Podzim 2003
Vytištěno z http://web.skodateam.cz/index2.php?&item=355
Autor:
69741+8368 (421788)eRman (Administrátor)
     286902236   
Vytvořeno: 13.03.2005 - Změněno: 28.03.2005

Podzim 2003aneb rychlé jízdy vánek a pak už jen zimní spánek
3. 5. října 2003


PLAKÁT SRAZU (600.1kb)
REGISTROVANÉ POSÁDKY
INTERAKTIVNÍ FOTOGALERIE (385.8kb) - Rozbalte a spusťte program erix.exe.

VÝSLEDKOVÉ LISTINY
- Manuální zručnost
- Tahání auta na čas
- Tahání auta na čas LadyCup
- Nejhezčí auto
- Nejhlasitější výfuk
- Nejlepší aparatura
- Závody na PC

- Sprint na 250 metrů
- Sprint na 250 metrů LadyCup

- RZ1 - Beňovy
- RZ1 - Beňovy LadyCup
- RZ2 - Malonice
- RZ2 - Malonice LadyCup

- RZ2 - Vědomostní kvíz

- Celý závod
- Celý závod LadyCup

NAPSALI O NÁS V NOVINÁCH

Silnice Klatovska ovládaly škodovky
Běšiny - Nablýskané škodovky všech možných typů. Brázdily o víkendu silnice v okolí Klatov. V Běšinech se totiž už potřetí uskutečnil celostátní sraz škodovek. Bylo jich 108.
“Jezdím na srazy všude po republice a tady jsem poprve,“ řekl Luboš Jurinek z Hradce Králové a vyprávěl o svém speciálně upraveném voze Škoda 110 R Coupe, který oblíbený vůz 70.let připomíná jen karoserií. I ta ale doznala podstatné zněny - nad dveřmi na obou stranách vozu ke vyřezaná část střechy a auto z boku vypadá jako kabriolet. A pod kapotou šlape motor z mladší Škody Favorit. “Říkal jsem si, že všechna erka vypadají stejně, a tak jsem vymyslel něco, co nikdo nemá,“vysvětloval Jurinek. Dokonce i potahy sedaček a polstrování dveří je barevně sladěno. Vůz s nepočtem úprav přitom může jezdit v běžném provozu.“Samozřejmě, že mám technický průkaz a povolení na všechny výjimky,“podotýká Jurinek.

Zato Pavel Kuřík ze staré Paky je hrdý na svůj originální vůz Škoda 110 R Coupé z roku 1993. A na srazy namísto běž néstátní poznávací značky dává cedulku Erkománie.“Mám už třetí erko. To předchozí mělo tuningové úpravy a motor s favorita.Přestalo se mi to líbit a dal sem se na klasiku,“ řekl Kuřík. Vůz svítivě červené barvy s chromovanými doplňky má vyleštěný lak stejně jako motor.“Všechno je original, dokonce i kola. Jsou to elektrony, používané v sedmdesátých letech pro soutěže, „připomněl Pavel Kuřík.

Během třídenního srazu majitelé škodovek absolvovali jedenáct soutěžních disciplín, včetně dvou rychlostních zkoušek, vědomostního“ v soutěžích byl nejúspěšnější Jaroslav Vlach z Vlašimy, majitel Škody 120 S, „zdělil pořadatel srazu Roman Schavel z Klatov.
Václava Šusová-Mladá fronta dnes

Místo razítek sbírali klobásy
Běšiny - Se sto osmi auty značky Škoda přijeli jejich majitelé na víkendový celostátní sraz škodovek, který se konal v běšinském kempu. Organizátoři pro ně připravili velmi bohatý program spočívající zejména v četných soutěžích.
V pátek automobilisté absolvovali nájezdy rychlostních zkoušek a sprint na 300 m. Po setmění je čekal noční orientační závod po okolí obce, který se setkal s velmi příznivým ohlasem. Místo razítek totiž závodníci od průjezdních kontrol inkasovali klobásy, chléb a hořčici, aby měli odpovídající materiál pro posezení u táboráku.

V sobotu následovaly soutěže o nejhlasitější výfuk, o nejlepší aparaturu či o nejhezčí automobil. Fandové českých aut museli také prokázat manuální zručnost a znalost útrob svých vozů.“Po poledni jsme vyrazili na klatovské náměstí, kde jsme auta vystavili. Odtamtud účastníci vyjeli na rychlostní zkoušky do Beňov u Malonic,“říká hlavní organizátor Roman Schavel.

Nevlídné víkendové počasí podle nej účastníků žádný z plánů nepřekazilo, ale kdyby bylo hezky, zřejmě by jich přijelo víc a právě tak víc by přišlo návštěvníků.
“Mezi účastníky srazu převládali spíše mladší lidé od osmnácti do pětatřiceti nebo čtyřiceti let. Starší na svá auta bývají opatrnější a spíše je opečovávají, ale mladší si chtějí zasoutěžit, projet se a pobavit se, “ míní Schavel
Mezi více než stovkou škodovek, s nimiž přijeli majitelé především ze západu Čech, ale nechyběli ani fandové z jiných částí republiky, byly samozřejmě k vidění různé zajímavosti.“Určitou raritou byly např. dvě Škody 1000 MBX, což je dvoudveřová verze známé tisícovky. Těch bylo vyrobeno hodně málo, “vysvětluje Roman Schavel a dodává, že škodovkáři by do Běšin měli přijet zase v květnu.

Ivana Harantová - Klatovský týdeník

Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email