2. Motosraz SKODAteamu aneb opět bez Škodovek
Vytištěno z http://web.skodateam.cz/index2.php?&item=1501
Autor:
9719+1397 (20008)H. (VIP uživatel)
        
Vytvořeno: 21.07.2016 - Změněno: 25.07.2016

2. Motosraz SKODAteamu aneb opět bez ŠkodovekZopakovat loňský motosraz? Proč ne. Akce to byla vydařená. Termín 23.července? Proč ne. Je to uprostřed léta, nekoliduje to s žádnou jinou akcí, nebo alespoň nikdo žádnou kolizní akci neavizoval, mohlo by být teplo a bude-li počasí proti, není nic jednoduššího, než termín změnit. Začínáme tedy v úzkém kruhu o akci diskutovat, ještě na stránkách minulého srazu.
Termín se blíží. Zjišťuji, že STK mi končí 22.7. Volám tedy na STK, kterou mám nejblíž k domovu, domlouvám se na čtvrtek v 15:30. Krátce po patnácté přijíždím domů, tak, jak jsem, v kraťasech, tričku a sandálech nasedám na motorku a jedu. Absolvuji a pomalu zjišťuji, že mě to takhle baví. Doma beru batoh a rozvážím nějaké věci. Je to paráda, jen tak v tričku drandit po městě a nechat se ovívat větrem. Těším se na sobotu, kdy přesně takhle, stejně jako před rokem, kochačkou pojedeme. Počasí začíná vypadat nadějně. Sice mají být o víkendu bouřky, ale mohli bychom mezi nimi najít okénko. Píše Lukáš, že se mu to v sobotu nehodí. Mně je to jedno, Václavovi se také více hodí neděle a nikdo jiný už se stejně se zájmem do diskuse nezapojuje. Měníme tedy termín definitivně na neděli odpoledne.

V neděli, kolem 13:45 vyrážím od baráku. Nechci cestou řešit benzín, tak se stavím na shellce a tankuju doplna. Startuju, řadím 1, chcípne to. Zhasínám světlo, startuju, řadím 1, chcípne to. Startuju, trochu to protúruju, řadím 1, chcípne to. Zjišťuju, že jsem nechal vytažený stojánek. Sklápím stojánek, startuju, řadím 1 a ono to kupodivu nechcíplo. Asi nikdy mě ta technika nepřestane udivovat. Chvátám do Ruálu. Objíždím hřiště kolem dokola zpátky na parkoviště, žádnou motorku nikde nevidím, jen Lenka s autem a skamarádkou dává tušit, že aspoň Václav se sem chystá. To už mám od něj i sms, že ho někde cestou zdržela průtrž mračen, ale že dorazí. Je 14:00. Parkuju a čekám. Počet koláčů prozatím vysoce převyšuje počet účastníků. Je strašné vedro. Teploměr ukazuje 27 stupňů. Volám Romanovi, nebere mi telefon. Volám Lukášovi a dozvídám se, že nejede. Je dusno. Teče ze mě pot a uvažuju nad tím, proč jsem to vlastně dělal. Proč tenhle motosray, o který nikdo nemá zájem. Mám jasno v tom, že hned po příjezdu domů, což bude už za pár minut, změním podtitulek článku na "poslední motosraz Škodateamu". Václav by prý měl přijet se sousedem. Ve 14:17 přijíždí soused sám. Ve 14:23 pak Václav s druhým sousedem. V Kolovči je zastihla bouřka a jsou oba promočení.
Sraz u Rualu

Chvíli debatujeme, zda se nerozjet k domovu, směrem na Klatovy je černo, ale na jih je to o poznání světlejší, tak nakonec vyrážíme s tím, že se uvidí. Při stoupání na špičácké sedlo spadne pár kapek a výrazně se ochladí. Složení skupiny, kde chybí skůtry a veterány, umožňuje celkem svižnou jízdu. Plánovaná kochačka se zvrtla v něco, na co nejsem úplně připravený. Je mi docela chladno. Přejíždíme do Železné Rudy k benzínce a dáváme si kafe. Začíná drobně pršet. Přeháňka trvá asi 5 minut.
Železná Ruda

Mezitím se rozhodujeme. Budeme pokračovat, ale nechce se nám vracet se původně plánovanou trasou zpět do Nýrska. V Alžbětíně zastavuju u Vietnamce. Čekám, až se Gertruda rozhodne, zda si má koupit karton žlutých a nebo karton zelených originálních Marlbor a ptám se, zda by měl na mě nějaké kalhoty. "Jenteplakí" a vede mě ke stojanu, kde visí něco, co připomíná kostičkované pyžamo. Ohrnuju nad tím nos. "Nebo číný?" Jdeme k jinému regálu. Zašátrá a z komínku vytahuje asi největší velikost. Podaří se mi do nich nasoukat. "Kalhoty dobrý, prdel velká." Napadá mě ještě. Vietnamec vytahuje nůž a odřezává ze mně visačku. Má nůž, platím. Kupodivu bere i Koruny. Skládám kraťasy pod sedačku a vyrážíme vstříc horským průsmykům německé strany Šumavy. Kalhoty jsou jako kus plechu. Nemůžu úplně ohnout nohy, nedá se v zatáčkách vysedat, ale není mi zima.

Po přejetí čáry po pár metrech zatáčíme doprava do kopce a stoupáme zatáčkami Bavorské Rudy. První pravá láme, láme, až se vrací a já si uvědomuji, že se to nebojím naklopit. Asfalt je na pohled drsný, ale tak akorát, ale vozovka je hladká, bez jediné vlnky. Nic, co by motorku nakoplo a vyhodilo ze stopy. Tento povrch nás pak provází celým Německem. Projíždíme pod zastávkou lanovky na Velký Javor a dojíždíme k Velkému Javořímu jezeru. Tam děláme krátkou zastávku. Jen tak, abychom se navzájem vyfotili a vyslechli si krátkou historku o tom, že jezero je větší, než na první pohled vypadá, což však záhy zjistí až ten, kdo se ho rozhodne obejít.
Grosser Arbersee
I s jezerem

U jezera parkuje několik německých motorek, sem tam nějaká projede kolem. Po pár stech metrech odbočujeme na Bodenmais. Zprvu nálet do kopce, pak se láme a letíme dolů. Cestovní rychlost někde kolem 130ti. Zatáčky s tím již zmíněným krásným povrchem. Dojíždíme kolonu několika aut včetně červeného Porsche. Postupně kolonu v klesání překonáváme. Jedu z celé naší skupiny poslední. Do některých zatáček je potřeba ostře brzdit. Kvičí mi smýkající se guma. Nevím, která. Jeden z Václavových sousedů prošlápl zadní brzdu. Prý už se mu to párkrát stalo, tak ho to ani moc nevyvedlo z míry. U Bodenmais najíždíme na hlavní. A opět nálet. Stále jsem poslední. Takovouhle palbu jsem asi ještě nikdy na motorce nejel. Kolegové na mě vždy před odbočením počkají ;-) U Arnbrucku opět překonáváme horský masiv. Dojíždíme školní autobus, který se mi dlouho nedaří předjet. Konečně je tam mezera, kam je vidět, takže auto proti nemusí zastavovat a zase palba s kopce dolů. Těsně před námi věže Hoher Bogenu. Objíždíme kolem něj a opět serpentýny nahoru a serpentýny dolů. Ubírám z poserproužků na zadní pneumatice dobrý centimetr. Ve Všerubech zpátky do Čech a ve Kdyni k benzínce na kafe.
Kdyně - v cíli

Tam společná cesta končí. Už mám jasno. Tohle nebude poslední sraz. Jen poslední sraz bez malorážek. Kochačka je krásná, ale tohle byla bomba. Po zbytku naplánované trasy už pokračuju sám. Přejíždím Koráb, k rozhledně už nezajíždím. Je tu po dešti, tak musím opatrně. Mohl jsem jet přímo, ale tak moc se mi to líbilo, že si chci užít aspoň jeěště kousek toho báječného povrchu kolem Mlýnce. Přejíždím Doubravu a zakončuji pomyslný okruh.
Každý ze zatím odjetých motosrazů byl úplně jiný. Každý měl něco do sebe. Je potřeba pár dní počkat a vstřebat to, teď je to moc živé. Uvidíme, bude - li za rok další, jak bude vypadat a koho na něj pozvem.

Moto závěrem: "Babičko, proč máte tak širokou motorku?" "Protože má čtyřikrát tolik válců než Ty, Karkulko."Původně měl mít článek podtitul "Škodováci opět bez Škodovek" ale vyskakovací okno s nápisem "Dosáhli jste 50 znaků bylo nekompromisně proti, takža nakonec tento název.

Rok a nějaký ten den se s rokem sešel, jednostopá přání byla vyslyšena opět tu máme v pořadí 2. motosraz Škodateamu. Pro ty, co znají, netřeba dlouhého komentáře. Ti, co neznají, nechť si prostudují článek o loňském ročníku na stránce
http://www.skodateam.cz/1_Motosraz_SKODAteamu_aneb_prvni_sraz_bez_skodovek
Ve zkratce se jedná o společnou vyjížďku na motorkách. Na loňském 1. motosrazu převládaly dnes již historické stroje domácí výroby, uvidíme, jaká sestava se sejde letos. Vítán je každý škodovák s kladným vztahem k jedné stopě. (Ale na cyklisty čekat nebudeme)

Termín akce: Neděle 24.7.2016, od 14:00
Sraz: kemp Rual http://www.mapy.cz/zakladni?x=13.2378068&y=49.3776939&z=17&source=firm&id=2505173&q=hotel%20rual
čas srazu bude upřesněn
Trasa: Předpokládaná pracovní verze trasy Rual - Janovice - Nýrsko - 1. horská prémie Špičácké sedlo - Nýrsko - Chudenín - Pomezí - Brnířov - Kdyně - 2. horská prémie Koráb - Vílov - Poleň - 3. horská prémie Doubrava - Koryta - Rual

Dle zájmu a preferencí upřesníme, zda bude akce dopolendní nebo odpolední.

Vzhledem k tomu, že paní Hornová slíbila připravit pro všechny 3 vrcholové prémie vrcholové koláče, lze předpokládat, že náročná trasa oddělí zrno od žlučníkářů a cukrovkářů.

Pište, prosím, do komentářů, předpoklad účasti, ať máme představu o velikosti skupiny.

Těším se v sobotu.

H.

Na konci 1. ročníku Roman zářil jednostopým nadšením a dušoval se, že do příštího srazu si musí koupit motorku. Tak co, bude to opět předváděcí skůtr????

Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email
Klikni na uživatele, abys mu poslal zprávu