Psaní článků snadno a rychle
Vytištěno z http://web.skodateam.cz/index2.php?&item=692
Autor:
3064+2489 (59972)Tadeáška (Observer)
    268373692    
Vytvořeno: 23.05.2006 - Změněno: 26.05.2006

Psaní článků snadno a rychleChcete se s ostatními rozdělit o svoji práci? Chcete ostatní podpořit vlastním nadšením? Rádi byste ukázali svého miláčka světu? Chcete ostatním předat cenné rady a návody? Nebo snad máte ve sklepě fůru knížek a dokumentů po dědovi?? Protože každý z nás má co nabídnout, je tu pro vás možnost psát články! Odhoďte tužku a papír a jdeme na to!


Pro psaní článků musíte být registrovaný uživatel!!!!
Píšeme deník krok za krokem-prihlasenyikony

Po přihlášení na internetové stránky vidíte v pravém sloupci nahoře kartu Přihlášený uživatel a v její spodní části ikonku Moje články. Klikněte na ni.

Psaní článků snadno a rychle-Ludvaclanky

Tam naleznete seznam vašich editovaných, k ověření a publikovaných článků a také příkaz úplně nahoře Přidat nový článek.

Psaní článků snadno a rychle-Ludvanovy

Po rozkliknutí se vám zobrazí karta Vložení nového článku, což jsou vlastně základní údaje vašeho budoucího článku. Tyto údaje lze v budoucnu měnit.
Nadpis článku - vepište pojmenování dostatečně vystihující obsah vašeho článku - např. "Ludvovo eReSo", "Výměna vačky" nebo "Moravou tam a zpět" a podobně
Styl - vyberte z rollu Článek - styl článku je vhodný spíše pro jednorázové zaznamenání určité nepříliš často nebo vůbec pozměňované události
Umístění - vyberte, kam má být váš článek umístěn - pokud váš článek nebude odpovídat charakteru dané složky, nebo pokud si nevíte rady, redaktor za vás tuto položku určí
Náhledové foto - stiskněte Procházet a vyberte obrázek (.jpg), který se bude zobrazovat vedle názvu vašeho článku. Obrázek se automaticky přepočte na potřebnou velikost a zobrazí v okénku vpravo - bez náhledové fotografie nebude článek publikován!
Lze komentovat - zatrhěte pole po pravé straně, chcete-li dát ostatním uživatelům možnost váš článek komentovat

Pokračujeme dále tlačítkem Vlož článek.

Psaní článků snadno a rychle-Ludvavlozen

Úspěšné vložení článku vám potvrdí Systémová zpráva, na kartě Navigace si můžete zkontrolovat umístění vašeho článku a zobrazí se hlavička článku tak, jak bude později zveřejněná.

Na kartě Administrační sekce klikněte na tlačítko [Editovat] a jedeme dál!

Tlačítko Publikovat slouží k odeslání vašeho článku redaktorovi k ověření, proto ho použijete, teprve až budete s vaším článkem zcela a naprosto hotovi!Psaní článků snadno a rychle-Ludvaedit

Karta Editace článku je samotným srdcem tvorby článků. V horní části (nad čarou) nacházíme opět možnost upravovat hlavičku článku. Pod čarou je pole Text, ve kterém vytvoříte samotný článek.

Veškeré úpravy a specialitky vkládáte přímo do textu pomocí znaků. Pomoc najdete na kartě Nápověda, která vás od počátku provází v nejspodnější části stránky.

Psaní článků snadno a rychle-Napoveda

A jak to vlastně funguje? Jednoduše! Úpravy textu jako velikost, font, tučné atd. se vždy uvozují určitým znakem uzavřeným do hranatých závorek a ukončují stejným, pouze do hranatých závorek před znak napíšete lomítko, například [ b ]tohle bude tučně[ /b ] se zobrazí takto tohle bude tučně. Hranaté závorky neobsahují mezery!
Vkládáte-li odkazy na jiné články, na internet či na e-mail, vložíte do hranatých závorek patřičné znaky, dvojtečku, samotný odkaz, dvojtečku a popis pod kterým bude aktivní odkaz schován, například [ mlt:ludvik.novy@seznam.cz:Ludvův mail ] se v článku zobrazí jako Ludvův mail a [ c ][ img:3958 ][ /c ] (číslo zobrazené u náhledu fotky na kartě Přiložené fotografie) se zobrazí:
!Psaní článků snadno a rychle


Psaní článků snadno a rychle-Prilozene

Přiložit fotografie - pokud chcete přikládat více fotografií, vyberte volbu přidat více fotek (max. deset najednou), tlačítkem procházet vyberte požadovanou fotografii (formát .jpg, název bez diakritiky) a po vybrání všech fotografií stiskněte Vložit. Fotografie se přihrají na web, automaticky zmenší na požadovanou velikost a na kartě Přiložené fotografie se zobrazí náhledy s číslem a názvem každého obrázku. Maximální povolená velikost pro upload je 1280x960, pokud jsou vaše fotografie větší, stáhněte si Resizer umístěný na této kartě dole pod odkazem ZDE. Po stránkách fotografií lze listovat pomocí << < > >> nebo využít volbu Zobrazit vše.

Pouhým nahráním obrázků na server nejsou zobrazeny!!!!! Obrázky musíte vložit do textové části!!!!


Přiložit soubory - stejné jako přikládání fotografií. Maximální velikost přikládaného souboru je 8Mb!! Náhledy se u souborů pochopitelně nevytváří, pouze názvy a čísla daného souboru. Obrázky které chcete zobrazit ve skutečné velikosti vkládejte jako soubor.

Psaní článků snadno a rychle-Souvislost

Z rollu vyberte související článek a tlačítkem Přidej potvrďte. Můžete vybrat i více článků.Dopsali jste článek? Vložili fotografie, soubory i odkazy do textu? Stiskněte tlačítko Vlož článek a po uložení jej volbou [ Zobrazit článek ] zobrazte tak, jak ho uvidí vaši čtenáři. Zkontrolujte váš článek.

Všechno v pořádku? Gramatika i úprava? Článek můžete znovu upravit pomocí volby [Editovat]. Pokud jste s výsledkem spokojeni, stiskněte [Publikovat], tím článek odešlete redaktorovi, resp. administrátorům ke kontrole a zveřejnění.

Všechny vaše články máte možnost kdykoli v budoucnu znovu editovat, upravovat a doplňovat. Každou změnu v článku musíte odeslat redaktorovi volbou [Publikovat]!

Provozovatel stránek, administrátor ani redaktor nepřebírají odpovědnost za obsah vašeho článku a ani jeho publikací nevyjadřují souhlasný názor s jeho obsahem.

Pokud na www.skodateam.cz máte váš článek ze starého webu a nejste uvedeni jako autor, napište a my vám k němu přidělíme práva.


Máte potíže s gramatikou? Pořád nejste spokojeni s výsledkem? Editor vás nechce poslouchat? Ať máte jakýkoli problém, nebojte se a kontaktujte mě. Ráda vám pomůžu.

Vaše redaktorka Tadeáška

Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Spilková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email