Buggy
Vytištěno z http://web.skodateam.cz/index2.php?&item=667
Autor:
10+14 (12)M.Kuklik (Registrovaný)
   340232052 
Vytvořeno: 30.04.2006 - Změněno: 03.03.2008

BuggyBuggy ze škodovky?


Nevim, jestli to sem patří, ale motorově je to čistokrevná škodovka. Postavili jsme ji jako maturitní práci. Málokdo nám, třem studentům průmyslovky ve Vlašimi, věřil a taky proto jsme se pustili do stavby, která zhruba vypadala asi takhle: Koupili jsme prorezlou 105-ku a vyndali z ní vše, co by se mohlo hodit Pak sme všechny poničené, nebo zkorodované části opravili a pustili jsme se do výroby. Rozvor náprav jsme zvolili 2000mm. Hnací agregát a přední nápravu jsme položili do požadované polohy
!Buggy


a pak už přiši na řadu tužka, papír, flexa, stojanovka, bruska, svářečka, hromada trubek a ocelových profilů a víkendy a prázdniny plné práce. V podstatě jsme celý rám vymýšleli a tvořili podle momentálních potřeb. Jako první jsme spojili přední nápravu s agregátem
!Buggy


následně jsme spojili tuto základní část rámu s nosníkem převodovky... a tak dále a tak dále... co jsme zrovna potřebovali.

Při stavbě takovéhoto stroje je třeba myslet hodně dopředu a jelikož tohle je první buggy z naší hlavy, párkrát se nám stalo, že se první návrh a vyřešení určité části stroje nepovedl podle našich představ a nastala opětovná demontáž právě navařených částí (bruskou :-)). Chce to hlavně trpělivost a samozřejmě určité znalosti. Ale sledovat vývoj takového stroje pod vlastníma rukama je nádhera.
!Buggy
!Buggy


Po třech měsících víkendové a prázdninové práce byla buggy v kuse, avšak zatím nepojízdná
!Buggy


Následovalo rozebrání, zdlouhavé broušení a následně natření základní a pak vrchní barvou
!Buggy


Po cca čtyřech měsících snažení, a navrhování je buggy na světě a při životě. A stálo to za to.
!Buggy
!Buggy
!Buggy


Buggy je zatim v testování ale vlastnosti jsou skvělé. Základní změny vlastností oproti škodovce se odvíjí od zkrácení rozvoru (2000mm, u škodovky 2400mm) a od hmotnosti (odhadem 450kg..do příště jí zvážim). Díky tomu je stroj neuvěřitelně "mrštný" a výkonný. Vynikající prostupnost terénem zajišťuje zvednutí motoru oproti zadnímu příčníku o cca 80mm a celková vyšší světlost vozidla, způsobená použitím zadních kol o průměru 74cm. Motor je nyní asi 290mm nad zemí.

P.S. tady je naše prezentace kterou jsme pouštěli maturitní komisi ;) : http://www.youtube.com/watch?v=ub4LnQeecRo

M.Kuklik@seznam.cz

Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email
Klikni na uživatele, abys mu poslal zprávu