Vítání léta 18.6.2005 - Rally Tchořovice
Autor:
1024+392 (1416)Lemmons (Registrovaný)

Vytvořeno: 24.06.2005 - Změněno: 28.06.2005

V sobotu 18.6. jsme se jako team vydali na rally do Tchořovic. Měl to být první větší závod (když nepočítám RZty na srazu). Auto nemělo moc najeto a konkurence byla silná, takže jsem si stanovily, že cílem bude auto dovézt v pohodě domů.
Po registraci byl povolený průjezd RZ a tak jsme toho využily. Trať byla připravená dokonale. Jednalo se o okruhovou RZtu, čítající 3 kola, která se jela 5x. Retardéry byli docela utažený, ale posléze se ukázalo že právem. Po prvních kolech se trať okoukala a každej si našel svou stopu, tudíš se začalo jezdit rychleji.
!Vítání léta 18.6.2005 - Rally Tchořovice

Do staru zbývala hodina a bylo přijato 60 vozidel. Soudobých i hystorických. Přijeli jsme na start první RZty. Do okruhu bylo pouštěno až 7 vozů za sebou, takže se bylo s kým honit. Po prvním kole se začali ukazovat první nedostatky. Zjistil jsem že brácha, který se mnou jel poprvý (a taky vůbec poprvý rally), se docela bojí a pořád řval "brzdi brzdi". Dalším problémem byly průjezdy pravotočivých zatáček kde auto vždy škubalo a nejelo. Ale kroužily jsme dál. Po dopoledních 3 RZtách byla v plánu polední pauza. Autu se nechtělo už ani po rovině a tak jsme se chystali pro větší servis. Po první RZ jsme byli okolo 6. místa ve skupině a do oběda i přesto, že auto nejelo jsme se udřzěli na 7 místě.
Když jsme rozebrali karburátor ukázalo se, že závada je vyřešená. Byl tam totiž spadlý plast, který drží šroub ve filtru. Tak jsme to dali zpátky do kupy a pro jistotu jsme zapojili obě klapky na tvrdo.

Po vinikající klobáse a krátkým odpočinku jsme se chystali na start odpolední etapy. Slunce pálilo jak nemoudrý a vedení vody do chladiče kabinou se začalo silně projevovat. Teklo z nás docela slušně.

Auto už jelo v mezích potřeb a tak jsme se rozhodli trochu zrychlit a být nejhůř na 5 místě ve skupině a do 30ky celkově. Zrychlovali jsme a stahovali ztráty. I přesto že jsme se v prvním kole otočily, auto chcíplo a nechtělo chytit, jsem se posunuli zpět na 6 místo. V poslední RZ jsme doháněli co se dalo, když už jsme se chystali opustit po posledním kole okruh, byla RZ zastavena a byli jsme posláni zpět na start. To se ukázalo jako výhoda pro nás, pač poslední RZ se pak povedla na jedničku. Poskočily jsmě na 5. místo ve skupině a celkově jsme obsadily 26. pozici.

Závody si vyžádaly i dost padlých. Několik motorů se zadřelo a pro někoho bylo překvapující, že guma z náklaďáku jde těžko odtlačit. Byly totiž použity na retardéry a kdo se nevešel, většinou urazil přední kolo.
To je taky asi jediná věc, kterou bych pořadateli vytknul. Postačila by malá guma z auta která neudělá takovou škodu.
Závody byli připravený na jedničku, aut bylo akorát a těšim se na další podniky které RKHA připraví.