Krasavica
Vytištěno z http://web.skodateam.cz/index2.php?&item=1526

KrasavicaAuto mám doma sice už od prosince, ale důvod proč jej sem dávám až teď je, že až teprve 15. 6. 2017 jsem jej byl přepsat na mě. KONEČNĚ! Na tuto chvíli čekám už cca rok, kdy jsem našel inzerát s tímhle kupátkem právě zde v bazaru skodateam.cz.

Takhle vypadal inzerát:


!Krasavica


V inzerátu okres Nový Jičín, říkám si zkusím ze srandy zavolat odkud je a v jakém stavu je auto. Po vytočení čísla z inzerátu se ozval pán P., který je dobrý známý majitele, který už s autem ze zdravotních důvodů nemůže delší dobu jezdit a chtěl by, aby se auto dostalo do rukou nadšenci. Po domluvě jsem se byl za cca týden na auto podívat. Auto, které stálo už cca 10 let v garáži, toho času nově zrekonstruované, bylo ve stavu jako na fotkách z inzerátu. To znamená, před deseti lety udělali erko, s tím najezdili údajně prý 500km (podle sjetých pneu to pravda asi nebude) a pak, když ze zdravotních důvodů už majitel nemohl jezdit, jej odstavili do opravené garáže. Nechali otevřené šoférovo okno, aby větralo. No, jenže v garáži žádný průvan nebyl, bohužel ani jediná škvíra, kterou by šel do garáže vzduch. A tak se stalo, že se těch cca 10 let na auto nikdo nebyl dívat (neplatila se pojistka) a v garáži se začala dělat vlhkost od promočené střechy (po které prý údajně skákali místní děcka), která bůhví kdy spadla na auto - naštěstí jen omítka. No, a už to jelo. Pupínky plné vody po celé karoserii a totálně mokré koberce způsobily, že podlaha je zralá na výměnu a střecha skoro taky.

Zde pár fotek:


!Krasavica
!Krasavica


Interiér


!Krasavica
!Krasavica


Na auto se během toho týdne od telefonátu bylo podívat nespočet zájemců, kteří za tento vrak nabízeli i přes sto litrů – blázni. Asi by se divili, až by jej rozebrali. Pár přijelo i s podvalem, ale z důvodu totálně tuhých kol se jej nikomu nepodařilo rozhýbat. Jenže během toho týdne se stalo, že majitel auta zemřel, a i když měl pan P. plnou moc od majitele, v okamžiku úmrtí mu byla k ničemu. Možná proto auto nikdo nekoupil. Naštěstí! Taky podle slov pana P. byla minimálně polovina zájemců překupníci, kteří by koupili a za rohem už prodali – ostatně tak jak to dělají všichni dnes v ČR. No a co teď? Panu P. jsem řekl, že bych o auto měl zájem. I přes vysokou cenu (chtěl 70litrů) jsem si řekl, že by to mohlo klapnout. K autu byla garáž dílů ve stavu asi jako auto, bohužel, tzn. kompletně celé od plísně a vlhkosti, a navíc totálně všechno od té hnusné a smradlavé omítky. Ale to už je teď hold jedno. Jako hlavní problém se ukázala neplacená pojistka, kterou zesnulý neplatil těch cca 10 let, co s autem nejezdil. Nejdříve se zdálo, že po zesnulém majiteli zůstala jen osmdesátiletá maminka, později se ukázalo, že má i bratra. Nikdo z nich však auto nechtěl. Pan P. tvrdil, že kdyby auto chtěli přepsat na mě, tak by bratr, který je teda dědic, musel platit dluh z neplacené pojistky, (údajně něco přes sto litrů – totální kravina) a tak se pan P. rozhodl, že auto mi prodá bez dokladů. Po nekonečném shánění (asi ¾ roku) někoho, kdo by mu jej neoficiálně zrušil, (sešrotoval) aby jej mohl bratr dědic odhlásit a následně jej prodat mně bez papírů, jsem se nasral a obvolal si českou kancelář pojistitelů a zjistil jsem, že po nich žádný dluh vymáhat nebudou, že od roku 2015 se to už zpětně nevymáhá. To se psal duben 2017. Když jsem od známého z úřadu zjistil, že od letošního června můžu auto přepsat na jakémkoliv úřadě, říkal jsem si, že tedy počkám do června a auto hned hodím do depozitu. Tak se dnes stalo. Můj další velký sen se mi splnil! Jinak auto mám doma už od prosince proto, protože střecha na garáži byla v červnu 2016, kdy jsme byli auto poprvé omrknout, v tak špatném stavu, že jsme pro Krasavici po dlouhém přemlouvání pana P. byli nakonec až v prosinci 2016. Od té doby stála doma v suché garáži, ale nebyla moje. Nerad se chlubím cizím peřím. Dnes už je ale moje! Jsem rád, že jsem zachránil další erko (ať už před překupníky tak před pomalu padající střechou)

Něco málo o autě:


Škoda 110r. r.v. 1979, dobový tuning – střešní okno, rozšířené zadní podběhy, M nápravy s podložkama, motor fáčko, nešťastně řešené náporové chlazení, spojiler zadní kapoty, nástavce prahů atd.

Plány: Zadní podběhy do origo stavu, M nápravy zůstanou, motor taky (v TP výmaz), náporové chlazení nejspíš taky ovšem nevím, jestli v téhle podobě)


KOUPÍM:Přední blatníky
Čelní sklo
Zadní sedačky
Kryty zadních světel
Přední prvomodelové tapecy (hlavně šoférův)
Zadní nárazník chromovaný

Pár fotek :)Před natlačením na podvál
!Krasavica


A huráá erko si vezeme domů
!Krasavica
!Krasavica


Tady bude spinkat
!Krasavica


První ohlédnutí na denním světle. Z koberců tekly proudy vody ještě dva dny po vytažení
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica


interiér
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica

!Krasavica
!Krasavica


motor
!Krasavica


Ještě jeden pohled na garáž, ve které stála. Ten smrad cítím ještě teď.
!Krasavica


pomalu odstrojujeme
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica


Když máte rozšířené zadní podběhy, aneb jak zajistit, aby blatníky lícovaly se zadním čelem - proč je nepřivařit že? :D
!Krasavica
!Krasavica


Na evidenčce
!Krasavica


Sada apoll co mám k autu
!Krasavica


Aktuální stav
!Krasavica

16.05.2018 (St)  

JakubHalata  Profil uživatele  

Tak v neděli šla Krasavica konečně na kola. Hned jsem oškrábal a natřel zadní podběhy. Konečně je ta robota trochu vidět! :-P
!Krasavica
Taky jsem si hrál s budíkama. Jen škoda, že mi tu černou plochu tak hnusně vyžrala plíseň...:-(
!Krasavica

02.05.2018 (St)  

JakubHalata  Profil uživatele  

Škrábu...
!Krasavica

05.04.2018 (Čt)  

JakubHalata  Profil uživatele  

Nazdárek! Dlouho jsem tady nic nepřidal tak něco málo. Spodek už je komplet vyvařený a natřený.
!Krasavica

Aktuálně tam ještě musíme hodit přední nápravu a pak už Krasavica může jít zpátky na kola!
!Krasavica

!Krasavica

07.01.2018 (Ne)  

JakubHalata  Profil uživatele  

Dlouho jsem sem nic nevložil tak něco málo. Pravá strana už je vyvařená
!Krasavica

Aktuálně vyvařujeme levou stranu, která je na tom o poznání hůř.
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica

Vaří se o stošest!
!Krasavica
!Krasavica

Další důležitá zpráva: Topíme!
!Krasavica

Koupeny nové nepoužité přední prasátka
!Krasavica

03.09.2017 (Ne)  

JakubHalata  Profil uživatele  

Zatím se vyvařuje pravá strana
!Krasavica

10.07.2017 (Po)  

JakubHalata  Profil uživatele  

přední náprava dole
!Krasavica
!Krasavica
!Krasavica

Teď už jen brousit brousit brousit.
!Krasavica

Tento týden jde auto na bok. Prozatím takto
!Krasavica

Kalendář ŠKODAteam 2017

Výňatky z webu mohou být použity pouze v případě uvedení zdroje - www.skodateam.cz
Provozovatel srazů a www stránek : eRman - Roman Schavel, tel: 603569053, email: pošli email
Redakce a správa obsahu : Tadeáška - Tereza Vosyková, tel: 603284789, email: pošli email
Programování a správa www stránek : Daves - David Spilka, tel: 775328374, email: pošli email
Ukaž link na tento záznam deníku, který můžu sdílet