ddd
Načítám obsah...Vyhledávání
Peníze v banku
517 Kč
Co je to bank a jak čerpat?
Menu

[ Mapa stránek ]
Foto Tip
!Pošumavský slalom Cup 2015 Janovice

Pošumavský slalom Cup 2015 Janovice

WebShop Tip
Naše projekty
www.skodateam.cz
dumsnu.skodateam.cz
vysivky.skodateam.cz
Reklama


Navigace

>> 

Domů

-

Akce Škoda

>

Ostatní akce a srazy

>

2. Motosraz SKODAteamu aneb opět bez Škodovek

 <<Autor:
9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
Vytvořeno: 21.07.2016 - Změněno: 25.07.2016

2. Motosraz SKODAteamu aneb opět bez ŠkodovekZopakovat loňský motosraz? Proč ne. Akce to byla vydařená. Termín 23.července? Proč ne. Je to uprostřed léta, nekoliduje to s žádnou jinou akcí, nebo alespoň nikdo žádnou kolizní akci neavizoval, mohlo by být teplo a bude-li počasí proti, není nic jednoduššího, než termín změnit. Začínáme tedy v úzkém kruhu o akci diskutovat, ještě na stránkách minulého srazu.
Termín se blíží. Zjišťuji, že STK mi končí 22.7. Volám tedy na STK, kterou mám nejblíž k domovu, domlouvám se na čtvrtek v 15:30. Krátce po patnácté přijíždím domů, tak, jak jsem, v kraťasech, tričku a sandálech nasedám na motorku a jedu. Absolvuji a pomalu zjišťuji, že mě to takhle baví. Doma beru batoh a rozvážím nějaké věci. Je to paráda, jen tak v tričku drandit po městě a nechat se ovívat větrem. Těším se na sobotu, kdy přesně takhle, stejně jako před rokem, kochačkou pojedeme. Počasí začíná vypadat nadějně. Sice mají být o víkendu bouřky, ale mohli bychom mezi nimi najít okénko. Píše Lukáš, že se mu to v sobotu nehodí. Mně je to jedno, Václavovi se také více hodí neděle a nikdo jiný už se stejně se zájmem do diskuse nezapojuje. Měníme tedy termín definitivně na neděli odpoledne.

V neděli, kolem 13:45 vyrážím od baráku. Nechci cestou řešit benzín, tak se stavím na shellce a tankuju doplna. Startuju, řadím 1, chcípne to. Zhasínám světlo, startuju, řadím 1, chcípne to. Startuju, trochu to protúruju, řadím 1, chcípne to. Zjišťuju, že jsem nechal vytažený stojánek. Sklápím stojánek, startuju, řadím 1 a ono to kupodivu nechcíplo. Asi nikdy mě ta technika nepřestane udivovat. Chvátám do Ruálu. Objíždím hřiště kolem dokola zpátky na parkoviště, žádnou motorku nikde nevidím, jen Lenka s autem a skamarádkou dává tušit, že aspoň Václav se sem chystá. To už mám od něj i sms, že ho někde cestou zdržela průtrž mračen, ale že dorazí. Je 14:00. Parkuju a čekám. Počet koláčů prozatím vysoce převyšuje počet účastníků. Je strašné vedro. Teploměr ukazuje 27 stupňů. Volám Romanovi, nebere mi telefon. Volám Lukášovi a dozvídám se, že nejede. Je dusno. Teče ze mě pot a uvažuju nad tím, proč jsem to vlastně dělal. Proč tenhle motosray, o který nikdo nemá zájem. Mám jasno v tom, že hned po příjezdu domů, což bude už za pár minut, změním podtitulek článku na "poslední motosraz Škodateamu". Václav by prý měl přijet se sousedem. Ve 14:17 přijíždí soused sám. Ve 14:23 pak Václav s druhým sousedem. V Kolovči je zastihla bouřka a jsou oba promočení.
Sraz u Rualu

Chvíli debatujeme, zda se nerozjet k domovu, směrem na Klatovy je černo, ale na jih je to o poznání světlejší, tak nakonec vyrážíme s tím, že se uvidí. Při stoupání na špičácké sedlo spadne pár kapek a výrazně se ochladí. Složení skupiny, kde chybí skůtry a veterány, umožňuje celkem svižnou jízdu. Plánovaná kochačka se zvrtla v něco, na co nejsem úplně připravený. Je mi docela chladno. Přejíždíme do Železné Rudy k benzínce a dáváme si kafe. Začíná drobně pršet. Přeháňka trvá asi 5 minut.
Železná Ruda

Mezitím se rozhodujeme. Budeme pokračovat, ale nechce se nám vracet se původně plánovanou trasou zpět do Nýrska. V Alžbětíně zastavuju u Vietnamce. Čekám, až se Gertruda rozhodne, zda si má koupit karton žlutých a nebo karton zelených originálních Marlbor a ptám se, zda by měl na mě nějaké kalhoty. "Jenteplakí" a vede mě ke stojanu, kde visí něco, co připomíná kostičkované pyžamo. Ohrnuju nad tím nos. "Nebo číný?" Jdeme k jinému regálu. Zašátrá a z komínku vytahuje asi největší velikost. Podaří se mi do nich nasoukat. "Kalhoty dobrý, prdel velká." Napadá mě ještě. Vietnamec vytahuje nůž a odřezává ze mně visačku. Má nůž, platím. Kupodivu bere i Koruny. Skládám kraťasy pod sedačku a vyrážíme vstříc horským průsmykům německé strany Šumavy. Kalhoty jsou jako kus plechu. Nemůžu úplně ohnout nohy, nedá se v zatáčkách vysedat, ale není mi zima.

Po přejetí čáry po pár metrech zatáčíme doprava do kopce a stoupáme zatáčkami Bavorské Rudy. První pravá láme, láme, až se vrací a já si uvědomuji, že se to nebojím naklopit. Asfalt je na pohled drsný, ale tak akorát, ale vozovka je hladká, bez jediné vlnky. Nic, co by motorku nakoplo a vyhodilo ze stopy. Tento povrch nás pak provází celým Německem. Projíždíme pod zastávkou lanovky na Velký Javor a dojíždíme k Velkému Javořímu jezeru. Tam děláme krátkou zastávku. Jen tak, abychom se navzájem vyfotili a vyslechli si krátkou historku o tom, že jezero je větší, než na první pohled vypadá, což však záhy zjistí až ten, kdo se ho rozhodne obejít.
Grosser Arbersee
I s jezerem

U jezera parkuje několik německých motorek, sem tam nějaká projede kolem. Po pár stech metrech odbočujeme na Bodenmais. Zprvu nálet do kopce, pak se láme a letíme dolů. Cestovní rychlost někde kolem 130ti. Zatáčky s tím již zmíněným krásným povrchem. Dojíždíme kolonu několika aut včetně červeného Porsche. Postupně kolonu v klesání překonáváme. Jedu z celé naší skupiny poslední. Do některých zatáček je potřeba ostře brzdit. Kvičí mi smýkající se guma. Nevím, která. Jeden z Václavových sousedů prošlápl zadní brzdu. Prý už se mu to párkrát stalo, tak ho to ani moc nevyvedlo z míry. U Bodenmais najíždíme na hlavní. A opět nálet. Stále jsem poslední. Takovouhle palbu jsem asi ještě nikdy na motorce nejel. Kolegové na mě vždy před odbočením počkají ;-) U Arnbrucku opět překonáváme horský masiv. Dojíždíme školní autobus, který se mi dlouho nedaří předjet. Konečně je tam mezera, kam je vidět, takže auto proti nemusí zastavovat a zase palba s kopce dolů. Těsně před námi věže Hoher Bogenu. Objíždíme kolem něj a opět serpentýny nahoru a serpentýny dolů. Ubírám z poserproužků na zadní pneumatice dobrý centimetr. Ve Všerubech zpátky do Čech a ve Kdyni k benzínce na kafe.
Kdyně - v cíli

Tam společná cesta končí. Už mám jasno. Tohle nebude poslední sraz. Jen poslední sraz bez malorážek. Kochačka je krásná, ale tohle byla bomba. Po zbytku naplánované trasy už pokračuju sám. Přejíždím Koráb, k rozhledně už nezajíždím. Je tu po dešti, tak musím opatrně. Mohl jsem jet přímo, ale tak moc se mi to líbilo, že si chci užít aspoň jeěště kousek toho báječného povrchu kolem Mlýnce. Přejíždím Doubravu a zakončuji pomyslný okruh.
Každý ze zatím odjetých motosrazů byl úplně jiný. Každý měl něco do sebe. Je potřeba pár dní počkat a vstřebat to, teď je to moc živé. Uvidíme, bude - li za rok další, jak bude vypadat a koho na něj pozvem.

Moto závěrem: "Babičko, proč máte tak širokou motorku?" "Protože má čtyřikrát tolik válců než Ty, Karkulko."Původně měl mít článek podtitul "Škodováci opět bez Škodovek" ale vyskakovací okno s nápisem "Dosáhli jste 50 znaků bylo nekompromisně proti, takža nakonec tento název.

Rok a nějaký ten den se s rokem sešel, jednostopá přání byla vyslyšena opět tu máme v pořadí 2. motosraz Škodateamu. Pro ty, co znají, netřeba dlouhého komentáře. Ti, co neznají, nechť si prostudují článek o loňském ročníku na stránce
http://www.skodateam.cz/1_Motosraz_SKODAteamu_aneb_prvni_sraz_bez_skodovek
Ve zkratce se jedná o společnou vyjížďku na motorkách. Na loňském 1. motosrazu převládaly dnes již historické stroje domácí výroby, uvidíme, jaká sestava se sejde letos. Vítán je každý škodovák s kladným vztahem k jedné stopě. (Ale na cyklisty čekat nebudeme)

Termín akce: Neděle 24.7.2016, od 14:00
Sraz: kemp Rual http://www.mapy.cz/zakladni?x=13.2378068&y=49.3776939&z=17&source=firm&id=2505173&q=hotel%20rual
čas srazu bude upřesněn
Trasa: Předpokládaná pracovní verze trasy Rual - Janovice - Nýrsko - 1. horská prémie Špičácké sedlo - Nýrsko - Chudenín - Pomezí - Brnířov - Kdyně - 2. horská prémie Koráb - Vílov - Poleň - 3. horská prémie Doubrava - Koryta - Rual

Dle zájmu a preferencí upřesníme, zda bude akce dopolendní nebo odpolední.

Vzhledem k tomu, že paní Hornová slíbila připravit pro všechny 3 vrcholové prémie vrcholové koláče, lze předpokládat, že náročná trasa oddělí zrno od žlučníkářů a cukrovkářů.

Pište, prosím, do komentářů, předpoklad účasti, ať máme představu o velikosti skupiny.

Těším se v sobotu.

H.

Na konci 1. ročníku Roman zářil jednostopým nadšením a dušoval se, že do příštího srazu si musí koupit motorku. Tak co, bude to opět předváděcí skůtr????
| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
Celkem záznamů: 27 (Zobrazeno 1-15)
 26.07.2016 16:58:07 


Já nevím co furt máš, vždyť jsme jeli za pohodovou spotřebu 7 litrů . Když na to přijde tak se s tím nechá jezdit i za 8,5


10939+2773 (26052)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 26.07.2016 16:40:47 


Za VHML bych tedy na laně jet nechtěl... To bych se asi strachy....


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 26.07.2016 16:12:58 


Nebo by se do stanov dalo připsat, že účastníci s objemem nad 1000ccm si na lano vezmou účastníky s objemem pod 650ccm


137000+2825 (1510110)Daves (Administrátor)
      
 26.07.2016 14:13:03 


Ještě, že mám 660...


23132+3590 (26722)Míťa (Registrovaný)
     
 26.07.2016 07:36:16 


No fakt díky


3875+80 (3757)Stokař (Pořadatel)
   301-200-885   
 26.07.2016 07:24:26 


Něco málo záběrů z cesty. Přejezdy po hlavní jsou vystříhány ale bohužel v nejlepším nad Eckem došla baterka. https://www.youtube.com/watch?v=jvCqyBPvmm4


10939+2773 (26052)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 25.07.2016 21:35:43 


Jednomyslně bylo odhlasováno, že na příští akci nebude kategorie do 650ccm vůbec vypsána


10939+2773 (26052)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 25.07.2016 15:38:56 


Koukám, že moje rozvaha o neučasti byla na správnném místě.
Já i kdybych moooooooc chtěl tak nemůžu vám hovaďákům na rejžích stačit a celé by to dopadlo, že by si to nikdo neužil...já bych to rafnul...ale ta mohe kejvačka je tak vylágrovaná že se asi kousnout nemůže Snad příště se přidá někdo ze sekce motoveteránů


3875+80 (3757)Stokař (Pořadatel)
   301-200-885   
 24.07.2016 22:31:56 


Moje trasa: https://mapy.cz/s/U4eu


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 24.07.2016 18:47:54 


Sraz po rychlém zhodnocení účastni nabyl mezinárodního formátu. Najeto 160km, natočena ale asi jen 1 hodina. Pak došla baterka někde před Arrachem, nějak to sestříhnu. https://mapy.cz/s/U1MC


10939+2773 (26052)vhml (Pořadatel)
     302240348   
 24.07.2016 18:25:36 


Jsem doma. Sraz byl........ no úplně jiný, než ten první. A bylo to super!!! Všichni jsme dojeli v pořádku do cíle. Článek bude následovat.


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 24.07.2016 13:35:24 


Dopiju kafe a vyrážím do Ruálu.


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 23.07.2016 13:35:16 


..... jak moczmokneme....


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 23.07.2016 13:16:21 


Tak neděle 14:00 v Rualu. A uvidíme.....


9718+1397 (20007)H. (VIP uživatel)
        
 23.07.2016 08:34:13 


Za nás klidně. Ale nevím kdo ještě má vůbec v plánu ject. Jesli vůbec někdo


10939+2773 (26052)vhml (Pořadatel)
     302240348   
Celkem záznamů: 27 (Zobrazeno 1-15)
 Online pokec[ větší okno ]  
Načítám zprávy...
Načítám uživatele...
(255)
 
Copyright 2001-2023
Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz

Provozovatel srazů a www stránek :
eRman - Roman Schavel,
tel: 603569053, email: pošli email

Redakce a správa obsahu :
Tadeáška - Tereza Vosyková,
email: pošli email

Programování a správa www stránek :
Daves - David Spilka,
email: pošli email

Partneři ŠKODATEAMU
Výměna oleje v automatu

Výměna oleje v automatické převodovce. Ceník pro vozy Škoda.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Reklama


Kalendář akcí
<< Září 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Přidat akci
Statistika
Právě prohlíží:367
Právě přihlášeno:1
Dnes návštěv:41749
Celkem návštěv:154457271

Článků:1008
Fotografií:34532
Komentářů:17310
Uživatelů:4339