

Pojede se ,,za barák" ?


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 vlastní startovní čísla14.04.2009 10:08:15 


Ahoj,
chtěl jsem se jen zeptat k těm vlastním číslům: Já jsem za to jenom rád, protože svoje mám už rok, ale nejsem si jistej, zda je to zrovna font Impact. Rozměry však sedí. Můžu je nechat, nebo je musím strhnout a nechat udělat nový? Pro inspiraci foto zde: http://www.sibra-motorsport.cz/fotky/2008_besiny_260408/trat_sibra/img00022.htm


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:Sprint14.04.2009 09:35:07 


JJ sprint v pátek jako vždy. Pojištění ještě řešíme.


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Sprint14.04.2009 09:30:48 


Doufám že jsem se nepřekouk, ale nenašel jsem čas, kdy se pojede sprint. Bude v pátek jako vždy, nebo v sobotu ráno?


2935+480 (3415)jbouril (Registrovaný)
   204-251-139  
 Re:14.04.2009 08:20:04 


Jj, už na podzim byl celkem blbuvzdornej...

A ještě se v první verzi stanov mluvilo o pojištění. Jakpak to dopadlo?


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:14.04.2009 08:18:12 


Jo asi jo. Dumal jsem nad tím ... Bude teď jednodušší, přeci jen okruh nám sebere hodně lidí a úsilí ... Takže bude jednodušší, tudíž snáž pochopitelný, takže si myslím že můžeme počítat oba průjezdy


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:14.04.2009 07:35:43 


Chápu dobře, že se do výsledku započítavájí oba průjezdu slalomu?
10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:08.04.2009 20:36:11 


no v registraci se včera u Davese objevilo - ZAPLACENO+DOPLATEK
takže předpokládám že budem dotláčet eště tři kilča


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 08.04.2009 20:17:31 


Taky jsem jak na trní. Romane ty nám dáváš. Ale taky doufám, že si budu muset připlatit.


2935+480 (3415)jbouril (Registrovaný)
   204-251-139  
 08.04.2009 18:36:14 


Takže dnes je 8. 4. a já čekam jak na smilování jak to bude s tim závodem. Popravdě nikdy sem si nepřál, abych za něco musel platit víc než musim, ale doufam, že Roman co nejdřív napíše ať mu pošleme doplatek 300 a řekne nám, co na nás čeká, tak sem zvědavej..........


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Hasičák05.04.2009 21:18:58 


Můžu mít sněhový hasící přístroj?


Unregistered
 29.03.2009 18:58:55 


Aha, takže prostě koupim novej hasičák a nic víc neřešim, chápu to dobře? Zmátlo mě, že když sem koukal po internetu, tak někde bylo připsáno s reevizí a někde bez revize, tak díky za vysvětlení


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 hasičák28.03.2009 22:36:51 


Revize hasicího přístroje záleží na náplni. Některé mají rok, jiné až pět let.


3863+130 (1996)Dakos (Registrovaný)
     
 Re:27.03.2009 16:23:32 


pokud koupíš novej hasičák tak ten má platnou revizní kontrolu tušim na 5 let pak jí musíš obnovovat


4851+674 (5525)LRman (Registrovaný)
   408228271  
 27.03.2009 14:58:56 
 Hasičák27.03.2009 14:56:58 


Ještě se chci poptat na ten hasičák, ted ho budu kupovat a nevim jakej. Musí teda být s revizním protokolem? Nebo prostě koupim normálně hasičák a du


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:27.03.2009 11:03:28 


Jejda to jsem zase něco řekl Já to beru, že je hasičák potřeba, malej s sebou vozím v autě stále, no tak budu muset holt vymyslet kam alespoň na závod upevním tenhle větší.


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 Re:27.03.2009 07:05:27 


Tak nějak ... Že je někde puchejřek nevadí ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 26.03.2009 22:27:36 


Já myslim že jde hlavně o to aby tam nebyla třeba prorezlá díra skrz a aby to nemělo ostré hrany


6036+1814 (10990)Wena (Tester)
     406-204-372    
 koroze26.03.2009 21:10:04 


zdravím kontrola poškozeni karoserie korozi je bráno tak že tam nesmi byt žádná??jestli jsem to dobře pochopil


530+5 (535)favorit 136l (Registrovaný)
   
 Re:26.03.2009 20:14:24 


- Jo jo dva dvoukilový stačit na příští sraz budou ... Procházel jsem "zvláštní ustanovení" jak tomu jinde říkají jiných amaterských rallye, dvoukilovej chtěj standartně, nechceme nic neobvyklýho ... Ale protože spousta z Vás dneska jezdí s kilovým, nechceme Vás hned nutit do koupi druhýho ...
- No seznamovačky nestihneš určitě ... Ale porpavdě v tomhle na Vás čekat nebudeme. Pačejov jedou místní, takže si myslim že nemáte problém s místníma tratěma ...
- Hasičák do seriovky ? Proč ? No ono je to jednoduchý ... Mi chceme tu seriovku vybavit alespoň hasičákem, jinde vás bez rámu nepustí vůbec ... Hasičák je cca 350 - 600 korun dle hmotnosti ? Zvažovalo se i že bude v povinný výbavě. Z hasičáků necouvnu


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:26.03.2009 20:07:35 


pcee budu trochu rejpavej budou na příští sraz stačit dva jednokilový


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:26.03.2009 17:32:09 


Ten hasičák 2kg není zase tak velký jak vypadá... koukni na fotku: http://web.skodateam.cz/php_inc/img_thumb.php?x=0100&editarticle=599&ses_d_dod=0000-00-00&ses_d_ddo=2009-12-31&recno=&recod=&recdo=&itm=7902&dir=articles&tbl=tbl&full=1

Jinak Romane pořád si myslím, že pokud máme dodržet i čas seznamovaček, tak se to v oficiálním čase nedá stihnout. Konec je naplánovanej na cca. 16.hodinu + minimálně hodina cesty do Běšin... Dřív než v 6 odtrénováno mít určitě nebudeme...
A přejímka z Pačejova bude platit i pro Běšiny? Či jak jsem to pochopil?

Ano, vím, mám otravné dotazy a připomínky


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:26.03.2009 16:13:16 


To budou muset opravdu i sériovky vozit sebou takový "velký hovado"? Není zrovna nejmenší.


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 Re:26.03.2009 15:41:54 


Tak máte tu upravené stanovy:
- Změnil se čas technické přejímky. Pro ty co jedou slalom Pačejov - doloží doklad o provedení technické přejímky v Pačejově ( protože nestíhají )
- Hasící přístroj minimálně 1kg práškový / pěnový , nicméně nemáte-li žádný doportučujeme koupit 2 kg - budeme chtít od příštího srazu !
- Seznamovací jízdy ... Vyměkli jsme, můžete jet se speciálem za předpokladu že máte výfuk s tlumičem72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 25.03.2009 21:28:16 


Já osobně myslím, že na váze by záležet nemuselo. Hlavně aby tam nějakej byl.


2935+480 (3415)jbouril (Registrovaný)
   204-251-139  
 Re:Hasičák25.03.2009 20:45:44 


už se ví kolik kg by měl teda mít? mam v autě jenom jeden kilovej, tak abych věděl jestli mám shánět nějakej jinej?


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:24.03.2009 14:34:13 


No na součty časů zatím nekoukejte ... zatím jsem to neřešil72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 24.03.2009 14:11:54 


Vždyť píšeš, že slalom je RZ3, takže se výsledek dělá z RZ1+RZ2+RZ4+RZ5+RZ6, pokud sem to tedy dobře pochopil.


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Jedna drobná nesrovnalost ve stanovách24.03.2009 14:03:24 


Závod je rozdělen na dvě etapy:
I. Etapa: RZ1+RZ2+RZ3 slalom
II. Etapa:RZ4+RZ5+RZ6 slalom

Výsledek závodu je spočten součtem časů RZ2+RZ3+RZ4+RZ5+RZ6 + případné trestné z časových a průjezdových kontrol a za poražené kužele slalomu. Do výsledku závodu se nezapočítává první průjezd slalomem RZ1, který je považován za seznamovací jízdu.


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 Re:Seznamovačky - výfuk24.03.2009 13:07:55 


Já bych šel cestou nejmenšího odporu. Postavit při tréninkách jednoho pořadatele na začátek vesnice aby udělal bububu a druhýho doprostřed jestli si to lidi vzali k srdci. Kolik se pojede vesnic? Maximálně tak 3 tipuju, tj 6 lidí... to není zase tak moc ne? I na velkejch závodech bývají při tréninkách pořadatele a kontrolujou kdo dělá jakej bordel... Pořád jsem názoru že příčnák do 3000 otáček je tišší než sériovej v jakýchkoliv otáčkách


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Seznamovačky - výfuk24.03.2009 10:57:52 


Nedá mi to, abych taky nezareagoval. Chápu, že když přes vesnice najednou začnou lítat auta se řvoucími výfuky, že se to místním nelíbí. Je ale přeci jasně dáno, že lze jezdit max. 40 (nebo 30, o to nejde) a to zas takovej randál nedělá. Pokud teda někdo nejede jen s trubkou.
Mám na autě nesériový příčný výfuk, jezdním s ním furt a všude, prošel jsem s ním i přes několik "VB kontrol". Přejedu s ním půl republiky a pak bych měl montovat sériový, abych si projel trať? Krom spousty dalších věcí, co s sebou vezem vézt ještě výfuk a 2x jej přendávat se mi nějak nehce. A čekat jestli mi při technické povolí nebo nepovolí průjezd, to je taky takový nějaký divný. A jet kvůli tomu ještě jedním autem, tak to už vůbec ne.
Asi ty závody tolik nežeru, nebo co, ale nikdy jsem jsem si to nenajížděl víckrát a nikdy mimo stanovenou dobu. Dokonce jsem nikdy nejel podle rozpisu. Jsem docela zvědavej, jak to nakonec teda všechno bude.
Jsem taky pro, aby ti, kvůli kterým je potřeba takto spřísňovat pravidla, konečně pocítili, že dělají něco špatně a kazí a komplikují tak zábavu všem ostatním, co daná pravidla dodržují.
Třeba nakonec pojedu séiovou fábií, budu mít klid, ale nebude to pak mít ten náboj, co dosud, když jsme vždy jezdili eRkem.
Radek RST


455+24 (239)RST (Registrovaný)
   
 Re:vzorek pneumatik24.03.2009 08:05:53 


Pokud myslíš slick jako úplně hladkou gumu tak rozhodně ne!


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:24.03.2009 07:15:59 


No asi bych to taky nějak zvlášť neřešil, ty pravidla jsou jasně daný, platí pro všechny, takže kdo tam pojede mimo čas tomu vyhrazenej nebo tam bude dělat bordel, tak holt bude muset očekávat nějakej postih.
Reymond - no čistej slick asi těžko, s tim bych nevlez při srazu ani na silnici v okolí Běšin protože četníci si určitě náký kontroly připraví


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:24.03.2009 00:21:58 


Taky bych ustoupil od vyhrožování a jakmile někdo poruší pravidla totální zákaz v závodu.PS:doufam že máte poznamenáno kdo minulý rok dělal v tom Rajským bordel a že letos nebude připuštěn do závodu...


4184+1292 (5476)Venni (Registrovaný)
      
 vzorek pneumatik24.03.2009 00:10:50 


Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda-li jsou povoleny pneumatiky typu "slick" - můj vůz je totiž odladěn na těchto pneumatikách a co se týká vzorku (kontrolních bodů) tak nové mají kontrolní body 4 mm, podle FIA jsou povoleny slicky s kontrolním bodem 1,5 mm ...děkuji za odpověď...


126+5 (131)Reymond (Registrovaný)
   
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 20:37:43 


Tak černě bych to neviděl, technik na přejímce koukne poslechne a dle toho určí jestli může či nikoliv...Obzvlášt když je nejdřív přejímka a pak seznamovací jízda...
A stejně si myslím, že každý víme co to je sériový výfuk....tak se dle toho zařídíme a s sebou náhradní výfuk či jiný civil vůz....
Pak pošleš nějaké lidi na seznamku ty tam stejně budeš mít, a můžeš udělat namátkovou...
1087+35 (561)fido (Registrovaný)
   436-806-838  
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 20:26:44 


No čekal jsem že se strhne diskuze
Každopádně jsem rád, že chápete důvod co nás k tomu vede ... Ale je podle mně nereálné na technické řešit smíš jet seznamovačky, nesmíš jet ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 20:16:41 


Souhlas s vhml


1087+35 (561)fido (Registrovaný)
   436-806-838  
 23.03.2009 20:08:16 


Seznamovací jízdy jsou pro mě zajímavou novinkou. Což o to, my se nějak zařídíme, obvykle s sebou máme nějaká sériová auta. Ale je pravda, co budou dělat ti, co to mají dál a nemají zrovna sériové auto po ruce. Jak říká vhml - myslím, že kdyby se jasně na technický řeklo - máš sériový výfuk - můžeš, nemáš - nesmíš. A jsem pro okamžitou diskvalifikaci při porušení těchto podmínek. Druhá věc je předohraby zadohraby - u sotdváci naložit do kufru výfuk no problém, ale u feldy? Pokud má někdo dělanej výfuk od předu dozadu -vézt ho a měnit ho komplet celej bude asi dost zajímavý
A co se týče diskvalifikací, když někdo pojede jak prase? Ihned a bez diskuze, žádná výhružka. Já jsem rád, že je tohle jeden z opravdu mála možností, kde si takhle zajezdit a kdybych o to měl přijít kvůli neukázněnosti někoho, byl bych hodně naštvanej


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 19:55:38 


Můj návrh je ten: na technických odšrtnout fixou na okno kdo může a kdo ne. Kdo by byl potkát bez tohoto odškrtnutí tak vytrestat

Takhle paušálně vyřadit auta podle skupin není nejštastnější (leč je to nejjednodušší ) protože dobře udělanej příčnák je tišší než originál výfuk vyroben polskými soudruhy z půlky plechu.


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 19:35:23 


Docela mě to taky zaskočilo, jsem v T1, kvůli sání, tlumičům a zadním kotoučům. Výfuk mám jen koncovku, aby to vypadalo hezky a nebyla tam zrezlá trubka. Žádný řev tedy nedělá a nemohu jet na seznamovací jízdu. Jet ve dvou a každý jiným autem, jen kvuli seznamovací jízdě, je pro mě finančně nereálné.
Nešlo by to třeba nějak vyřešit při technické přejímce, že by se zkontroloval výfuk(jaký dělá bordel) a podle toho by se rozhodlo jestli smí jet nebo ne.
Díky Petr


Unregistered
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 17:27:48 


Ne žádné hrození diskvalifikací, jsou dána nějaká pravidla, nahlásit a disknout bez diskuzí. Benevolence v tomto případě postrádá význam...
Ale mě jde o ten hluk, jako o hlavní argument o který se Roman opřel.
Sama dobře víš, že se najdou blbci co budou na seznamce prasit a jsem pro disknutí o tom bez debat. Ale prasit Ti může člověk co má i sérii..... a disknete ho s tím souhlasím...
Ale proč sériové vozy můžou seznamku najet? Když pojedu v eskách , na seznamce dám sérii výfuk, nikoho přeci nepobuřuju a neruším. V případě porušení daných pravidel disknout a nazdar....1087+35 (561)fido (Registrovaný)
   436-806-838  
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 17:01:55 


A to nemluvim o předešlých srazech ....


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Re:Seznamovací jízdy23.03.2009 17:00:43 


Na podzimním srazu na RZ Rajský nám jezdili mimo seznamovací jízdy. A ne pomalu. Připravovali jsme RZ a když se kolem nás někteří prohnali rychle nebo si to najížděli 4x nebo 5x to mi přijde dost nefér vůči ostatním. A když je zastavíš a pohrozíš diskvalifikací, tak v mnoha případech byli sprostí a nadávali na to, kdy to mají najíždět. V jiných závodech by si to nedovolili. Myslím si, že jsme dost benevolentní.


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 Seznamovací jízdy23.03.2009 16:08:17 


Romane, je reálné nechat jet, jak ty říkáš speciály seznamovací jízdu, když vyměním výfuk za sérii?
Jelikož možná nahodím do auta montovatelný zadní oblouk, kvůli bezpečnosti...
S doprovodným vozidlem si to nedovedu jak kvůli nákladům tak přepravě moc představit...
Že se můžu někomu nacpat do auta je jedna věc, ale zas potřebuju dvě místa, aby to viděl i navigátor a plno kamarádu vzadu nevozí ani sedačky.....
Samozřejmě soucítím s obyvateli, ale když pojedem všichni sérii výfuk na seznamce a pomalu v čem je problém?
Ps: Bohužel se najde vždycky nějaký b.... který na seznamce testuje a nemusí mít třeba závodní speciál. A pak to stejnak odnesou všichni. Ale s tím nic moc nejde, chápu, že se to snažíš eliminovat, ale tak jestli především o hluk....
Když bude někdo na seznamce porušovat předpisy tak disknout a konec.1087+35 (561)fido (Registrovaný)
   436-806-838  
 22.03.2009 21:36:07 


Taky jedeme na Pačejovskej slalom a rád bych stihnul oboje a s tou pátou hodinou souhlasím. Dřiv to asi opravdu nestihnem.


2935+480 (3415)jbouril (Registrovaný)
   204-251-139  
 Re:22.03.2009 21:15:38 


jj od rána72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:22.03.2009 21:08:15 


Přesnej harmonogram nevím, vznes dotaz na Pavla Štípků http://www.posumavskyslalom.ic.cz/kalendar.htm
Ale počítám, že dřív než v 5 se nevrátíme...
Jinak kemp bude otevřenej od rána? Pořád jsem nemohl vymyslet jak tam v rozumným čase dopravit 3 auta ve dvou lidech, že bysme něco přivezli už ráno a nechali tám


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:22.03.2009 21:07:45 


Ještě nevim72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 22.03.2009 21:03:14 


Jakej je třeba ten hasičák?


6036+1814 (10990)Wena (Tester)
     406-204-372    
 Re:22.03.2009 20:59:02 


Pačejovský slalom, no vidíš tak na ten jsem zapomněl ... Pošli mi jejich harmonogram, s nima bych nechtěl moc kolidovat ... Zřejmě kvůli tomu časový harmonogram poupravim
3 mm hloupý vtip, no asi je, ale divil by ses na čem jsou lidi schopný jezdit


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 22.03.2009 20:58:44 


No já právě nevim jestli budu mít volno ale tak uvidim no.


6036+1814 (10990)Wena (Tester)
     406-204-372    
 Re:22.03.2009 20:55:25 


Romane musíš ale taky předpokládat páteční pačejovskej slalom na který jede mnoho aut( minimálně to jedno procento od těch 99 )
A vzorek na gumách 3mm považuji za hloupý vtip...


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Re:22.03.2009 20:51:36 


ale jo já to chápu, a celkem mi to ani nijak nevadí, stejně jezdim seznamovačky s civilem. Akorát si budu muset vzít na pátek dovolenou protože bych je jinak nestíhal Sakra von je vlastně svátek mi nedošlo


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:22.03.2009 20:49:48 


Pátek je svátek, tudíž předpokládáme že z 99% máte všichni volno a tak vše zvládneme v "klidu"72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 22.03.2009 20:46:10 


Hm tak to je všechno špatně to už bude přejímka v pátek jo? Já se dřív jak v půl 5 do Běšin nedostanu.


6036+1814 (10990)Wena (Tester)
     406-204-372    
 Re:Hasičák22.03.2009 20:44:36 


Seznamovací jízdy ...
Takže s čím jet můžete a s čím ne ?
Hlavním vodítkem je zařazení do skupin. Jste-live skupine N1, N2 nebo P1, P2 máte seiový vůz. V tom případě s ním můžete na seznamovací jízdy za předpokladu, že máte seriový výfuk !
Jste-li ve skupině S1, S2, T1, T2 jste závodní speciál a na seznamovací jízdy s ním nesmíte. Většinou stejně máte ještě doprovodné vozidlo a když ne, musíte si k někomu přisednout ...

Proč to je ? Co si budeme nalhávat, vaše závodní vozy dráždí místní občany v okolí rychlostek. Projedete-li "seriovkou" neví o vás a je vše v pořádku ... Jedete-li tam s vykuchaným výfukem, jsou místní naštvaný a to ještě závod ani nezačal ... A samozřejmě pravda je taková že na tratích jsme pouze proto, že nás tam tito občané pouštějí ...

Trénink bez závodního vozu ?
No jak je ve stanovách, nejedná se o trénink ale o seznamovací jízdy ... Skouknout terén, skouknout nebezpečná místa, napsat si rozpis ... K tomu nikdo z Vás "závoďáka" nepotřebuje ... Věřte, že na tohle se letos chceme skutečně zaměřit ... Seznamovací jízdy jsou za normálního provozu, ale to co občas bylo vidět vypadalo jak boj o první místa ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:Hasičák22.03.2009 20:35:25 


no zrovna asi nám dvoum by to vadilo nejmíň, ale jednoduchym počtem když to tak bude, tak to znamená přibližně o další stovku aut v kempu navíc což už bude silně přesahovat jeho kapacitu


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:Hasičák22.03.2009 20:28:59 


No taky by mě zajímalo jestli je eRko civilní vůz nebo jestli tam budu muset tahat ještě druhý auto.....Jinak hasičák beru jako správné rozhodnutí.


4184+1292 (5476)Venni (Registrovaný)
      
 Re:Hasičák22.03.2009 20:24:44 


No koukám, že se to trochu zpřísnilo... asi se teda pojede ta lepší varianta závodu néé Jinak hasičák je asi neoddiskutovatelná záležitost jsem určitě pro. Jinak mi zarazily ty seznamovací jízdy. Mě se ten problem ani tak netýká, ale bere se civilní - seriové auto každý nebo se nedaj jet ani se seriovým byť přihlášeným do závodu?


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:Hasičák22.03.2009 18:52:48 


Za nejrozuměnší považuju automobilovej půlkilovej. Ne sprej. Na závody se sice používá 2kilovej, ale to bych řekl že málo kdo z nás má a jeho přítomnost kabině už je celkem nebezpečná bez rozumně dimenzovaných úchytů, což je v sériových autech asi pasé... Ale to je jenom můj názor, nevím jaká je oficielní varianta...


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 Hasičák22.03.2009 16:54:11 


Kolik kg bude ten hasičák muset mít?


1087+35 (561)fido (Registrovaný)
   436-806-838  
 Re:15.10.2008 17:27:14 


Gotreku, tak snad mě podpoříš, ať nejsem jediným účastníkem s vozidlem neŠkoda...


23094+3544 (26638)Míťa (Registrovaný)
     
 15.10.2008 15:50:06 


2 Gotrek:
Určitě to nebude problém. I jiní jezdí neškodou Ono je asi jedno čím jedeš, hlavně aby si dojel a všechno splnil


4275+126 (8361)Flower (Pořadatel)
     409796368 
 15.10.2008 12:08:12 


Dotaz organizátorům:

Technicko-časovo-finančně-administrativní krize mi asi zabrání jet jakýmkoliv svým vozem Škoda... dá se (jako loni) absolvovat noční orienťák libovolnou značkou?


389+10 (199)Gotrek (Registrovaný)
   
 karbec15.10.2008 09:54:05 


zdravim,
měl bych dotaz na velení... Mám absolutně sériovku rapida a jako karbec mám POLMO z polskyho fiata, je to vlastne ten samý, co byl na erkach (weber DDSR nebo neco podobneho
) a polaci ho jenom obslehli, muj dotaz tedy zní, zda-li bych ho mohl pouzit v seriove skupine... diky....


126+5 (131)Reymond (Registrovaný)
   
 Re:mapy14.10.2008 21:01:55 


já bych to práskla velebnosti


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:mapy14.10.2008 16:18:29 


Povídej, přeháněj


8979+2907 (16640)Honza5 (Tester)
      
 Re:mapy14.10.2008 15:23:58 


Snad neprozradím nic zásadního, když řeknu, že obě RZ se už jeli... Jen slalom vypadá jinak, méně slalomově, více atraktivně


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 mapy14.10.2008 14:20:53 


Též se připojuji s žádostí o předčasnější uvolnění map RZ. Navrhuji termín 16.10.2008 - čtvrtek ve 12:00. Ať mohu připravit navigátora :o) Dík


4413+132 (4545)zetka (Registrovaný)
    423311584   
 mapy erzet14.10.2008 08:54:57 


Už by se pomalu mohli oběvit mapy erzet, sem dost napnutej, co se pojede, jestli to bude nějaká novinka, nebo něco co už známe. Každopádně jarní erzety neměly chybu


3155+662 (3817)Mejra (Registrovaný)
   375-086-565  
 Re:dotaz13.10.2008 23:19:20 


Tak to se budeš muset poptat "vedení", oni s tím vždycky něco dokážou, když mají čas...


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:dotaz13.10.2008 09:16:09 


no to tam právě nemám když jsem se přihlašoval nebyl jsem ještě registrovanej na srtánkach


576+27 (301)karllos (Registrovaný)
  
 Re:dotaz07.10.2008 21:55:05 


Pokud když jsi zadával přihlášku byl přihlášenej pod stejným loginem, jako se přihlašuješ teď, tak máš na konci řádku se svym startovním číslem odkaz EDITOVAT
Jako to mám třebas já:
http://img363.imageshack.us/my.php?image=editacegu1.png


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 dotaz07.10.2008 17:17:33 


chci se zeptat jak můžu upravovat přihlášku jsem zaregistrovanej a přihlášenej na stránkách diky moc.


576+27 (301)karllos (Registrovaný)
  
 Re:DOUFÁM23.09.2008 09:25:59 


Ok odpověď už znám.


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 Re:DOUFÁM23.09.2008 06:15:42 


No taky se připojuju, z čeho budou retardéry, prosil bych taky o něco, co mi při případné nechtěné kolizi, nesmotá celý předek.


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 Re:21.09.2008 09:27:37 


Jasně. Pokud ses registroval a byls přihlášený ke stránkám, můžeš si svojí přihlášku upravovat.


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 20.09.2008 09:57:27 


mam menší problém nebudu mít nejspíš spolujezdce kterého jsem uvedl bude možno ho změnit díky za odpověd karllos


576+27 (301)karllos (Registrovaný)
  
 Re:DOUFÁM13.09.2008 01:14:07 


sakra tedy EVO X


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:DOUFÁM13.09.2008 01:13:43 


agentplus - když už tak EVO IX, to sem v akci eště neviděl...


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 Re:DOUFÁM13.09.2008 00:29:50 


agentplus ale vodit tam inprezu kolem kuzelu driftem to by byl neskutecnej aplauz od divaku !


1612+203 (3448)Pist (Pořadatel)
   454496864  
 Re:DOUFÁM11.09.2008 14:59:54 


Jen si nedovedu dost dobře představit, jak někam zacouvávat, jsa pevně připoután do anatomické sedačky, ve které se nedá ani pohnout a výhledu dozadu brání trubky rámu a křídlo......


9549+1395 (19699)H. (VIP uživatel)
        
 Re:DOUFÁM11.09.2008 13:14:29 


agentplus: tak si nemáš na sraz půjčovat auta, jejichž pořizovací cena visí někde nad šestimístnou cifrou, a radši jezdit s nějakou obouchanou škodovkou jako většina z nás...
4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:DOUFÁM10.09.2008 17:58:31 


na zručce budou kužely


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 DOUFÁM10.09.2008 16:17:52 


ŽE VYZNAČENÉ BODY BUDOU KUŽELY A NÉ SUDY NAPLNĚNÉ PO OKRAJ ŠTĚRKEM. TO BY NA AUTĚ BOLELO MOC A MYSLÍM, ŽE PRO NESKUŠENÉ, TŘEBA PRO MĚ A MOU PENĚŽENKU BY TO BYLO NECHUTNÉ. TAK JAK???


383+294 (1286)agentplus (Registrovaný)
      
 Re:Stovkař08.09.2008 21:58:19 


Myslím, že by mohlo stačit čestný prohlášení tvýho tatíka že pojede a souhlasí, co vy na to, pořadatelé - když jde jen o spolujezdce?


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 07.09.2008 20:32:39 


Tak to mam problem...jede se mnou tata a bude asi z patka na sobotu v praci a prijede az rano. Dostal by se tam az tak na 10. Neslo by to nejak udelat? treba ze vezmu s sebou jeho obcanku a podepisu to za nej?


4097+306 (4403)Stovkař (Registrovaný)
   
 Re:07.09.2008 17:54:21 


No. Soutěž není jen o čase na RZetach. Je to o dodržování systému časových kontrol. Tudíž dokud nedojedeš do cíle, neprojel si závod. Závod jedeš podle itíku a ten tě vede od ČK k ČK až do cíle ... Dokud se tam nedostaneš nemáš odjetý závod


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:07.09.2008 13:19:56 


Mám to chápat tak, že teprve, až dojedu zručku, tak se mi zapíše celkový čas celé soutěže?


3020+279 (3299)Karfi (Registrovaný)
     245945044  
 Re:07.09.2008 12:36:15 


Musí, podepisuje tam souhlas s účatí na vlastní nebezpečí.


8979+2907 (16640)Honza5 (Tester)
      
 07.09.2008 12:16:24 


Musí se spolujezdec učastnit technické přejímky??


4097+306 (4403)Stovkař (Registrovaný)
   
 Re:01.09.2008 19:40:01 


Nebude na to čas. Před zručností máte časovku kde musíte být včas a po odstartování vám běží čas do cíle ... Tedy bohužel


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 Re:01.09.2008 18:43:17 


eRman: takže mi to asi bude stěžovat zevnitř :-P No co, zkusil jsem to :o)


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 01.09.2008 18:21:31 


Věcná...může si to potom "mitfára" projet taky??


4097+306 (4403)Stovkař (Registrovaný)
   
 Re:01.09.2008 16:49:21 


Co myslíš Brabo ?


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 01.09.2008 15:23:09 


Dotaz k zručce - musí být co-driver v autě, nebo mi může ukazovat zvenku? :o)


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 Re:01.09.2008 13:09:09 


Já to tenkrát v Beňovech jel se starou feldou, tam pásy ani nejsou :o) Ale tenkrát jsem zase ztratil startováním, klíček je tam na levou ruku a v tom fofru se mi to tam nějak zašmodrchalo... :o)


4773+1778 (12446)Luky (Pořadatel)
    
 Re:01.09.2008 12:31:41 


Pořadatel na Vás nemyslí, máte tam zase víc koní Budeš muset začít trénovat ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 01.09.2008 10:02:38 


Čau Podobný styl závodů pamatuji z prvních srazů, kdy se v Beňovech na letišti opravdu startovalo s odsatveným vozem opodál a každý si spouštěl časomíru sám na stolku. Dnes si ale nedovedu představit, jak můžu soupeřit s autem který má rám ,skorěpiny a 4body s ostatní družinou, co do sedačky skočí saltem a hodí přes sebe tu nekonečnou kšandu jedním tahem v letu. Já než se do toho složim, tak jiní budou odmačkávat cíl. Nebo že by pořadatel myslel i trochu na tuhle malou skupinku a vyrámovaní by jeli ve své třídě?


1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)
      
 Re:01.09.2008 09:42:47 


Přesně tak. Kužely se na startu staví na každý auto zvlášť. Zastavíš metr před kuželama a pořadatel metr za tebe dá kužele dozadu. Stolek bude dostatečně daleko, abyste se při tom ještě trochu proběhli ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 31.08.2008 22:44:09 


není ten stolek s časomírou nějak blízko? aby až se mi splaší koně v motoru a budu mít plnej rejd,tak mi to vytrhne volant z ruky a zajedu vám časoměřiče D


169+18 (93)luke.bean (Registrovaný)
    213-367-431  
 31.08.2008 22:29:49 


No to bude estráda to budu mít z rukou vánočku než vyjedu z tý jedničky. Jinak taky nemám aretaci na ručku, takže ji nemužu mít zataženou
Mi tak eště napadá jestli neni výhodnější u výjezdu z tý jedničky nějakej ten kužel sestřelit Jinak ty kužely se budou stavět na každý auto zvlášť, vzhledem rozdílům ve velikosti aut??


6772+945 (7717)gapin (Registrovaný)
   267037142    
 31.08.2008 21:28:34 


HLAVNĚ ŽE SE TO NEZAPOČÍTÁVÁ DO ZÁVODU.TO BUDE NA MĚ PODÍVANÁ.NECHCI TO VIDĚT.


2606+14 (1310)FeldaRS (Registrovaný)
  
 Re:31.08.2008 21:23:55 


Je součástí závodu, ale výsledek se nezapočítává do závodu. Pouze ČK před zručností. Tedy ani trestný za zručnost nejdou do výsledků závodu.
Nechtěl jsem Vám tímhle kazit závodní zápolení, ale věřím že i pro Vás to bude zajímavá zkušenost ... Popravdě se tímhle vracíme na začátky našich srazů, kdy to ještě bylo víc o srandě ... No a mi to chceme trošku odlehčit. Závodit ano, ale taky se pobavit ...


72814+8504 (439117)eRman (Administrátor)
     286902236   
 31.08.2008 21:18:36 


KÉŽ BY TO NEBYLA POVINNÁ JÍZDA ZRUČNOSTI.


2606+14 (1310)FeldaRS (Registrovaný)
  
 31.08.2008 20:28:51 


Ta jízda zručnosti je fakt náááářez
To jsem na sebe zvědavej - no co, aspoň se diváci trošku (asi trošku víc) zasmějou mojí nezručnosti Na to se fakt těším :o)


1937+201 (2138)Braba (Registrovaný)
     116484338  
 31.08.2008 19:49:29 


nemám aretaci na ručku-tudíž jí nemůžu mít zatáhnutou D
a pak mám taky "blbotskou" převodovku která řadí zpátečku lanken na levou ruku a prvačkou od chodníku neodjedu - to bude parodie D


169+18 (93)luke.bean (Registrovaný)
    213-367-431  
 Re:Zručka31.08.2008 19:15:59 


To budu poslední


8979+2907 (16640)Honza5 (Tester)
      
 Zručka31.08.2008 17:54:34 


Super nápad se zručkou. To bude posilovna s tím maticovým řízením


10884+2772 (25946)vhml (Pořadatel)
     302240348   
Celkem záznamů: 338 [ Zobrazit 15 ]
 Online pokec[ větší okno ]  
Načítám zprávy...
Načítám uživatele...
(255)
 
Copyright 2001-2021
Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email

Partneři ŠKODATEAMU
Výměna oleje v automatu

Výměna oleje v automatické převodovce. Ceník pro vozy Škoda.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Reklama


Kalendář akcí
<< Leden 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Přidat akci
Statistika
Právě prohlíží:139
Právě přihlášeno:0
Dnes návštěv:10638
Celkem návštěv:139406380

Článků:1003
Fotografií:34398
Komentářů:17220
Uživatelů:4290


Klikni na uživatele, abys mu poslal zprávu